Ніхто не захоче сидіти за кольоровим склом. Освітлення буде, як на дискотеці. Ми ж застосували підхід, який дозволив нам зробити активний люмінесцентний шар прозорим, - розповідає автор дослідження Річард Лант з Інженерного коледжу Університету штату Мічиган.
Так званий прозорий люмінесцентний сонячний концентратор можна використовувати на фасадах будівель, екранах стільникових телефонів і будь-яких інших пристроїв, що володіють прозорою плоскою поверхнею. Головною особливістю матеріалу автори називають прозорість.
Дослідження в області генерації енергії за допомогою фотоелементів у поєднанні з люмінесцентними матеріалами ведуться давно. Проте всі вони зводилися до одного: ефективність виробництва енергії була низька, а використовувані матеріали - занадто кольоровими.
Нова прозора сонячна батарея складається з невеликих органічних молекул, спеціально розроблених для поглинання певної довжини хвиль сонячного світла. Матеріал не вбирає і не випромінює світло у видимому спектрі, тому для людського ока він здається прозорим.
Вчені вважають, що у цієї розробки великий потенціал. Прозора сонячна батарея доступна за ціною і легко масштабується для комерційних і промислових цілей.
У майбутньому нова технологія дозволить створювати приховані від очей обивателя прозорі сонячні батареї. Зараз вчені працюють над підвищенням ефективності перетворення сонячної енергії в електричну таким способом.
Дослідження було опубліковане в журналі Advanced Optical Materials.
Вчені приділяють велику увагу ефективному отриманню енергії з альтернативних джерел. Так, нещодавно були створені самоохолоджувані сонячні батареї.
Читаймо уважно:
"...органічних молекул, спеціально розроблених для поглинання певної довжини хвиль сонячного світла.
Матеріал не вбирає і не випромінює світло у видимому спектрі"
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Комментарии
Яка орієнтовна ціна такої панелі і яка вихідна потужність?
https://t.me/ETEPHET
Приєднуюся до запитань друга Леоніда й додам своє: як може матеріал, який не поглинає світла, виробляти енергію?
Читаймо уважно:
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)