Альберт Саїн's picture
Альберт Саїн
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Соціоніка - це...

***

Соціоніка – це наука про соціон, як вищий, природний ступінь організації суспільства. Вона розкриває дуальну природу людини, її вроджений характер, сильні і слабкі сторони, стосунки з іншими, відповідність її психіки певним видам діяльності. В ній розглядається психіка як механізм інформаційно-енергетичного обміну із середовищем, який відбувається певним способом, залежно від соціонічного типу, який є вродженим і незмінним протягом життя і складає основу характеру людини. Соціоніка порівняно нова наука про людину, вона - інструмент для вирышення багатьох проблем, математика або грамматика для психології. Її предмет – людина і вся наша сфера спілкування і взаємодій зі світом. І як усе, що з нами відбувається, можна записати буквами, так само усе це можна перекласти мовою соціоніки. Коли те, що ми робимо, переводиться в кришталеву зрозумілість соціонічних схем, це нікого не залишає байдужим. Без усіляких додаткових порад людина виключає грубі помилки у спілкуванні з оточенням, що завжди йде їй на користь, знає себе і знаходить своє місце в житті, своє оточення.

Інформаційна структура психіки відповідає структурі світу: світ існує завдяки енергії та матерії і рухається у просторі і часі. Психіка людини сприймає це вибірково: якщо людина краще відчуває енергію, їй важче орієнтуватися серед матеріальних об’єктів, тобто, якщо сильна етика, то слабкою буде логіка. Простір відчувається завдяки сенсориці, час – інтуїції. Сприйняття зовнішнього світу краще у екстраверта, внутрішнього – у інтроверта. Спосіб дій послідовний і планомірний у раціонального, й імпульсивний у ірраціонального. Ці ознаки видно і в зовнішності – адже зовнішність – це проявлена суть. І типування за зовнішністю є найбільш надійним методом. Він є основою у визначенні типів у нашому Центрі. Соціонічний інструментарій ефективний завдяки своїй спрямованості на пізнання і гармонізацію внутрішнього світу людини і міжособових стосунків.

Основні сфери застосування соціоніки:

педагогіка (вивчення взаємодій між викладачем та студентом/учнем, проблеми засвоєння навчального матеріалу),
сімейне консультування (шлюб та розлучення, проблеми віку),
кадрове консультування (професійна орієнтація, сумісність у робочому колективі, стратегія підприємства на базі типів співробітників),
фундаментальні наукові дослідження (математичне моделювання, генетика, психофізіологія, морфологія – зовнішні параметри соціонічних типів),
психологічне консультування, тренінги тощо.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!