Чи відомо щось молодим людям, які сьогодні шлють один одному привітання під картинками з мімозами та іншими квіточками в соціальних мережах, про Клару Ейсснер (яка після заміжжя з одеським революціонером-емігрантом стала Кларою Цеткін) та її подругу Розалію Люксембург, яка отримала німецьке громадянство внаслідок фіктивного шлюбу з Густавом Любеком.
На початку 20 століття, коли вони жили і прославилися своєю революційною діяльністю, вони були такими, як .... сьогодні дівчата з Femen. Тобто в ті часи мати таку зухвалість — це як сьогодні стати активісткою Femen. Попри те, що Клара і Роза були феміністками, вони прославилися своїми сексуальними походеньками, особливо з чоловіками, молодшими за них на на 12, 14 і навіть 18 років. 5 років Роза мала в коханцях сина Клари, який був на 14 років молодшим за неї. І Клара цьому не тільки не протистояла, але й встала на сторону подруги, коли син вирішив припинити зв'язок.
Чи боролися вони за права жінок? Пишуть, що так... Крім того, Клара Цеткін на Другій Міжнародній соціалістичній жіночій конференції в 1910 році запропонувала заснувати міжнародний жіночий день. Вона хотіла зробити це інструментом революційної боротьби — щоб в цей день жінки влаштовували мітинги і марші, привертаючи увагу до своїх проблем. Міжнародний жіночий день був популярним в 1910-1920-х роках. Коли революційний азарт спав, про жіночий день забули. І згадали його аж у 1966 році - тоді в Радянському Союзі проголосили 8 Березня жіночим святом і зробили цей день неробочим. Сьогодні його продовжують святкувати.
Є цікава версія щодо того, чому саме день 8 березня став святом. А тому, що 8 березня 1910-го збіглося того року з Пуримом. Клара була “національно-свідомою” жінкою, не забувала єврейські свята. Вона вирішила, щоб Пурим мають святкувати всі жінки планети!
Про Пурим читайте тут: Пурим – не релігійне свято. Це свято знищення усіх ворогів іудеїв.
Їхня національність - в генах і культурі.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Кажуть, що восьме березня - це більшовицько-комуністично-юдей ське свято.
А реально-об’єктивно
число вісім 8 символізує безконечність (в математиці лежача вісімка), реінкарнацію,
вічну циклічність життя, Богородицю.
А березень на Україні - це перший місяць весни, а весна це пора пробудження і розквіту життя.
Жінка це дівчина і мама.
Кожна жінка, що родить дитину - так себе освячує. Всі люди мають божествений потенціал. Кожна жінка потенційна мама, а значить потенційна Богородиця.
Не знаю хто там його запровадив, але це могло бути ще допотопне свято ведичної цивілізації.
Часто представники місячної(контра, антитезної) традиції викрадали символи і елементи культури в представників Сонячної(Богоприродньої) традиції, і видавали це за своє. Тому якщо символ використовується ворогом, то це не значить що ворог його придумав.
І оскільки зі знанням української традиції все занедбано, то давайте дивитися на це технічно.
а ви молодий чоловіче відкиньте 13 днів які і отримаєте ,,березень-аж 23 абоє 24 лютого.от вам і пурим.і березень.
на всі совєццькі свята, щось дуже багато співпадань антиҐоївських...
може ГОЛОДоМОРи та ГУЛАГи придумали не жиди...?
E=mc2
А я вважаю, що у давнину більше все таки цінували жінку саме в якості матері, а не просто будь яку особу жіночої статі незалежно від того чи була вона плідної, а чи безплідною..
А тому Андрію Пасічник, я вважаю твої роздуми стосовно 8 березня дещо трохи помилковими..
8 березня не святкую, та в дечому не згодна
у цій версії щодо пуріма є неспівпадіння
у 1910 році Пурім прийшовся на 25 березня, а не на 8, у чому можна пересвідчитися тут http://istok.ru/time-n-dates/
і ще, де можна почитати про жидівське походження цеткін? Всюду пишуть, що вона німкеня
клара цеткін-справжнє прізвище ейсснер.ще та жи дівка.хоча і в німеччині,але у евреїв нема національності.
Їхня національність - в генах і культурі.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Зараз 8 березня, це ще одне свято працівників торгівлі.