Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Авіаносець «Prince of Wales» як відповідь на російську загрозу!

8 вересня 2017 року на суднобудівному підприємстві «Вabcock Marine» в Розайті (Шотландія) відбулася офіційна церемонія хрещення споруджуваного там в сухому будівельному доці британського авіаносця R 09 «Prince of Wales» – другого корабля типу Queen Elizabeth. На церемонії був присутній нинішній принц Уельський Чарльз, його дружина герцогиня Корноуельська Камілла виступила "хрещеною матір'ю" корабля, розбивши об корпус авіаносця пляшку 10-річного віскі Laphroaig.



Будівництво для Королівського флоту двох великих авіаносців «Queen Elizabeth» і «Prince of Wales» програми CVF здійснюється консорціумом Aircraft Carrier Alliance зі складанням кораблів із секцій в сухому будівельному доці підприємства Вabcock Marine в Розайті (колишня військово-морська верф Rosyth Dockyard, приватизована в 1997 році). До складу Aircraft Carrier Alliance входять також Thales (проектант), BAE Systems Surface Ships, A & P Group і Cammell Laird (ці три компанії, поряд з Вabcock Marine, виготовляють секції корпусу, також в будівництві секцій брала участь компанія Liam Fox).

Виготовлення секцій другого корабля Prince of Wales було розпочато в травні 2011 року, збірка корабля ведеться в будівельному доці Вabcock Marine в Розайті з кінця 2014 року. Вивід авіаносця «Prince of Wales» на випробування заплановано на 2019 рік.

У 2010 році було офіційно оголошено про плани відразу після завершення будівництва вивести «Prince of Wales» в резерв або навіть продати його за кордон, однак загострення обстановки в Європі "врятувало" авіаносець і в 2014 році було вирішено ввести його до складу ВМС Великобританії.

[Нагадаю, що будівництво головного корабля Queen Elizabeth велося в Розайті з 2009 року. Церемонія хрещення «Queen Elizabeth» була проведена 4 липня 2014 року, головний авіаносець був виведений з будівельного сухого доку розайтської верфі 17 липня 2014 року і почав заводські ходові випробування 26 червня 2017 року.]

«Prince of Wales» буде найбільшим кораблем Королівського флоту в історії, оскільки, як повідомляється, з огляду на внесені в проект другого корабля змін і удосконалень, він буде мати повну водотоннажність на 3000 тонн більше, ніж «Queen Elizabeth» (проектна остаточна повна водотоннажність останнього в більшості джерел характеризується як 70600 тонн).

Авіаносець «Prince of Wales» став восьмим кораблем британського флоту з такою назвою з 1693 року. Однак після потоплення лінійного корабля «Prince of Wales» японської авіацією 10 грудня 1941 року ця назва в ВМС Великобританії до теперішнього часу не присвоювалося.


Авіакрило «Prince of Wales» складатиметься з винищувачів-бомбардувальників F-35B "Lightning II" і вертольотів "Merlin" (всього до 40 машин з можливістю розширення авіакрила до 70 одиниць). Крім того, авіаносець зможе нести ударні і важкі військово-транспортні вертольоти, а також конвертоплани V-22 «Osprey».

Авіаносець розрахований на 420 літако-вильотів впродовж 5 днів з можливістю нічних операцій. Максимальна інтенсивність вильотів – 110 впродовж 24 годин. Максимальна інтенсивність зльоту літаків складає 24 літаки за 15 хвилин, посадки – 24 літаки за 24 хвилини.

Нині в якості основної машини ДРЛО у ВМС Великобританії використовується вертоліт "the Sea King" ASaC mk7. Застосування літаків ДРЛО на авіаносці HMS "Prince of Wales" не передбачається. Контракти на опрацювання різних варіантів вертольотів ДРЛО отримали в травні 2006 року компанії "Lockheed Martin UK" (модернізація вертольота EH101 Merlin), "AgustaWestland" (продовження терміну служби вертольотів "the Sea King" ASaC mk7) і "Thales UK" (розробка нового вертольота ДРЛО на основі "Sea King" ASaC mk7).

Найймовірніше, що будуть використані вертольоти "Sea King" з продовженням їх терміну служби з 2017 до 2022 року.

Ангари розміром 155 х 33,5×6,7 м вміщуватимуть до 20 літаків і вертольотів.

Базове авіакрило налічуватиме 12 F-35B, екіпаж – менше 700 чоловік (плюс 300 чоловік із складу авіакрила), при повній боєготовності корабель зможе вміщувати до 1600 чоловік.

Палуба авіаносця забезпечує одночасний зліт і посадку літаків. У передній частині палуби розташований трамплін з кутом підвищення 13°.

Британські авіаносці менше американських «побратимів», не мають атомного реактора, катапульти і майже втричі дешевше за кораблі типу "Gerald R. Ford". Довжина кораблів типу «Queen Elizabeth» складає 280 м, ширина – 73 м, повна водотоннажність перевищує 70 000 т. Кораблі можуть розвивати швидкість до 25 вузлів (46 км/год), а автономність складає 10 000 миль або майже 300 діб плавання.



Церемонія "хрещення" авіаносця «Prince of Wales» була справжнім святом для моряків і цивільних гостей!



Відео з церемонії:

https://www.youtube.com/watch?v=7TVn3kFtdio

https://www.youtube.com/watch?v=fba1PiAOV7c


Джерела:

Архів Військово-історичного товариства "СПАДЩИНА".


 

Наші інтереси: 

Знати про зусилля, що приймаються цивілізованим світом проти російської загрози!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Путіноїди свідомо чи несвідомо потягнули за хвоста сплячого лева...

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Путіноїди свідомо чи несвідомо потягнули за хвоста сплячого лева...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Лев не спав. Лев відпочивав.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!