Травень – це пора збору багатьох цілющих трав, а також листя смородини, яке за деякими властивостями є навіть кориснішим, ніж самі ягоди. Воно містить дубильні речовини, мінеральні речовини (залізо, магній, марганець і ін.), особливо багато вітаміну С, а також флавноїди і фітонциди.
Найкраще збирати листя смородини після цвітіння, до червня місяця, і бажано у сонячну погоду, коли воно насичене енергією сонця, наповнене силою і красою. Я намагаюся зривати листочки зі старих кущів, які мало плодоносять, або з гілок, на яких немає ягід. Опісля старанно розстеляю його на долівці в затемненому місці для сушіння, час від часу перегортаючи листочки, щоб добре просохли. Коли листя достатньо сухе, вкладаю його у паперові торбинки.
Чай можна готувати зі свіжозірваного листя, а також зі сухого. Я люблю ароматний насичений чай, тому на горнятко беру приблизно дванадцять листочків. Чай має неповторний смак, характерний для смородини запах і основне – цілющі властивості.
Варто знати, що чай з листя смородини є незамінним при авітамінозі. Його вживають як противірусний, протизапальний, загальнозміцнюючий і кровотворний засіб. Він сприяє покращенню зору, зміцнює серцево-судинну систему, а також стимулює роботу шлунка, печінки, кишечника. Тобто такий чай влиє у Ваш організм здоров’я і силу.
Отож, щоб бути здоровим і енергійним, про це треба дбати вже зараз, коли природа щедро розіслала свої дари.
Не так, як окропом, але смак і запах є. Забув, ще в стару шапку ставлю і замотую рушником. Гілочки молоденькі, вони майже як листя. Все це краще щоб було сухим і дрібним, бо ліпше настоюється.
Хай Буде!
Комментарии
Весною, коли ще не достигли суниці і не виросла редиска, разом із салатом, петрушкою, кропивою листя смородини є джерелом вітамінів та амінокислот.
Найкращими звісно є молодесенькі світло-зелені листочки. Але для того, щоб був добрий урожай ягід, слід рвати великі гарні старі темно-зелені листки.
Вживаю це листя наступним чином. Подрібнюю його скільки є можливості і кладу в ситечко. Далі заливаю талою або іншою свіжою водою. Настоюю недовго і випиваю протягом дня.
Але ще листя смородини дуже гарно пахне, навіть сухе.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Ми якось завжди використовували суміш листя: смородина (особливо чорна, кругла. Ще її називають лікувальною. Вона дуже пахуча.); вишня (у т.ч. і молоді гілочки); малина; м’ята; чебрець. Зберігали окремо, а перед вживанням напою, змішували. Раніше заливали окропом і настоювали. Після отримання інформації про живу їжу-заливаю водою, підігрітою приблизно до 40 градусів.
Хай Буде!
і при 40 гр. хіба настоюється? особливо гілочки..
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Не так, як окропом, але смак і запах є. Забув, ще в стару шапку ставлю і замотую рушником. Гілочки молоденькі, вони майже як листя. Все це краще щоб було сухим і дрібним, бо ліпше настоюється.
Хай Буде!
Вчасно. Дякую.
ХАЙ.
А згадала чай моєї бабусі, нажаль, вже покійної! Який же він смачний! А настояний він був саме на смородинових, вишневих, малинових гілочках та м'яти, а іноді чебрецю. Це - незабутньо смачно, зразу повертаюсь в дитинство.
Твори!!!
Дякую теж, пані Оксано! А ще й коментарі-поради чулові! А чай з листя абрикосів чи шовковиці має цілющі властивості ?!
Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!