Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Юрій Сиротюк: "Озброєний народ – це запобіжник не лише від зовнішньої агресії, але і від внутрішньої несправедливої узурпації влади"

Світ:

"Право нашої нації на суверенітет та незалежність написано кров'ю наших попередників, поколінь українців, які цю незалежність виборювали. І це не потребує якогось додаткового узаконення. Так само, як ми ніколи не погодимося писати Конституцію під дулами путінських автоматів, враховуючи ультиматуми Путіна. Конституція має враховувати потреби і завдання нашої нації",

 – заявив заступник Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода", член комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Юрій Сиротюк під час спеціального засідання Верховної Ради України 29 квітня 2014 року.

Він також зазначив: "Найголовніше, про що ми повинні говорити в конституційному процесі, це про зміну не тексту Основного Закону, а його духу. Ми досі, на жаль, живемо у постсовєтській, постокупаційній державі, яка виявила свою неефективність саме тому, що пронизана совєтською спадщиною. І коли над Україною нависла зовнішня агресія, ця неспроможність відверто проявилася.

Виявилось, що наші чиновники вміють брати хабарі і не знають ефективних антикризових рішень. Міліціонери воліють кришувати злочинців, а не захищати мирних мешканців. Тому потрібна докорінна зміна всієї системи, а не лише переписування конституційних текстів.

Необхідно говорити про створення нової системи державного управління, місцевого самоуправління, правоохоронних органів та нової армії. У перефарбуванні існуючих структур ми не можемо змінити державу. Прикладом цього є спроба перефарбувати Внутрішні війська у Національну гвардію. Чи вдалося створити якісно нове військове формування? Відповідь, на жаль, швидше ні".

З приводу конституційних змін свободівець Юрій Сиротюк зазначив, що одним з найважливіших обов'язків держави і кожного громадянина є захист Батьківщини. Останні події показують, що надійно захистити себе може лише озброєний і підготовлений народ. Тому цей принцип має бути закладений в Конституції. Наша армія зобов'язана бути всенародною.

Наразі українська Конституція у статті 65 лише відзначає про існування такого обов'язку громадянина, як "захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, вшанування її державних символів", відносячи принцип його виконання до сфери відповідного закону.

"Ми маємо кардинально змінити підходи до формування і забезпечення армії, розпочати створення нового війська. Ключовим принципом цього мала би бути участь кожного придатного громадянина в обороні нашої спільної Батьківщини. Адже озброєний народ непереможний.

Для порівняння: у Конституції Швейцарії, яка 200 років ні з ким не воює, зазначено, що кожна особа, яка має громадянство, зобов'язана нести військову службу. Закон також передбачає альтернативну службу, яка замінює військову. Швейцарки можуть служити в армії на добровільній основі.

Також сьогоднішні події показують, що українські громадяни далеко не завжди можуть розраховувати на захист з боку правоохоронних структур. Нерідко правоохоронці готові виконувати злочинні накази чи ігнорувати справедливість. Тому просто необхідно надати право громадянам на самозахист. Озброєний народ – це запобіжник не лише від зовнішньої агресії, але і від внутрішньої несправедливої узурпації влади. Тому Конституції необхідно надати право громадянам на володіння зброєю для самозахисту.

Наразі доцільно доповнити статтю 27 Основного Закону частиною четвертою такого змісту: "Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю задля захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод від узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України. Право на володіння вогнепальною зброєю не може бути обмеженим в умовах воєнного чи надзвичайного стану", – повідомив Юрій Сиротюк, виступаючи у стінах Верховної Ради України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...