Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Колібрі»: випробування вітчизняного ПЗРК розпочнуться у 2019 році

Під час засідання Ради національної безпеки та оборони України Президент України розказав, що у 2019 році буде завершено розробку та розпочнуться випробування вітчизняного переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) «Колібрі».

Поки інших деталей про цю розробку не повідомляється.

Вперше про український ПЗРК «Колібрі» стало відомо у 2011 році, коли цю розробку розглядали як перспективне озброєння Протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ, що має надійти на озброєння до 2025-го року.

Пізніше в Україні було розроблено проекти модернізації наявних на озброєнні ПЗРК «Стрєла-2М» та «Ігла-1», що отримали найменування «Стрєла-2ММ» і «Ігла-1М» відповідно.

Тренажер для підготовки оператора ПЗРК “Ігла” в одному з Навчальних центрів ЗСУ

Якісні характеристики модернізованих ПЗРК забезпечуються за рахунок нових модифікацій головок самонаведення (ГСН) розробки Казенного підприємства Центральне конструкторське бюро (ЦКБ) «Арсенал» – ОГС 36-45 для ПЗРК «Стрєла-2ММ» та ОГС УА-424 для ПЗРК «Ігла-1М».

Зазначені ГСН головним чином і забезпечують характеристики модернізованих комплексів. Так, «Стрєла-2ММ» здатна ефективно вести вогонь по літаках і вертольотах на зустрічному курсі, оптична ГСН забезпечує комплексний захист від помилкових інфрачервоних (ІЧ) цілей і природних перешкод, підвищена боєздатність в умовах постановки організованих завад.

ОГС УА-424 забезпечує для ПЗРК «Ігла-1М» ефективний захист від завад, створюваних ІЧ-пристроями, підвищену ймовірність ураження цілі, а головне – значне збільшення дальності стрільби по цілі на зустрічному курсі.

ПЗРК “Ігла”

В Україні також проведена модернізація ПЗРК «Ігла» у комплексі, який отримав найменування «336-24». Тут основу модернізації склало вдосконалення головної частини в ЦКБ «Арсенал».

За розрахунками розробників ГСН, яка прийде на зміну інфрачервоної голівці самонаведення 9Е418, повинна забезпечити модернізованому ПЗРК підвищені тактико-технічні властивості в порівнянні з серійними зразками таких ПЗРК, як Stinger, «Ігла-1» і «Ігла», не кажучи вже про «Стрілу-2М».

Наприклад, якщо у «Ігли», коефіцієнт ймовірності ураження цілі в складній завадовій обстановці складає 0,1, то для ПЗРК «336-24» він дорівнює 0,4 – 0,6. Дальність дії комплексу «336-24» складає 5200 м.

Наші інтереси: 

Потужна зброя для армії.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Приємно усвідомлювати, що науково-технічний потенціал України не було втрачено і не було знищено діяльністю "агентів впливу" Московії у вищому керівництві держави!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Приємно усвідомлювати, що науково-технічний потенціал України не було втрачено і не було знищено діяльністю "агентів впливу" Московії у вищому керівництві держави!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!