Слово «організа́ція» походить від гелленського ὄργανον (óрганон), що означає «інструмент». Тобто організація – це засіб досягнення певної мети. Наприклад, організація тексту для кращого його сприйняття.
Проте в даному випадку нас цікавить згаданий термін у вужчому сенсі: організація – це група людей, діяльність яких координується для досягнення мети.
Найвищий рівень людської організації позначається терміном «соціальний організм». У цьому випадку організація поводиться подібно до «великої людини» – колективної особистості.
Як сформувати таку «велику людину»? Для початку треба з’ясувати, як поводиться «мала людина». А це залежить від рівня її розвитку. Психологія говорить про 4 рівні. Почнемо з найвищого.
1. Людина-4 самостійно визначає правильні цілі, творчо виробляє способи їх досягнення, формує правила (норми) і виконує їх.
2. Людина-3 не спроможна обрати правильну мету, тому отримує її іззовні. Отримавши мету, вона самостійно творить стратегію, формує правила і здійснює їх виконання.
3. Людина-2 не спроможна виробляти стратегію. Але якщо їй дати готові правила (норми, інструкції), вона здатна їх самостійно засвоїти і застосувати.
4. Людина-1 може виконувати лише конкретні вказівки. Правило вона може застосувати завдяки тренінгу, коли внаслідок багаторазових повторів виробляється умовний рефлекс, відтак норма виконується «на автоматі».
У процесі розвитку людини від рівня-1 до рівня-4 змінюється характер її діяльності в організації. Людині-1 для ефективної діяльності потрібне «ручне управління». Людині-2 досить давати чіткі правила – все інше вона зробить самостійно. Людині-3 треба ставити правильну мету, а вже спосіб її досягнення вона виробить сама. Людина-4 визначає правильну мету самостійно.
Між устроєм «малої людини» (індивідууму) і «великої людини» (організації) є системні подібності. Відтак організаціям також властиві чотири рівні розвитку.
Уявімо собі, що хтось задля досягнення масштабної мети вирішив створити ідеальну організацію – соціальний організм.
На самому початку це буде організація першого рівня (організація-1, або О-1). Для того, щоб вона працювала, лідеру доведеться керувати нею «в ручному режимі», особисто спілкуватися з учасниками і щільно координувати їх взаємодію. Це нормально працює в «малих» групах, тобто коли чисельність організації не перевищує 5 осіб. Якщо ж їх стає більше 10 чи 20, то треба виходити на другий організаційний рівень і більшу частину керування здійснювати за допомогою правил.
Для формування О-2 лідеру доведеться розробити нормативну базу, тобто писану і неписану систему правил – статут організації, її внутрішнє законодавство, корпоративну культуру, звичай. При цьому йому доведеться самостійно визначати чергову мету і виробляти стратегію її досягнення.
Якщо лідер спроможеться створити О-3, то він зможе зосередитися на формулюванні цілей, а способи їх досягнення організація вироблятиме самостійно.
Найвищим досягненням лідера є формування такої організації, яка сама визначатиме цілі і досягатиме їх. Це й буде О-4 – соціальний організм.
Стартап АНСДП має поступово, протягом багатьох років перетворитися з невеликого об’єднання однодумців на постіндустріальну націю-організм. Для цього доведеться пройти описані вище 4 рівні розвитку.
Вочевидь, АНСДП почнеться з О-1. Це значить, що на цьому етапі лідеру доведеться виконувати багато роботи в режимі «ручного управління». Не варто сподіватися на те, що люди прочитають «Народний Оглядач» і самі почнуть організовуватися. Таке відбуватиметься пізніше – на етапі О-2.
Я ще точно не знаю, як це виглядатиме, але вже розумію, що доведеться багато чого робити самому і, відповідно, за все самому й відповідати.
Чесно кажучи, така перспектива мене дещо напружує. Але якщо все робити у вигляді ділової гри, то буде навіть цікаво.
А що ви про це думаєте?
Чи готові отримувати ігрові завдання і їх виконувати?
Пишіть у коментарях!
Крок за кроком просування збираємо!
Я з вами!) Інформація трансльована НО помагає мені ставати кращим, а по суті можна вважати, що в грі вже давно, може навіть з тих часів коли не підозрював про це :)
Вірність, Шляхетність, Любов.
Коментарі
Я з тобою, Друже Ігоре!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
А хто визначає правила, за якими цілі визначатимуть як правильні?
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Правила є різних рівнів. Найвищі правила - це правила Творця Всесвіту. Якщо мета відповідає цим найвищим правилам, то вона є правильною.
Нижчий рівень правил - це розроблені нами норми (обмеження, настанови, закони, принципи), які ведуть до мети.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Я готовий грати в АНСДП.
Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.
Я з вами!) Інформація трансльована НО помагає мені ставати кращим, а по суті можна вважати, що в грі вже давно, може навіть з тих часів коли не підозрював про це :)
Вірність, Шляхетність, Любов.
В грі вже всі давно, давайте конкретику.
Я теж готовий грати.
Шість гравців вже зголосилися!
Можна створювати перший демос.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Починаймо!
Цікаво буде з середини подивитись як один одного почують. Надзвичайно актуальна тема. Готовий отримати досвід. На перших порах це буде персональна лідерська система. Лідер створює партію під себе. Я все правильно зрозумів?
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
АНСДП - це стартап, тому має діяти за законами розвитку стартапів. Ось один із законів:
"Ви повинні спочатку сформувати команду настільки одностайною, наскільки можна. Для цього є кілька причин. Найважливіша з них полягає в тому, що стартапи страждають недостатнім фінансуванням і браком співробітників. Це великий недолік: ви не тільки можете нарватися на неприємності, але навіть не можете заздалегідь знати, які це будуть неприємності. Швидкість – ось ваша єдина зброя. Все, що у вас є, це швидкість.
Розмаїття думок є необхідним тоді, коли ви ще нічого не знаєте про що-небудь важливе. Але якщо є відчуття, що все вже зрозуміло і правильно, то сперечатися нема чого" - Пітер Тіль: успішні стартапи
Зазвичай стартапи народжуються як лідерські проекти. Ми вже багато говорили про лідерську модель, настав час випробувати її практично.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Я довго думав над тим, чому в нас відсутня активність у захисті дипломних проектів Інституту Міжмор’я і формуванні демосів.
З’ясувалося, що ми намагалися одразу ж перестрибнути на другий рівень, коли організація керується інструкціями.
Тому зараз нормально починаємо з першого рівня, коли організаційні основи закладаються в ручному режимі.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Вже граю )
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Радіймо Арії !!!! Граю !!!
Святослав Хоробрий
Я у грі!
Вітаю, Ігоре, з "інженернем" виводом успішного творення лідера-організації-АНСДП.
Очевидно, граю і я !
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Граю!
Хай Буде!
Граю!
Радіймо ! Граю !
Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.
Мені здається, що для реалізації цієї гри потрібна команда логіко-сенсорних екстравертів, адміністраторів інакше кажучи. Тоді все зрушиться з місця.
І повіє огонь новий з Холодного Яру!
Ти на себе натякаєш? Признавайся :)
Все, що робиться з власної волі, – добро!
В тому числі :)
І повіє огонь новий з Холодного Яру!