ПЛАНЕР-БЕЗПІЛОТНИК. Киянин Олександр Єременко розробив планер-безпілотник.«Американські безпілотники-квадрокоптери, які зараз використовують наші бійці, коштують шалені гроші - 13 тисяч доларів. Я ж придумав вітчизняний аналог - планерний безпілотник. Його збіркакоштує 3-4 тис. грн.
Планер. Безпілотник набагато дешевше американського Планер. Безпілотник набагато дешевше американського Планер. Безпілотник набагато дешевше американського |
Він здатний передавати картинку в режимі реального часу на відстані до 1кілометра - це найоптимальніший варіант, коли військовими здійснюється звільнення міста абомісцевості. Якщо такий безпілотник підіб'ють, то його можна швидко і недорого відновити», -розповів «Сегодня» Єременко. Планерний безпілотник важить 170 грам. Управляється за допомогоюдистанційного пульта, зображення з камери (встановлена на безпілотник) передається на спеціальніокуляри, які одягає військовий. «Планер-безпілотник летить зі швидкістю від 30 до 60 км на годину,швидше, ніж квадрокоптер (25 км на годину), також у нього краще маневреність і його не так легкозбити. Він може перелітати 9-ти і 5-ти поверхові будівлі. Перший безпілотник вже пройшоввипробування на полігоні під Києвом. Зараз ми допрацьовуємо його, а надалі хочемо запуститисерійне виробництво», - пояснює розробник, додаючи, що армії передаватимуть їх безкоштовно.
Також група київських волонтерів-умільців за два місяці створила перший український портативний кулеметний стрічкоподатчик. Тобто бійцю не потрібно буде постійно змінювати магазин з патронами», - розповів одинз розробників Максим Алексєєв. Перший такий стрічкоподатчик вже пройшов тестування наполігонах і незабаром його передадуть військовим.
КРІТ-РОЗВІДНИК. Також розробники беруться за незвичайні проекти, такі як підземний дроїд-шпигун. «Це маленький бур (до 30 см), який заривається під землю і прориває собі відстань в 3-4кілометри. За допомогою ехолота (засіб звукового виявлення об'єктів за допомогою акустичного випромінювання) може передавати дані про скупчення техніки і людей на ворожій території. Проте виробництво такого «шпигуна» задороге і без спонсорів не обійтися, адже тільки сам бур з алмазним покриттям обійдеться в 30 тисяч гривень», - розповів Олександр Єременко. Зараз впланах волонтерів-механіків запустити інтернет-ресурс, який би об'єднав механіків і інженерів з усієїУкраїни. На сайті вони зможуть обмінюватися ідеями та комплектуючими.
У прес-службі Міноборони України кажуть, що потреба в такому озброєнні є. «Ми зараз працюємо з багатьма волонтерами-конструкторами, але поки точно сказати чи будуть ці новинки впровадженіу війська, однозначно відповісти не можемо. Потрібно зустрічатися з винахідниками, обговорюватидеталі, тоді можна буде говорити про конкретні речі. Ми відкриті до співпраці з усіма», - повідомилинам в Міноборони.
«Везунчик» - в небі!
В День авіації України на території 15 транспортної авіаційної бригади в Борисполі здійснив першийполіт після ремонту (тривав 4 місяці) літак Ан-26 на прізвисько «Везунчик». Незабаром вінвідправиться на Схід - перевозити поранених і десантників. На його ремонт пішло більше 400 тис.грн, які зібрали активісти. «Тепер ми хочемо взятися за ремонт вантажного вертольота Мі-8», -розповіла волонтер фонду «Крила Фенікса» Анна Прокопенко.
Комментарии
З фото поки що не вийшло, потім буде час -- перероблю. Але можна подивитись в оригіналі
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.