Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

7 травня — день народження української козацької рок-держави. Так сказав Олег Скрипка.

Це сталося під час виступу гурту ВВ, яким завершився перший фестиваль українського року "Рок-Січ", що проходив 6-7 травня в Києві на Трухановому острові.
В фестивалі взяли участь 44 рок-колективи, серед яких були як відомі, так і зовсім нові. Фестиваль власне і був організований, щоб вони могли себе показати. Про це в одному з інтерв’ю зазначив Олег Скрипка — натхненник та безпосередній учасник цього музичного дійства, ініціатор і продюсер глобальної програми розвитку української рок-музики. В рамках цієї програми, окрім самого фестивалю «Рок-Січ», було на меті започаткування бази українських гуртів, ініціація комунікації між гуртами та між гуртами і публікою.

Перший день "Рок-Січі" пройшов майже вдало, дощ так і не почався, хоча дуже збирався, і завершився виступами панк-рок-гурту «Борщ» на сцені «Баржа», «Танком на майдані Конго» на сцені «Ротонда» та київського гурту «ТОЛ» (скорочена назва вибухівки тринітротолуолу) на сцені «Вежа».

«Вежовики» представляли важкий рок, і біля цієї сцени в основному концентрувалися одягнені в чорне прихильники «готики». Більш «гуманну» музику грали на «Ротонді», але центральною сценою все ж таки була «Баржа», на якій грав дуже цікаву музику «Оркестр Янки Козир».
На ній же виступав і «Абздольц», відомий своїми «Покемонами», яких якщо не вбити, то «вони нас уб’ють». Всі пісні співалися українською.

Перший день фестивалю був наче «підігрівом» другого дня, протягом якого на «Баржі» встигли виступити групи «Далеко» (Сats), ДЖАіРА, «Щастя», «М.Р.», «От Вінта!», «Фактично самі» ну і, звичайно, наші ювіляри – «ВВ». Хто не знав – Воплям Відоплясова виповнилося 20 років!

Лідерка «Фактично самих» Ірена Карпа вийшла на сцену зі смугастим прапором наркоманів, з яким їй не вдалося пройти «Маршем свободи» 6 травня. За це в неї полетіли з натовпу пляшки, але не влучили. Її прихильники спочатку також розмахували «прапорами свободи», але на другій пісні їх (прапорів) в натовпі вже не було. Тоді Ірена почала дорікати міліції, що, мовляв, несправедливо виходить: прапор України можна тримати, а цей – ні. Вона поводилася підкреслено провокативно, декларуючи, що ми вільні люди і можемо робити все, що заманеться.

На сцені «Ротонда» грали і співали київський «Квітень руїн», створений в квітні минулого року, який грає хард-, блюз- і джаз-рок, п’ятирічний гурт «Роллікс», «Бугі Вугі Джем Слем», які, до речі вже встигли стати яскравим явищем новітньої української хіп-хоп-фанк сцени. Далі були київський «Pink Pong» та іллічівська «Корпорацція», львівська «Верховна зрада» і чернівецькі «Стелсі».

Сцену «Вежа» цього дня вшанував своєю присутністю «Вій» з Дмитром Добрий-Вечір на чолі. Як відомо, гурт був заснований ще 1991 року і має неабиякі творчі здобутки (достатньо лише подивитися на перелік фестивалів та різних заходів, в яких брав участь цей колектив).

А от справжньою перлиною всього фестивалю був Олег Скрипка і «Воплі Відоплясова», хоча б заради їхнього виступу варто було відвідати цей фестиваль. Скрипка був неперевершений і як співак, і як актор. Між піснями пафосно читав віршовані рядки, вітав дружню Індію або просто філософствував, як, наприклад: «Попсі – ні! Сміттю – ні! Езотериці – так!» На великому екрані транслювалося збільшене зображення подій на сцені, а також фрагменти відповідних відеокліпів.

Завершення фестивалю українського року перетворилося на очищаючий потік сонячної енергії сили, гармонії, краси, патріотизму. Такою має бути українська козацька рок-держава. Хай Буде!



--------------------------------------
В тему:

Олег Скрипка їздив по Трухановому острову на мотоциклі. Молодь заливалася пивом

Олег Скрипка про політику, культуру і rock-n-roll

Олег Скрипка: Телевізійні олігархи або ж ненавидять нас із вами, або ж навмисне намагаються виховати баранів

Третій Гетьманат

Безпечно. Чисто. Весело

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи