Аватар пользователя Альберт Саїн
Альберт Саїн
  • Visits: 0
  • Хиты: 0

Припинення торгівельних стосунків більше позначиться саме на економіці РФ, а не України, – експерт

Торгівельний баланс між Україною та Росією наступний: РФ постачає нам продукції на близько 28 млрд доларів щороку, ми експортуємо в Росії товару на 20 мільярдів. Утім українська продукція вищого технологічного рівня, відтак припинення торгівельних стосунків між країнами росіяни відчують на собі сильніше.

Таку думку висловив політичний оглядач та економічний експерт ГО «Експерт-група» Андріан Фітьо у прямому ефірі аналітично-інформаційного тижневика «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

«Важливий момент: із 28 мільярдів від Росії 14 млрд – це енергоносії, – зауважив Андріан Фітьо. – Якщо їх відкинути, то виходить, що Україна удвічі більше постачає в Росію технологічної продукції. РФ продає нам продукцію первинного переділу та сировину. Ми ж – другого і третього переділу. Тобто товар, без якого росіянам важко обходитися, який позначається на функціонуванні російської економіки».

За словами експерта, Україна зможе знайти замінники російським товарам. Єдина проблема – енергоносії.

«Усе-таки реверс, котрий ортримуємо з Європи, – це російський газ. Енергетичний баланс Європи такий: 32% – РФ, 30% – власний видобуток, решта – Нігерія, Катар, Кувейт, Алжир. До речі, чому ЄС так не поспішає із санкціями щодо Росії? Путін зв’язав руки Єворопі саме енергетичним питанням».

Також Андріян Фітьо прокоментував вагомість секторальних санкцій, котрі оголосили США щодо Росії.

«Це суттєвий важель впливу на Росію, – переконаний економіст. – Ми знаємо, що крупні російські корпорації вже мають великі проблеми із фінансовими надходженнями. На межі банкрутства опинилася велика гірчнино-виробнича компанія «Мечел». На черзі – інші. Секторальні санкції позбавали підприємства можливості брати кредити». 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи