Це значення стало основним. Між іншим, у столиці Індії є “Праґаті-Майдан” – торговий центр, що мовою гінді означає “майданчик прогресу”.
Утворено низку слів, похідних від “майдан” – це майданівці, майданці, майданування, майданник, майдануті.
Майданівці, майданці, майданник – ті, що перебувають на майдані, мітингують, виборюють свої права. Майданці – це свого роду спартанці, й слово утворилось аналогічно.
Майданування – перебування на майдані, виборювання власних прав, мітингування.
Часом трапляється слово майданутий, тобто той, який вкрай перейнявся проблемами Майдану. Зважаючи на ситуацію, це слово губить негативний відтінок, який йому намагаються надати.
Складанням двох основ утворено такі слова, як євромайдан, автомайдан.
Широкого вжитку набуло слово тітушки, яким послуговуються для означення злочинних угруповань найманців-провокаторів, як правило, спортивної статури, кримінальних елементів, гопників, яких використовують для залякування, побиття та розгону мирних демонстрацій. Це слово вже увійшло до онлайн-словника й перекладено різними мовами.
Також появилось слово беркутня з негативним відтінком, як, наприклад, комашня, босячня. Як відомо, комашня завжди вкрай надокучлива, босячня – опущені верстви суспільства –п'яниці, волоцюги, а беркутня – це вже не люди, а монстри. Їхні вчинки заслуговують відповідного визначення.
Наразі зауважила такі нові слова, які народило сьогодення, сповнене боротьби за правду й духовні цінності. Вони відображають життя народу, що бажає вільно жити у власній державі. І, доки живе український народ, доти житеме й розвиватиметься його мова.
Щойно почув на Espreso TV слово "тітушатник" - позначення такої собі "кошари" в Маріїнському парку.
Творю, отже існую.
Комментарии
Щойно почув на Espreso TV слово "тітушатник" - позначення такої собі "кошари" в Маріїнському парку.
Творю, отже існую.
Дякую, Володимире! Того негативу зараз, на жаль, вкрай багато...
Творімо разом мову Сенсар!
Новотвори є ознакою процесу розвитку суспільства!
+
Дякую, Оксанко, за цю роботу!