Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 15
  • Переглядів: 16

Чому українське керівництво не бачить потреби масованого виробництва дронів-приманок, в той час як ворог нас випереджає

Категорія:

Позаминулої ночі ворог запустив на Україну 267 далекобійних дронів. Це – майже вдвічі більше, ніж зазвичай за попередні дні, і у понад 20 разів більше, ніж у першій половині минулого року. У ДВАДЦЯТЬ разів більше! Значну частину цих безпілотників складають приманки, котрі не несуть вибухівки взагалі або несуть мінімум. Однак вони ефективно виснажують ресурс системи протиповітряної оборони.

25022401.jpg

Ілюстративне фото

Про це у своєму дописі на Фейсбук поділився Ігор Луценко, який з 24 лютого 2022 року воює, а у минулому житті був громадським діячем та депутатом 8 скликання. Він знає, що каже.

А каже він, що з серпня 2024 року РФ впевнено збільшує виробництво БПЛА такого класу і випереджає нас у рази. Що характерно, з самого початку кацапи спеціально робили ефективні приманки.

На жаль, у нас масованого застосування приманок немає. Масованого виробництва приманок – немає. Розуміння, чому так ми себе поводимо, – теж немає.

Ігор Луценко зазначає, що в Україні була розроблена і протестована наддешева приманка, котра здатна нести мінімальний заряд вибухівки і діставати до цікавих місць у РФ, з Москвою включно.

"Вдумайтеся – щоночі запускати кілька десятків дронів на столицю ворога по ціні одного «Лютого», котрий палить російські нафтопереробні заводи. Гарний психологічний ефект за свої гроші, чи не так? Однак поки що ми це не робимо. Мрію все ж, що знайдеться в Силах оборони лідер, котрому ця ідея до вподоби", – написав Ігор Луценко.

Цікавими видаються й коментарі під його дописом:

Анатолій Майданський пише: "Наші проблеми – це проблеми управління, Зокрема, проблема пріоритетів, які доводяться кадрам. Я не сумніваюся, що багато з них (кадрів) можуть працювати ефективно на державу, точно так само, наскільки ефективно вони працюють на особисті інтереси верхівки влади. Вони виконують завдання, які перед ними ставлять, інакше позбудуться посад/роботи. Звичайно, що з моральної сторони це дуже сумнівна позиція, але з реалістичної (на їх місці можуть бути взагалі відверті злодії) питання дискусійне. Отже, проблема – у вищому керівництві, яке змінити не можливо. Вибори заборонені й багато авторитетних людей переконані, що їх проведення є згубним для країни. Є, звичайно, і інші способи змін, які мало звертають уваги на те, що заборонено, залежать виключно від волі окремих осіб, і  неодноразово приводили до успіху в інших країнах. Нюанс в тому, що те, що підходить іншим країнам, не факт, що буде успішним у нас (демократія, яка не стала для нас успішною формою управління, натякає на це). Отже, вічне питання: як бути і що робити?"

Миша Половинка пише: "Головна проблема, що наша влада поводиться, наче вона тут у відрядженні. Меланхолічно споглядають все – від руху лінії фронту і до нічних ракетних прильотів. А от грошики хапають, тягнуть до своєї норки й там споживають". Він пише, що наче в часи перших застосувань "Петріотів", коли наші висадили всі 24 ракети одним залпом, у штатського американського представника мову відібрало, бо він одразу порахував, скільки то коштує. Потім віддихався, і спитав Резнікова: "Ви шо робите???!!!" На що Резніков, меланхолічно відповів щось на кшталт: "Нуашо? А ви хіба нам не дасте цих ракет скільки треба? У вас же їх ще багато". Без сумніву, цей американський представник виклав цей діалог у доповіді начальству. Хто б не сказився через таке нахабне недбальство і викидання в прірву неймовірно складних і дорогих ракет. Як приклад можна навести ще й передачу нової західної техніки недосвідченим операторам з новостворених бригад.

З цього очевидно – проблема в управлінні, у військово-політичному управлінні, на що неодноразово вказували як військові, так і немарафонні журналісти.

Влада "бронює" силовий блок не тільки для забезпечення його лояльності, але і для того, щоби не з'явилося жодної комунікації з фронтовиками. Владі потрібні опричники. Гірше, якщо в структурах "силовиків" є просто значна кількість агентури.

І це все відбувається на фоні масового обговорення рейтингу Президента, наче рейтинг Президента буде збивати ворожі дрони та ракети. Війна поки не закінчилася, а суспільство зараз тільки й обговорює рейтинги, поганого Трампа, нерішучість Європи. Може треба переключити увагу на потреби та допомогу ЗСУ, а не витрачати енергію на обговорення питань, які ніяким чином не впливають на ситуацію на фронті? Президент має думати, як нам відповідати на загрози та стабілізувати фронт, а не про рейтинги.

 

Наші інтереси: 

Бачити справжні проблеми, які тут і зараз потрібно вирішувати, не витрачати енергію і час на обговорення проблем, на які вплинути не можна, не вплутуватися в емоційні ігрища "найвеличнішого лідера сучасності".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Новий день – зоря світанку!

Як створити ельфійський соціальний кокон: що каже Добре Знання – самовчитель з палінгенезії (+аудіо)

Якби в Ісуса був інтернет, він організував би дистанційне навчання. Проте є речі, які вимагають обов'язкової фізичної присутності. Для того, щоб спрацював палінгенетичний кокон, час від часу треба...

Останні записи