Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 45
  • Переглядів: 54

57% українців все ще готові терпіти війну "стільки, скільки буде потрібно" – опитування Київського міжнародного інституту соціології

Категорія:

Світ:

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну до лютого 2024 року ситуація залишалася майже незмінною: близько 71-73% людей заявляли, що готові терпіти війну "стільки, скільки потрібно". Однак між лютим і жовтнем 2024 року вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий триматися "стільки, скільки потрібно", – до 63%.
 

З початку повномасштабної війни Росії проти України й до грудня 2024 року кількість українців, готових терпіти війну "стільки, скільки буде потрібно", знизилася на 14%, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про те, скільки ще часу українці готові нести тягар війни. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 985 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року, йдеться у пресрелізі КМІС.

"Між початком жовтня і груднем 2024 року ми також спостерігаємо незначне, але зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 57%. Доцільно зазначити, що частка тих, хто говорять про більш короткий період декілька місяців-пів року змінилася неістотно – 21% у грудні проти 18% на початку жовтня, тобто нинішній показник лишається приблизно в тих же межах 18-21%, що ми і так фіксували з початку вторгнення. Натомість з 12% до 18% стало більше тих, кому «важко сказати», скільки часу вони ще готові терпіти.

Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності"", – пише КМІС і відзначає, що між лютим і початком жовтня зниження запасу міцності простежувалося насамперед на Півдні й (особливо) Сході, а вже до грудня відбулося «вирівнювання» між регіонами. Так, на Заході – з 71% до 57% і в Центрі з 70% – до 59% стало менше тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно. На Сході 51% та на Півдні 57% відповіли, що готові терпіти стільки, скільки буде потрібно.

"Варто підкреслити, що навіть серед респондентів з низьким достатком (які, відповідно, досить уразливі) 51% відповіли, що готові терпіти стільки, скільки буде потрібно. Серед респондентів із середнім достатком таких 58%, серед респондентів з високим достатком – 70%. Незалежно від рівня достатку родини не більше чверті говорять про більш короткі строки, як декілька місяців чи пів року. Також важливо зазначити, що ці дані показують, що готовність терпіти війну лише частково пов’язана з матеріальними умовами життя і насправді інші фактори більшою мірою впливають на запас міцності", йдеться у пресрелізі.

Наші інтереси: 

Бачимо, що готовність терпіти тягар війни не зводиться до соціально-економічних умов. Як ви думаєте, ЩО є причиною того, що більше українців, які живуть в Україні,  вже хочуть припинення війни? Розуміємо, що владна верхівка наживається на війні, некомпетентне політичне та військове керівництво витрачає довіру народу та партнерів, а тим часом наші військові гинуть. Вже цього досить, щоб припинити терпіти тягар війни, а ще такі фактори: тягар війни не відчувають чиновники, що протягом років війни значно підняли собі зарплати, на війну не йдуть воювати поліцаї та прокурори, натомість фіктивно стають інвалідами, а Офіс генпрокурора не виявляє доказів неправомірного отримання цієї інвалідності. Кричуща корупція владних структур з'їдає міжнародну допомогу. Що відчувають українці, коли бачать, як під час війни лише одна сім'я соціальних паразитів збагатилася на 6 мільйонів доларів США? Коли президент воюючої країни призначає друзів на посади з півмільйонною зарплатою з грошей, що дають партнери. Коли під час війни замість необхідного скорочення державних структур для економії державного бюджету плодяться непотрібні міністерства для піару влади. Коли підрядники, пов’язані з владою, "заробляють" мільйони на відбудові, коли задля "освоєння" грошей спішно будують казна-що на лінії фронту попри безглуздість та недоцільність. Коли ми бачимо на кожному кроці соціальну несправедливість, а некомпетентність влади, яка використовує війну задля продовження свого перебування у владі, зашкалює. Коли демографічна ситуація стає критичною. Чи є якісь інші причини?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Але ж Ви не отримуєте з держбюджету, заробляєте самі, чи не так?

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Міністерство фінансів оновило дані щодо зарплати в держорганах. Зарплати чиновників в Україні в період із січня по листопад 2024 року включно зросли на 61%. У листопаді 2024 року середня зарплата у центральних держорганах склала 62 тисячі гривень. А у кого ще зарплата зросла за цей рік? Напишіть, будь ласка, у кого зросла зарплата чи дохід, який ви заробляєте самі, хоча б на 10%.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Олена Каганець wrote: У листопаді 2024 року середня зарплата у центральних держорганах склала 62 тисячі гривень.
***

На мій погляд, треба дивитися на розмір зарплат у державному секторі комплексно, тобто не тільки на зарплати чиновників, а й на зарплати працівників.

Наприклад, зарплата двірника нашого будинку складає 22 000 гривень на місяць.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Але двірник - не чиновник, двірник отримує зарплату з місцевого комунального бюджету, який формується з податків громадян, що живуть у цій місцевості. Натомість чиновники 108 міністерств і відомств отримують свої заплати з державного бюджету. Чому витрати на їхнє утримання під час війни збільшуються? У нас профінансовані статті витрат по зброї? Закриті усі потреби в Армії? ЩО зараз в пріоритеті: збільшення зарплат чиновників чи фінансування забезпечення Армії?

Зображення користувача Сергій Ждан.
0
Ще не підтримано

На все впливає саме рівень власної заможності, хоча причини його рівня можуть бути різними.
Друга причина - це рівень фінансування ЗСУ та оборонної економіки.

Все починається з Любові.

Зображення користувача Сергій Ждан.
0
Ще не підтримано

За час війни мої доходи, зароблені самостійно, теж незначно, але зросли.

Все починається з Любові.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Зросли на 61%?

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Але ж Ви не отримуєте з держбюджету, заробляєте самі, чи не так?