x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag wbr invalid in Entity, line: 50 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag wbr invalid in Entity, line: 62 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module). (x4)
x
Зображення користувача Арсен Дубовик.
Арсен Дубовик
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

73% українців схильні до лівої ідеології та авторитаризму - опитування VoxUkraine

Спецтема:

73% українців❗️схильні до лівих ідеологічних поглядів та авторитаризму, - дослідження VoxUkraine i Kyiv School of Economics.
За результатами опитування 1200 респондентів, більшість із них опинилися у ліво-авторитарному квадраті політичного компасу.
Дослідження відбулось за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

Суть

Респондентам було запропоновано список із 24 тверджень, які необхідно було оцінити за шкалою від 1 (“повністю не погоджуюсь”) до 5 (“повністю погоджуюсь”). Список запитань було складено в результаті аналізу 18 тисяч відповідей на онлайн-тест “Політичний компас”. Запитання стосувалися регулювання державою економіки та громадянських свобод.

Результати

У результаті опитування дослідники з’ясували, що:

  • Переважна більшість респондентів опинилась на лівому спектрі політичного компасу, з них більшість – у верхньому квадраті (умовна назва “лівий-авторитарний”, 73.3%);
  • Майже всі респонденти, які назвали себе “правими у політиці”, опинились у лівій частині компасу. 81% з них опинилися в “ліво-авторитарному” квадраті;
  • Більшість респондентів, які не змогли сказати про себе, чи вони ліві, чи праві, також опинились в “ліво-авторитарному” квадраті (76%). Набагато менше (22%) опинились у т.зв. “лівому демократичному” квадраті.

Отже, більшість українців схильні вважати, що держава повинна мати сильний вплив і на економіку, і на особисті свободи. Саме така риторика переважає і в популярних українських політиків (див. дослідження VoxUkraine).

Окрім запитань, які мали на меті виміряти ідеологічну позицію та електоральний вибір респондента, в анкету також увійшов широкий спектр інших питань – від участі в Євромайдані до медіаспоживання.

Співавтор дослідження Тимофій Брік зауважив: “Результати опитування нас шокували. Запитання стосувалися економічного ринку та особистих свобод - і з’ясувалося, що українці готові заборонити все. Виходить, що freedom is not our religion [свобода не є нашою релігією]. Проте, дослідження дає контекст, чому популістські партії та ідеї є такими популярними».

З позитивних моментів, за його словами, є те, що жоден з окреслених дослідниками “квадратів” політичного компасу українців не є монолітним: люди розподіляються за своїми поглядами від дуже радикальних до більш поміркованих. Що добре, бо свідчить про плюралізм думок і перспективу розвитку.

Опитування було проведене серед 1200 респондентів 7-17 березня 2019 року. Статистична похибка вибірки не перевищує 3% при довірчій ймовірності 95%. Результати щодо політичних вподобань на виборах Президента України у першому турі співвідносяться з опитуваннями, проведеними провідними соціологічними компаніями, та офіційними результатами.

Соупадєніє?!

Нагадаємо, 30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати виборів президента України, згідно з якими главою держави було обрано Володимира Зеленського  - за нього проголосували  73,22% виборців.

З коментарів у Facebook

Oleksandr Ivanov (Вчора о 11:34)

Один з важливих чинників чому українці бідні і вічно потерпають від поганих керівників держави.

VoxUkraine i Kyiv School of Economics опитали 1200 респондентів щодо їх політичних поглядів. Респонденти відповідали на 24 запитання за шкалою "погоджуюсь" - "не погоджуюсь" (шкали: авторитарний-демократичний, лівий-правий). 

Відповіді нанесли на графік, що на картинці. Більшість (73%) респондентів опинилися у ліво-авторитарному квадранті компасу.

Цікаво, що також опитували з якою ідеологією люди співвідносять себе - і ті, хто відносив себе до правих, в основному, опинилися зліва. 

Поки більшість не буде в право-демократичному квадранті, ми будемо борсатися в болоті бідності і поганої влади та ходити по граблях. Як туди потрапити нації? На мою думку, простих шляхів немає і це буде не скоро. Головне - масова економічна і політична освіта населення в різних формах і способах. 

Повне дослідження: https://voxukraine.org/uk/sprava-nalivo-shho-dumayut-bilshist-ukrayintsiv-pro-derzhavnij-kontrol-ekonomiki-ta-osobistih-svobod/

Олександр Снідалов склалось враження, що автори опитування складаючи запитання недооцінили аудиторію, яка виявилась сильно лівіше і трохи авторитарніше, ніж рамки дослідження.

 Олександр Снідалов, "Аудиторія, ... сильно лівіше і трохи авторитарніше, ніж рамки дослідження."

Anatoliy Lustyk Прочитав. Там досить хибна методика, аналіз з позицій неомарксизму. Автори дають досить сумнівні кореляції, наприклад, між стосунками батьків і дітей, ставленням до релігії і втручанням держави в особисті свободи.

Михайло Кондратюк Oleh Ivanov Ну тут теж не всі 100% українців опитані були. 
Але подивіться правді в очі - в нас 3 з 4 це комуністи. В нас у ВО "Свобода" комуністичні гасла були на виборах, а вони вважають себе правими.

Наші інтереси: 

Наше справа - ПРАВа! Більшість має бути в право-демократичному квадранті

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи