Материнка звичайна – багаторічна трав'яниста рослина, що належить до родини губоцвітих. Стебло пряме, 30-60 см заввишки, в основі часто гіллясте. Листки черешкові, довгато-яйцеподібні, зверху темно-зелені, знизу світліші. Квіти дрібні, зібрані у суцвіття. Чашечка п'ятизубчата, віночок рожевий, рідше білуватий. Тичинок чотири, маточка одна. Плід – розпадний горішок, горішки овальні, гладенькі.
Росте у мішаних і листяних лісах, серед чагарників і на галявинах. Тіньовитривала рослина. Цвіте у червні-серпні.
Поширена по всій Україні.
Використовується як лікарська, харчова, медоносна, декоративна, технічна рослина.
Рекомендують при атонії кишківника, хворобах дихальних шляхів, безсонні, ревматизмі, конвульсіях, для покращення травлення, при зниженій кислотності, проносах, туберкульозі легень, хворобах печінки, ангіні, гіпертонії, епілепсії, відсутності менструації, після пологів. Застосовують для ароматичних ванн, загоювання ран, лишаїв.
Материнка - добрий літній медонос. Бджоли охоче відвідують материку, особливо в першій половині цвітіння. У сприятливих умовах одна квітка за добу виділяє 0,3 мг нектару.
Надземні частини материнки містять барвники для фарбування шовку і вовни.
Листки і квіти поїдають лісові звірі.
Збирають верхівки стебел з квітами 20-30 см завдовжки. Сушать в чистих, добре провітрюваних приміщеннях, розстилаючи тонким шаром. Після висушування відділяють товсті стебла. Суху сировину зберігають у сухих, добре провітрюваних приміщеннях. Строк зберігання - 3 роки.
Comments
Так, материнка здавна славиться як лікарська рослина.
Стебло пряме 30-60 см заввишки — стебло пряме, 30 -60 см заввишки.
“дрібні зібрані у суцвіття” - дрібні, зібрані у суцвіття (зворот, також виділяємо).
“Материнка звичайна - багаторічна” - замість дефісу в таких випадках треба використовувати знак тире –“Материнка звичайна – багаторічна”.
Дякую.
Творімо разом мову Сенсар!
Зауваги враховано.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
А ще кажуть, що материнка відноситься до так званих "жіноча рослин".
Дякую!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Раніше була можливість створювати опитування в блогах, тепер такої можливості нема. Тому запитую в коментарі: "Чи цікаво було б дізнатись про властивості інших корисних рослин?"
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Так. ?Мабуть створити каталог із цією інформацією для застосування бажаючими. Наприклад: перелік проявів захворювань на фізичному плані і гіперпосилання на необхідні рослини. Завдяки цьому, на мій погляд, разом із роботою по відновленню єнергетики на вищих планах, людина може діяти і фізично.
Хай Буде!