Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Близнюки Микола та Леонід Тузенки виграли математичну олімпіаду в Парижі

У селі вони пасуть корови й вибирають цибулю
Близнюків Миколу та Леоніда Тузенків із села Баланівка Бершадського району на Вінниччині після перемоги на олімпіаді в Парижі запросили вчитися до київського фізико-математичного ліцею (фото: Андрій ШМАТОВ)

14-річні близнюки Микола та Леонід Тузенки з села Баланівка Бершадського району на Вінниччині перемогли в Парижі на Міжнародній олімпіаді з математики. Хлопці набрали однакову кількість балів. Журі вручило їм дві золоті медалі. Срібні отримали чотирикласники Олександр Пєшков та Наталя Бойтко з вінницької школи N34.

Конкурс проходив із 5 по 8 червня в мерії Парижа. У змаганні брали участь школярі з Франції, Бельгії, Німеччини, Тунісу, усього з 12 країн. До Парижа Тузенків повіз учитель вінницької школи N34 Ігор Кривошея. Із 2002 року він готує на математичну олімпіаду команди від України.

— Ми їздили займатися до Ігоря Михайловича у Вінницю, за 160 кілометрів, — швидко розповідає Микола. — Автобуси туди повз село ходять часто, а ми живемо біля траси.

Хлопці зовні дуже схожі. Одягнені вони теж однаково.

— У мене на спортивній кофті перша буква в слові ”пума” витерта, — розтлумачує Микола. — А у Льоні — ні. Так і розрізняйте.

За перемогу Тузенкам вручили калькулятор ”Касіо”.

— Коштує, мабуть, півтори тисячі гривень, — хвалиться Леонід. — В Україні я таких ще не бачив.

Батько юних математиків 51-річний Дмитро Тузенко працює будівельником на агрофірмі ”Зернопродукт”. Мати 42-річна Віра — продавець у сільському магазині. Старша донька Тузенків Наталя, 20 років, навчається в Ірпінській податковій академії на юриста.

Дмитро Пилипович каже, що поїздка до Парижа обійшлася синам у 16 тис. грн.

— Дали оголошення в газеті, — розповідає чоловік. — Мій начальник Микола Кучер виділив 8 тисяч 400 гривень. Баланівська сільрада дала ще півтори. Троє підприємців виділили по сто доларів. Я теж доклав свої 5 тисяч гривень.

У Парижі Тузенки жили за містом у готелі в районі Онтоні.

— Ми зайшли туди, а там усе сяє. У кімнаті дві кроваті, ванна, душ, є кухня. Найбільше запам’ятався сир з плєсєнню, — розповідає Микола. — Їсти, конєшно, можна. Кажуть, він навіть корисний.

— Із французами ми не общались, бо мови не знаємо, — говорить Леонід. — Бачили замок Нотрдам де Парі, Лувр, Стару та Нову Тріумфальну арку. Нас Ігор Михайлович водив, він 12-й раз у Парижі.

Розмовляю з хлопцями та батьком біля входу в фізико-математичний ліцей при університеті ім. Шевченка в Києві. Хлопців запросили сюди навчатися в 9 клас. Вундеркіндів учитимуть безплатно, нададуть гуртожиток.

— Після ліцею вступлю до університету імені Шевченка, на математику, — каже Микола. — А Льоня лікарем буде, бо мама так хоче. Коли ми народжувалися, ніхто не знав, що нас буде двоє. Спочатку народився Льоня, а я через півгодини. То мама Льоню назвала іменем лікаря і сказала, що він теж буде лікувати людей.

Віра Тузенко не надто охоче відпускає синів до столиці.

— Вони нам дуже допомагають, — каже. — Пасуть дві корови. Завтра збираємося вибирати на городі цибулю. Хлопці й готувати вміють, батько часто замовляє їм свої улюблені деруни.

47-річна Лідія Дзюбенко, сільська вчителька з математики, запевняє, що таких учнів ще не бачила:

— Усю шкільну програму вони пройшли наперед. Тільки почерк мають нерозбірливий. Їм трохи в класі заздрили. Недавно підійшла їхня однокласниця Танєчка, питає: ”Як хлопці поїдуть у Київ, будете займатися зі мною, як із ними?”. Вони в батьків пізні діти. Може, тому такі розумні?

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи