"Солома тут теж є. Але зветься цей матеріал саманом. Це одна з найміцніших і найекологічніших будівельних сумішей. Із саману хати будували ще 5 тисяч років до нашої ери!", - розповідає господар.
Сергій Боженко каже, що збудувати незвичний дім мріяв завжди. «Прагнув використати древні екологічні технології, вдосконаливши їх з користю для себе. Так виникла ідея звести дім зі саману. Цей матеріал нині вже стали забувати, а дарма»,- ділиться чоловік.
Він також розповів, що саман - це суміш глини, коров'яку та рослинних сухих домішок (солома, коноплі, полова, очерет або тирса).
«Аби зробити саман, слід добре перемішати глину з іншими складниками. Колись мішали ногами чи кіньми, я ж використав розчинозмішувач. На вже зведений фундамент закладав саман у спеціальну форму, звану опалубкою Вайсбурда — за прізвищем харківського винахідника цієї штуки. Пустотілі саманні блоки утворюють єдиний моноліт, закріплюючись спершу по горизонталі. За день дім наростає на 15 сантиметрів», - деталізує Сергій Боженко. Таким чином він «вигнав» коробку будинку за місяць.
Застигаючи, саман стає міцнішим за цеглу. У пустоти блоків опісля можна вставляти залізобетонний каркас — і зводити саманні будинки на багато поверхів.
Хату чоловік накрив пірамідальним дахом, цілющий вплив на організм такого виду накриття Сергій уже випробував на собі. «Буває, напрацюєшся, натомишся, з ніг падаєш! А зайду в хату, полежу 15—20 хвилин під пірамідою — і сили прибувають!», - каже він.
Саманний будинок Сергія Боженка — не лише екологічно чистий. Він має й інші переваги. Зокрема в такому «солом'яному» будинку взимку зовсім не холодно. Господар пояснює це тим, що саман перевищує дерево за рівнем теплоізоляції у 5—6 разів, а цеглу чи бетон — у десятки разів. «А ще я встановив у хаті грубку, яка поєднана з сонячним колектором. Повітря йде від колектора на грубку, конденсується там і зігріває хату,» - додає він.
Також саман працює як своєрідний природний кондиціонер - у будинку вологість підтримується на комфортному для людини рівні — 40—60%. У дерев'яному домі, для порівняння, вона значно вища. А бетонні чи цегляні будівлі дуже залежні від погоди.
Щодо вартості такої побудови, господар розповів, що якщо наймати робітників, то на все знадобиться 120—130 тисяч гривень. А якщо все робити самому, то вартість буде у декілька разів меншою. Нині господар показує свій незвичний дім всім охочим — аби люди переймали досвід. А на недавньому міжнародному екологічному конкурсі його проект навіть став одним із переможців.
Комментарии
До теми, Властивості піраміди, лекції Володимира Пилата
http://www.youtube.com/watch?v=vovxEUzFjso
http://www.youtube.com/watch?v=y9JufG7suMM
http://www.youtube.com/watch?v=wOVTHCXRle4
і скільки грошей та часу пішло на будівництво будинку??
Хороше нагадування про екологічні будинки. Металевий каркас зайвий - будинок втратить свої властивості. Уважно прослухайте Пилата, на якого зсилаєтесь.
Екологічно чистий - тавтологія. "Із екологічно чистого матеріалу" -із екологічного матеріалу.
"сухих домішок (солома, коноплі, полова, очерет або тирса)"...(солома, конопля, полова... - узгодьте у відмінку.
Загалом цікава і корисна інформація. Дякую.
Творімо разом мову Сенсар!
Цю статтю писав не я, тому про металевий каркас треба казати тому, що будував.
Чудово дивиться будівля.Щоб піраміда працювала потрібно відкрити верхній кут і виконати запуск. Але я б цього не радив робити.Піраміда скоріше інформаційна ніж енергетична конструкція.А яку вона інфомрацію принесе ,хто її знає?
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
інформаційно - енергетична, енергетично- інформаційна.
Це чудово! Я вже замовив опалубку для будівництва таких будинків буду будувати собі і якщо будуть бажаючи допоможу й іншим.
а ось і інтерв'ю з Сергієм
Екологічно-чистий будинок з саману будують на Житомирщині - Житомир.
https://www.youtube.com/watch?v=TKu9TpgroyY
Правда - у Праві!
Права - у наших душах!
Шануймо Праву!