Археолог Роберт Баллард, який займається дослідженням дна Чорного моря, повідомив, що його команда знайшла на 100-метровій глибині залишки дерев’яних споруд і це може бути переконливим доказом катастрофічного потопу приблизно 7500 років тому...
Звільнитися від рабства можна, треба тільки забажати! Для цього необхідно зрозуміти, як працює світ, хто ми такі, як ми стаємо єдиною «етно-мережею» і як нам жити далі...
Процес переходу людства до інформаційної цивілізації приводить до того, що інформація стає стратегічним ресурсом, не менш важливим, ніж корисні копалини, вода і повітря. На відміну від епохи “холодної війни”, в сучасній конкурентній боротьбі між державами все більшої цінності набуває економічна і науково-технічна інформація. За оцінками експертів, найближчим часом світ очікує вибух промислової шпигуноманії. Події, що розгортаються на наших очах, є поважною підставою для таких прогнозів.
Складна це і вкрай заплутана річ — історія. Важко в ній розібратися необізнаній людині. Та ще важче справжньому, серйозному вченому-історикові, бо необізнаний тримає в руках своїх одне-єдине джерело — підручник чи якусь популярну книжчину на історичну тему, а перед науковцем — піраміди, монблани та еверести нагромаджених протягом тисячоліть свідчень Історії...
Навчена гірким досвідом життя в умовах марксистсько-радянської моделі соціалізму, Україна протягом десятиліття незалежності шукає панацею відродження в досвіді інших країн. Ми часто чуємо про шведську модель, корейське диво, економічну систему Людвіга Екхарта та катастрофічні аналогії з Веймарською республікою. В той же час ми рідко замислюємось над феноменом тієї ж Німеччини, яка з повоєнних років, незважаючи на поразку у війні, невпинно розвивалась, економічно міцніла, без особливих проблем об’єдналась після повалення Берлінського муру і сьогодні домінує в процесі об’єднання Європи. А треба було б пам’ятати, що витоки соціально-економічної моделі сьогоднішньої Німеччини сягають Німеччини 30-х — 40-х років ХХ століття.
Ми перебуваємо між двома епохами: вмираючою чуттєвою культурою минулого та ідеаційною культурою майбутнього. На нас опускається ніч цієї перехідної епохи з її страхітливими тінями і несамовитими жахами. Однак за її межами вже видніється світанок нової великої ідеаційної культури, яка вітає нове покоління — людей майбутнього.
Пітирим Сорокін
КУТОЧОК ВІДПОЧИНКУ ІНТЕЛЕКТУАЛА
До керівництва якої країни останнім часом входили такі політичні діячі....?
У зв’язку з оголошенням дати остаточного закриття Чорнобильської атомної електростанції в нашому суспільстві знову загострився інтерес до ядерної енергетики. З огляду на це редакція журналу «Перехід-IV» визнала за доцільне дати стислий огляд деяких аспектів сучасних енергетичних проблем в Україні і світі.
Хай Буде!
Деякі електронні документи не відкриваються.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Comments
Дякую за особливо цікаву роботу.
Зауваги:
"Події, ... дають поважні підстави для таких прогнозів". - Події не можуть давати. ... є серйозною підставою для таких прогнозів.
"один єдиний" - один-єдиний.
"30-х — 40-х років" - краще подати 1930-х — 1940-х років або 30-х — 40-х років минулого століття.
Творімо разом мову Сенсар!
Прийнято.
Дякую.
Підкуємось браття, знаннями вишніми!
Деякі електронні документи не відкриваються.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)