Альберт Саїн's picture
Альберт Саїн
  • Visits: 0
  • Hits: 0

ФСБ хоче знати більше

Із 1 серпня в Росії набирає чинності новий закон, який надає право Федеральній службі безпеки отримувати всі особисті дані користувачів, які зареєстровані на російських інтернет-ресурсах. Тепер ФСБ без перешкод матиме можливість збирати та використовувати дані громадян України, які користуються російськими соціальними мережами та електронними скриньками. У Службі безпеки України просять всіх громадян, яким небайдужа безпека особистої інформації, утриматися від використання інтернет-ресурсів російської доменної зони.

ФСБ хоче знати більше. Російська Федерація запроваджує закон, який зобов'язуватиме власників інтернет-ресурсів зберігати інформацію про своїх користувачів та надавати її спецслужбам. Також ця вимога стосується і російських блогерів, які мають більше трьох тисяч передплатників. Новації, на думку російської сторони, мають поліпшити безпеку в країні. Однак норми закону чітко не прописані, роз’яснення слід шукати в підзаконних актах. І це турбує не лише російських правників. 

«Відповідний закон повинен достатньо ясно вказувати сферу дії і умови виконання, – говорить український адвокат Олександр Ружицький. – Тобто він повинен бути достатньо детальним і конкретним. Але наскільки мені відомо, із засобів масової інформації, наразі Російська Федерація ніяк не конкретизувала, а такі цілі, як запобігання тероризму, це є дуже широкі цілі».  

Українці щодня користуються російськими соціальними мережами, вказують там свої мобільні телефони, інформацію про рідних, пересилають електронною поштою російських пошукових систем фотокопії різних документів, зокрема, і з позначкою «секретно». Якщо раніше ФСБ мало можливість переглядати інформацію інтернет-користувачів лише після попереднього звернення до суду, то тепер російські спецслужби напряму переглядатимуть потрібну їм інформацію, зокрема ту, яка стосується іноземців. Все, що можуть зробити наші державні органи, – це рекомендувати не користуватися російськими інтернет-ресурсами. 

«Це їхнє рішення. Вони скорочують демократичні засади, – говорить заступник голови Служби безпеки України Віктор Ягун. – А ми давно це казали, що, будь ласка, є українські ресурси, міжнародні ресурси, які захищені міжнародним законодавствам, тому ми просто рекомендуємо, ми ж не можемо заборонити. Ми попередили, а якщо людина не хоче зважити на наше попередження, то вже така справа…».

Як захистити свої особисті дані, якщо вони вже є на російських серверах?

Киянка Людмила – активна користувачка соцмереж упродовж 5 років. Вона, звичайно, не хотіла би втрачати контакти, знайдені за допомогою російських інтернет-ресурсів. Але тепер жінка планує видаляти свої дані. 

«Я, напевно, видалю всі свої сторінки з «Однокласників» та з «Вконтакте», тому що я не хочу, щоб мої дані знали служби ФСБ та інші служби Росії», – зазначає пані Людмила. 

Оминути увагу російських спецслужб неможливо, стверджує IT-спеціаліст Данило Белов. Єдиний можливий вихід із цієї ситуації, за його словами, не надавати російським інтернет-ресурсам жодної інформації про себе.  

«Сервери знаходяться в Росії і до них має доступ ФСБ, тому всі дані, які там будуть «запощені», будуть відомі, – стверджує Данило Белов. – Зараз є дуже популярна стаття «Як видалитися з «Однокласників», як видалитись з «Вконтакте», в Інтернеті можна знайти, там є інструкція. Це не просте діло, але можна це зробити».

Надавати або не надавати російським спецслужбам свої особисті дані – особиста справа кожного. Однак альтернатива є – це міжнародні інтернет-ресурси. Вони набагато надійніші за російські аналоги, зазначають спеціалісти. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творімо разом сонячну мову Сенсар!

Мова Сенсар – головний інструмент заснування нового світу. З чого почнемо формування словника?

Пряма і точна цитата з Гіперборійської інструкції про здобуття керованої молодості є майже в кожній українській родині. Саме з неї починається вчення Ісуса Хреста про перенародження та вічне життя...

Кращий коментар

Леонід Українець's picture
0
No votes yet

А що раніше вони не мали такої можливості?

https://t.me/ETEPHET

Comments

Леонід Українець's picture
0
No votes yet

А що раніше вони не мали такої можливості?

https://t.me/ETEPHET

Альберт Саїн's picture
0
No votes yet

Українець говорит:
А що раніше вони не мали такої можливості?

Юридичної ні!
Коли під час подій на Майдані їхні правоохоронні органи написали офіційну заяву про видачу приватних даних усіх учасників патріотичних груп, що підтримували Майдан, то Дуров їх культурно послав посилаючись на юридичне законодавство РФ, опісля чого Дурова культурно звільнили з його роботи, а юридчні нормативно-правові акти що стосуються прав іноземців які користуються інтернет продукцією мос. сайтів, за цей час змінили і вже прийняли на законодавчому рівні, внаслідок чого тепер у фсб є повний доступ до будь-якої інфи соц. мережі вК.