Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

Із законопроекту про множинне громадянство слід усунути загрози українській ідентичності і національній безпеці – звернення

Категорія:

Низка громадських організацій України звернули увагу на серйозні загрози, що містяться в тексті законопроекту №11469 про множинне громадянство, який Верховна Рада України проголосувала в першому читанні минулого тижня.

Проблема множинного громадянства сама по собі є складною і викликає неоднозначне ставлення в суспільстві. Ми усвідомлюємо, що в умовах демографічної катастрофи, масової еміграції і потреби згуртування світового українства предметне обговорення цього питання, у тому числі й на законодавчому рівні, є необхідним, йдеться у тексті звернення на Порталі мовної політики.

Але категорично неприйнятно протягувати в законодавство норми, які прямо загрожують українській ідентичності, національній безпеці чи правам українських громадян. На жаль, законопроєкт 11469 містить цілу низку таких норм.

Закликаємо Верховну Раду України до другого читання усунути ці загрози, внісши необхідні поправки до законопроєкту. Передусім ідеться про три принципові речі:

1. Складення іспитів на рівень володіння українською мовою, знання історії та основ Конституції України до отримання українського громадянства іноземцями має залишатися обов’язковим. Підтримана в першому читанні можливість масового вступу до українського громадянства іноземців, які не володіють українською мовою і не мають уявлення про історію і правовий лад України є небезпечним абсурдом.

2. Оскільки в проєкті згадується перелік держав, громадяни яких можуть отримувати громадянство України у спрощеному порядку (і водночас громадяни України зможуть отримувати громадянство цих держав без втрати громадянства України), ці держави мають бути названі безпосередньо в тексті законопроєкту. Саме так було в попередньому президентському законопроєкті про множинне громадянство №10425, де був перелік 33 держав (члени ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Швейцарія і Японія). Цей список може бути доповненим чотирма державами – Австралія, Нова Зеландія, Ісландія і Ліхтенштейн. Перелік згаданих 37 держав має бути вичерпним, його розширення неприпустиме.

3. З законопроєкту слід вилучити згадку, що його ключові положення набирають чинності лише разом з нормами іншого, ще не ухваленого, законопроєкту, який усупереч Конституції ділить українських громадян на сорти і зводить нанівець позитивні сторони законопроєкту 11469.

По суті, такі ж вимоги містяться і в заяві Світового Конгресу Українців від 17 грудня 2024 року, і в численних коментарях та заявах народних депутатів і громадських активістів.

Ухвалення законопроєкту 11469 без урахування принаймні цих трьох позицій є неприпустимим.

Ми готові запропонувати необхідні поправки і разом з народними депутатами України, представниками виконавчої влади та світового українства працювати над зміною тексту законопроєкту до другого читання.

Рух “Простір свободи”

Мережа захисту національних інтересів “АНТС”

Всеукраїнський рух “Єдині”

ГО “Український світ”

Освітня платформ “Є-мова”

ГО “Незалежні”

Ініціатива захисту прав україномовних “І так поймут!”

Громадянський рух “Відсіч”

Ініціатива “Дріжджі”

Громадський сектор Євромайдану

ГО “Експертний корпус”

Портал мовної політики

Наші інтереси: 

Обговорення законопроекту, ухваленому в першому читанні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Що таке Ельфізм, або Технологія розблокування вищої реальності мовою Сенсар (аудіо)

Ельфізм – це вчення про те, як стати ельфом, тобто людиною вищого еволюційного рівня. Технологія перетворення описана в Євангелії. Процес перетворення Ісус позначає терміном "палінгенезія", тобто "...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Необхідно повернути графу "національність" до паспорта громадянина України!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Світлий.
0
Ще не підтримано

Цікаво. Етнічного походження нема а громадянство є. Національне багатство належить... кому? Всім національностям крім українців тому, що таких не існує.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Зображення користувача Володимир Федько.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Необхідно повернути графу "національність" до паспорта громадянина України!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арджуна Пандав.
0
Ще не підтримано

Законопроект №11469: загроза українській ідентичності та суперечність Конституції

Скандальний законопроект №11469 про множинне громадянство викликає серйозні запитання не лише щодо його змісту, але й щодо легітимності. Як відомо, Конституція України є Основним Законом, і всі нормативні акти мають відповідати їй. Згідно зі статтею 4 Конституції України:

"В Україні існує єдине громадянство."

Це означає, що запровадження множинного громадянства напряму суперечить Основному Закону держави, який встановлює єдність громадянства як один із базових принципів.

З огляду на те, що значна частина державної влади в Україні розділена на юридичних осіб приватного права з кодами ЄДРПОУ, ми спостерігаємо трансформацію публічної функції держави в обслуговування корпоративних інтересів. Це викликає сумніви щодо реального призначення таких законопроектів: чи дійсно вони створені для захисту інтересів громадян, чи лише для обслуговування корпоративних структур?

Додатково, введення множинного громадянства без належних запобіжників створює реальні загрози національній безпеці. Зокрема, можливість отримання громадянства України особами з громадянством держав-агресорів чи тих, хто підриває територіальну цілісність України, є абсолютно неприйнятною.

Важливо розуміти, що законодавство, яке суперечить Конституції та ігнорує інтереси українського народу, не може бути визнане легітимним. В такій ситуації ключове завдання громадянського суспільства — захищати основні засади Конституції та вимагати прозорості й відповідальності від влади.

Цей законопроект є дзеркалом проблеми, коли частина "держави" займається обслуговуванням корпоративних інтересів, а не захистом національних інтересів. Тому ми повинні зберігати пильність і вимагати повного перегляду таких ініціатив. Україна — це не корпорація, а держава, і її закони повинні слугувати народу, а не приватним інтересам.

Радіймо!