"Ми вважаємо, що незалежно від їхньої національності, вони можуть подати заяву про надання притулку у Сполучених Штатах, і їхня заява буде розглянута у кожному конкретному випадку. Тобто, ми вітаємо всіх, хто шукає притулку", – сказала вона 26 вересня на брифінгу для журналістів.
За її словами, війна, яку "розпочав Путін в Україні", – непопулярна, і "є росіяни, які не хочуть воювати в путінській війні, віддавати за неї своє життя", "лише Путін може зупинити цю війну".
– Те, що ми бачимо зараз – це не сила, це слабкість президента Путіна, – додала речниця Білого дому.
Жан-П'єр відповіла на запитання журналіста, який попросив її прокоментувати повідомлення про тисячі чоловіків призовного віку, які зараз тікають з Росії до сусідніх країн або навіть завдають каліцтва, намагаючись уникнути призову на військову службу.
"Я знаю, що Білий дім бачить різницю між російським урядом та російським народом. Чи може президент щось сказати зневіреним людям, які намагаються втекти з країни?" – запитав репортер.
"Ми спостерігаємо вуличні протести в Росії, ми бачимо, як люди підписують петиції, і я думаю, що вони надсилають нам дуже чітке повідомлення про те, що ця війна, яку розпочав Путін, непопулярна, – відповіла Жан-П'єр. – У Росії є люди, які не хочуть воювати в путінській війні, ні вмирати за неї".
Після оголошення мобілізації в Росії 21 вересня до сусідніх Монголії, Казахстану, Грузії та Фінляндії виїхали понад 260 тис. громадян РФ, повідомляє Радіо Свобода.
До Грузії через контрольно-пропускний пункт «Верхній Ларс» щодня прибуває близько 10-11 тисяч росіян (що вдвічі більше, ніж було зазвичай).
У Чехії та Латвії заявили, що не прийматимуть росіян, які ховаються від мобілізації. На рівні ЄС питання ще не вирішене. Німеччина заявила з самого початку "часткової мобілізації" у РФ, що готова приймати росіян.
Знати, як західні журналісти дивляться на російсько-українську війну. Досі поширюється наратив про "війну Путіна", про "нещасних" росіян і поганий російський уряд, що росіяни та Росія – це різні речі, на їхню думку.
Я якраз про це :)) !
Олена Каганець wrote: Дуже цікаво. Не знала, що українці мусили присягати, що в разі війни між Україною і Францією, будуть на боці Франці. Може, цей досвід треба врахувати й щодо росіян?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
У Франції де-не-де розуміють, що серед «біженців» з РФ напливуть і агенти.
Чи не тому Кремль якийсь час залишив відкриті кордони?
Там також звучить таке порівняння: українці воюють за право вільно жити на своїй землі. А москалі від війни тікають, бо хочуть жити краще. І не конечно тому, що противляться війні проти України.
ЄС має створити спеціальні умови прийняття тих втікачів з РФ (дуже суворий контроль).
Під час ІІ св.в. українці мусіли присягати, що в разі війни між Україною і Францією, будуть на боці Франції…
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Дуже цікаво. Не знала, що українці мусили присягати, що в разі війни між Україною і Францією, будуть на боці Франці. Може, цей досвід треба врахувати й щодо росіян?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Я якраз про це :)) !
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !