Аватар пользователя Оксана Колосовська
Оксана Колосовська
  • Visits: 0
  • Хиты: 0

Київський стартап запускає виробництво гаджетів для нечутних розмов

Гаджет Hushme дозволяє вести конфіденційні переговори по телефону в публічних місцях. Раніше ми розповідали про цей чудо-гаджет, але тоді Hushme була лише на стадії розробки та вдосконалення.

Минуло ледве півроку, як заплановано серійне виробництво гарнітури.

Детальніше: Українець розробив пристрій для "беззвучних" телефонних розмов

По суті, звичайна бездротова Bluetooth-гарнітура, Hushme позиціонує себе як «глушник мови для смартфона». Пристрій в 2015 році придумали топ-менеджери шведсько-українського виробника кетчупа і майонезу «Чумак» Роман Сакун, Андрій Левчук і Костянтин Шевченко, що постійно стикалися з ситуаціями, в яких їм самим, їхнім колегам і партнерам доводилося обговорювати делікатні питання по телефону в кафе, аеропортах та інших громадських просторах.

РОЗМОВА ПІД ШУМ МІНЬЙОНІВ

«Спершу ми хотіли винайти невеликий, із сірникову коробку, гаджет, який би покривав користувача непропускаючим звуки полем. Але це ідеал, і він поки технічно недосяжний», - розповідає 40-річний Сакун, співзасновник і CEO Hushme, і IT-директор АТ«Чумак».

Свою ідею Сакун та його партнери принесли в київську студію розробки технологічного «заліза» ARTKB. «Хлопці відразу сказали, що ідея цікава, але на її втілення потрібен час», - згадує підприємець. На розробку пішло півроку, за підсумками яких Hushme отримала прототип гарнітури, а інженери ARTKB приєдналися до команди проекту.

На виході вийшов ефективний, але громіздкий гаджет. Пластикова гарнітура кріпиться на рівні рота за допомогою магнітних застібок спереду і еластичною лямки ззаду.

За передачу звуку відповідає вбудований мікрофон, за відтворення - дротяні навушники. Змінні м'які тканинні вкладиші і шумоізоляційні покриття на внутрішній поверхні пристрою знижують гучність мови користувача і перетворюють її для оточуючих в набір нерозбірливих звуків.

Hushme можна використовувати і як звичайний hands free мікрофон, і за прямим призначенням, каже Сакун.

У пасивному режимі гучність розмови знижується вдвічі - з 50-60 дБ до 25-30 дБ, ефективний радіус дії складає 90 см. В активному режимі також задіяні вбудовані в пристрій динаміки: під час розмови користувача вони по команді (кнопки управління розташовані на бічній панелі ) програють аудіосемпли і вибудовують додаткову звукову стіну в 12 дБ. Каталог семплів доступний в безкоштовному мобільному додатку Hushme, серед варіантів - крики птахів, шум моря, дихання Дарта Вейдера, крики міньйонів з мультфільму «Гидке Я» та інші звуки.

Правда, сторонні звуки привертають додаткову увагу до носія маски, відзначали журналісти порталу Engadget, які тестували пристрій. Крім смартфона маску можна підключити до стаціонарного телефону і будь-якого пристрою, що має 3,5-міліметровий аудіороз'єм. Акумулятора вистачає на 10 годин використання.

У ролі користувачів команда Hushme розглядає не тільки любителів проводити ділові бесіди в громадських місцях, а й офісних працівників: використання пристрою дозволить знизити шум в кол-центрах. Серед цільової аудиторії також мандрівники, геймери і журналісти (в майбутньому компанія обіцяє додати функцію голосового набору тексту).

ШЛЯХ ВІД ЛАС-ВЕГАСА ДО КИТАЮ

Команда Hushme складається з десяти чоловік. За операційний менеджмент і фінанси відповідають співзасновники Костянтин Шевченко і Андрій Левчук. Вони теж продовжують працювати в «Чумаку» на позиціях генерального і фінансового директорів відповідно. Інженери з ARTKB допомагають з маркетингом, дизайном і виробництвом - у студії налагоджені прямі контакти з фабриками в Китаї.

Сьогодні компанія знаходиться в стадії, максимально близькій до запуску серійного виробництва. Початкові інвестиції на розробку засновники зібрали самотужки: на складання прототипу і випуск першої тисячі примірників пішло близько $220 тис., оцінює Сакун.

Разом з налагодженням підготовча фаза тривала близько півтора років, на початку 2017 року пристрій було представлено на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі.

«Hushme починався як хобі, але завдяки увазі преси ми зрозуміли, що все серйозно», - зізнається голова компанії. Він не перебільшує: за рік з моменту американської прем'єри матеріали про «голосову маску» вийшли в десятках провідних ЗМІ по всьому світу.

Популярність засновники Hushme вирішили конвертувати в краудфандінг. У травні 2017 року компанія запустила збір на Kickstarter і залучила понад $71 тис. від 284 користувачів. У червні до цієї суми додалося ще понад $103 тис. Від прихильників з іншої платформи - Indiegogo.

«Краудфандінгові майданчики ми використовуємо замість власного інтернет-магазину - вони дешевші в обслуговуванні і забезпечують більшу аудиторію», - пояснює Сакун. Приєднатися до пулу користувачів на Indiegogo можна і сьогодні: гарнітура коштує від $189, а для дистриб'юторів доступні партії по 30 комплектів за $4499. У комплект крім самої маски входить набір внутрішніх заглушок, дроти microUSB і аудіороз'єм 3,5 мм.

На CES-2018 стартап привіз оновлену версію маски з більш ергономічним дизайном і знову зібрав хорошу пресу.

«Не дивлячись на те що ми майже готові до масового виробництва, під час тестів на виставці ми все ж помітили кілька недоліків, які усунемо до запуску конвеєра», - обіцяє CEO. Почати відвантаження замовникам він сподівається в березні-квітні 2018 року. А перші спонсори з Kickstarter і Indiegogo отримали свої комплекти ще в грудні 2017. Виробництво розміщено в Китаї, хоча перші зразки друкувалися на 3D-принтері в Києві, згадує Сакун.

За його словами, на Hushme виходили вже кілька акселераторів і інвесторів, але умови не влаштували засновників: «За істотну частку в компанії пропонували до $25 тис.». Більш вдало складаються стосунки з ритейлерами: компанія веде переговори з мережами у Франції, Великобританії і Бразилії. Hushme також зацікавився Amazon: стартап отримав запрошення в програму-акселератор Amazon Launchpad.

Конкретні плани розвитку Сакун воліє зберігати в секреті. Для бізнесу компанії ідеально підходить слоган, яким він описує продукт Hushme: «Є речі, про які не прийнято говорити публічно».

Джерело

Наші інтереси: 

Нове і незвичайне твориться в Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Кращий коментар

Аватар пользователя Володимир Федько
0
No votes yet

Корисний гаджет!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Комментарии

Аватар пользователя Володимир Федько
0
No votes yet

Корисний гаджет!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!