Проект закону про санкції США буде спрямований на енергетичні, фінансові, залізничні, судноплавні, металургійні та гірничодобувні галузі. Республіканці і демократи вже домовилися про санкції, а Палата представників має проголосувати за законопроект 25 липня, пише Райан Хіт у статті «Брюссель готується вкусити США за санкції проти Росії» в Politico.
Жан-Клод Юнкер особливо стурбований заходами, пов'язаними з енергетикою, які, на його думку, можуть бути несправедливо використані щодо європейських енергетичних компаній.
У внутрішній записці ЄС від 19 липня йдеться про те, що ці заходи ризикують зруйнувати трансатлантичну єдність і єдність G7 у питаннях трактування окупації Росією Криму. Проект санкцій надасть президенту США Дональда Трампа право накладати санкції на будь-яку компанію (включаючи європейську), яка вкладається у розробку або експлуатацію експортних трубопроводів у РФ або в Європі, або бере участь в нафтових підприємствах з російськими компаніями.
Найбільше постраждає газопровід «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, який став джерелом політичних суперечок в ЄС, хоча в записці Комісії говориться, що «насправді вплив буде набагато більш масштабним».
Німеччина і Австрія накинулися на запропоновані санкції в червні, звинувативши США в політизації своїх економічних інтересів для продажу зрідженого природного газу в Європу, які будуть конкурувати з такими проектами, як «Північний потік-2» або «Південний газовий коридор» з Каспія.
Через участь російських компаній під загрозою також можуть виявитися нафтогазові проекти в Каспійському морі, транзит газу через Україну і родовище Зохра біля узбережжя Єгипту.
Підхід Європейської Комісії до пом'якшення наслідків буде розділений на три напрямки:
1) намагання використати заяву від адміністрації США, яку Президент США Барак Обама дав у 2014 році, що ці дискреційні повноваження не будуть використовуватися проти європейських компаній.
2) використовувати Статут ЄС про блокування, положення ЄС (Регламент Ради 2771/96), згідно з яким ніяке рішення, основане на екстериторіальних законах США, не може бути виконане в ЄС.
3) Можливі відбивні заходи Світової організації торгівлі.
Джерело Європейської Комісії розповіло Politico про зміни, які були зроблені наприкінці минулого тижня в проект закону, який тепер "виглядатиме набагато краще для інтересів ЄС".
Європа не є союзником України, про що треба знати і не "вестися на повідку" ЄС.
Хто дбає тільки про "хліб". втрачає і "хліб" і свободу.Чи в ЄС не знають проце?Краще б наводили порядок у своїх країнах
Коментарі
Хто дбає тільки про "хліб". втрачає і "хліб" і свободу.Чи в ЄС не знають проце?Краще б наводили порядок у своїх країнах