25 жовтня на сайті українського омбудсмана була опублікована заява, про яку за минулі два тижні ЗМІ з телевізора не спромоглися повідомити.
Міністерство охорони здоров’я України затвердило наказ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153, який набирає чинність через один місяць з дня його публікації. Цим наказом передбачено обов’язковість вакцинації для працівників закладів освіти, наукових установ, центральних органів виконавчої влади й місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, проте відсутній перелік професій, виробництв, робота на яких може сприяти зараженню працівників та поширенню інфекційної хвороби. Особи, які відмовилися вакцинуватися, підлягають відстороненню від роботи.
Омбудсман зауважила, що практична реалізація цього наказу в рамках чинного законодавства може призвести до порушення права на добровільність вакцинації (про що нещодавно згадував прем'єр-міністр Шмигаль!) та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади.
У зв’язку з цим Людмила Денісова зазначила, що вакцинація проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до чинного законодавства України є добровільною для усіх груп населення та професійних груп.
«З метою забезпечення цієї гарантії державою має бути наданий вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно. Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажання пройти вакцинацію», – наголосила Людмила Денісова.
Знати свої права. Протидіяти злочинним наказам чиновникам, які навіть свого підпису не ставлять на своїх розпорядженнях, а просто усно спускають вказівки вниз. Ясно, що вони розуміють протизаконність своїх наказів та розпоряджень, а відповідальність спускають на керівників низового та регіонального чи районного рівня.
Зараз людей не пускають в суди без "сертифікатів". Як людям відстояти свої права, штурмом брати суди?
Коментарі
Так не працюють закони. В Україні повалений конституційний лад.
Закони працюють доти, доки є люди, спроможні їх захищати.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Зараз людей не пускають в суди без "сертифікатів". Як людям відстояти свої права, штурмом брати суди?
Треба громадою найняти адвоката і забезпечити йому колективну підтримку. Сенс нинішнього пресингу – в заохоченні самоорганізації громад.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ну те, про що вона говорить ніби і не зовсім вибір...
"...вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно."
Тут теж присутнє порушення законодавства і про лікарську таємницю і про персональні дані.
Навіть якщо опустити той факт, що "регулярне тестування на відсутність хвороби" — це значні кошти.
Тут омбудсмен, звісно грає в дудку Кабміну і МОЗу з його недолугими "законотворчостями". Мова має йти в руслі того, що взагалі вакцинація — справа добровільне. А тут як у анекдоті: "Колгосп справа добровільна — хочеш іди, не хочеш — повісимо. Вибирай!"
Так. Денисова написала, щоб її не звинуватили в тому, що вона не виконує своїх прямих обов'язків захищати права людини. Але ж вона не йде проти системи. Пише, що вакцинація "рятує життя" від цього "страшного смертоносного" вірусу. І вашим, і нашим.
У психопатів специфічне уявлення про добровільність: якщо не хочеш добровільно вакцинуватися, тоді щодня проходь добровільне тестування або добровільно звільняйся. Денісова підгавкує всьому цьому кодлу.
При цьому маємо розуміти, що сенс усього цього пресингу в тому, щоб витіснити активних людей в альтернативні структури, спонукати їх до самоорганізації та самооборони.
Все, що робиться з власної волі, – добро!