Нова політика, затверджена на початку цього місяця перед виборами, дозволить Пентагону надавати контракти американським компаніям для роботи в Україні вперше після вторгнення Росії у 2022 році. Чиновники заявили, що сподіваються, що це прискорить технічне обслуговування і ремонт систем озброєння, які використовуються українськими військовими, пише CNN.
Наразі не зрозуміло, чи збереже Дональд Трамп цю політику, коли вступить на посаду в січні. Трамп заявив, що сподівається закінчити війну між Україною та Росією «протягом 24 годин» після повернення до влади.
«Для того, щоб допомогти Україні ремонтувати та обслуговувати військову техніку, надану США та їхніми союзниками, Міністерство оборони запрошує до участі в тендері невелику кількість підрядників, які допоможуть Україні підтримувати допомогу, яку ми вже надали, – сказав представник оборонного відомства. – Ці підрядники будуть розташовані далеко від лінії фронту і не будуть воювати з російськими військами. Вони допоможуть Збройним силам України швидко ремонтувати та обслуговувати надану США техніку, щоб її можна було швидко повернути на фронт».
Представник оборонного відомства підтвердив, що США просуваються в реалізації цього плану, оскільки деякі з систем, які США надали Україні, зокрема, F-16 і «Патріоти», «потребують спеціальних технічних знань для обслуговування».
Цей крок знаменує собою ще одну значну зміну в українській політиці адміністрації Байдена, оскільки США шукають шляхи надання українським військовим переваги у протистоянні з Росією. Очікується, що Пентагон незабаром почне публікувати список контрактів в Інтернеті, сказав чиновник.
Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, що всі американці, а особливо американські війська, повинні триматися якомога далі від лінії фронту в Україні. Білий дім був сповнений рішучості обмежити як небезпеку для американців, так і сприйняття, особливо Росією, що американські військові беруть участь у бойових діях. Державний департамент прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.
Як наслідок, надану США військову техніку, яка зазнала значних пошкоджень у боях, довелося вивозити з України до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, а цей процес займає багато часу.
Американські військовослужбовці також готові допомогти українцям з більш рутинним технічним обслуговуванням і логістикою, але лише на відстані за допомогою відеочату або захищеного телефонного зв'язку, що має певні обмеження, оскільки американські військовослужбовці та підрядники не можуть безпосередньо працювати з системами.
Дозвіл досвідченим американським підрядникам, що фінансуються урядом США, залишатися в Україні означає, що вони зможуть допомогти полагодити пошкоджене дороге обладнання набагато швидше. Однією з передових систем, яка, за словами чиновників, ймовірно, потребуватиме регулярного технічного обслуговування, є винищувач F-16, який Україна отримала на початку цього року.
Компанії, які братимуть участь у тендерах на отримання контрактів, повинні будуть розробити надійні плани пом'якшення ризиків, щоб зменшити загрози для своїх співробітників.
«Міністерство прийняло це рішення після ретельної оцінки ризиків і в координації з міжвідомчими зацікавленими сторонами, – сказав представник оборонного відомства. – Кожен американський підрядник, організація або компанія будуть нести відповідальність за безпеку своїх співробітників і повинні будуть включати плани зниження ризиків у свої тендерні пропозиції».
Чинні й колишні посадовці, знайомі з політикою, кажуть, що зміна політики не призведе до такої великої присутності американських підрядників, яка існувала в Іраку та Афганістані. Натомість ймовірно, це призведе до того, що в Україні одночасно працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.
«Варто зазначити, що в Україні вже працює велика кількість американських компаній, які виконують контракти для українського уряду, тому це не призведе до суттєвого збільшення кількості співробітників американських компаній, які працюють в Україні», – сказав представник оборонного відомства.
Попри суперечливі повідомлення ЗМІ, Штати продовжують розгортати й посилювати свою присутність в Україні. Розширення інфраструктури з ремонту американської високотехнологічної зброї вказує на тенденцію збільшення кількості та асортименту цієї зброї.
Як усе це йде повільно ! — хоча «краще пізно, ніж ніколи»…! Розуміємо, що Байден хоче відійти зі сцени як той, хто підтримував Україну.
З другого боку, це «простелена доріжка» для Трампа, який не тільки не матиме опору з боку лівих, оскільки Україну підтримував «їхній», а для ще рішучіших дій.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Як усе це йде повільно ! — хоча «краще пізно, ніж ніколи»…! Розуміємо, що Байден хоче відійти зі сцени як той, хто підтримував Україну.
З другого боку, це «простелена доріжка» для Трампа, який не тільки не матиме опору з боку лівих, оскільки Україну підтримував «їхній», а для ще рішучіших дій.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !