Це цитата, яку приписують Гюставові Ле Бону, французькому соціальному психологу, відомому своїми дослідженнями натовпу. Його книга «Натовп: дослідження народного розуму» глибоко занурюється в характеристики людських натовпів: як, збираючись докупи, люди схильні відмовлятися від свідомого обговорення на користь несвідомих дій натовпу.
Так само психолог Карл Густав Юнг одного разу заявив: «Ні голод, ні землетруси, ні мікроби, ні рак, але сама людина становить найбільшу небезпеку для людини з тієї простої причини, що нема адекватного захисту від психічних епідемій, які нескінченно більш руйнівні, ніж найгірші з природних катастроф».
Коли суспільство впадає в безумство, результати завжди руйнівні. Юнг, який вивчав масові психози, писав, що люди, які становлять постраждале суспільство, «стають морально і духовно неповноцінними». Вони стають «нерозумними, безвідповідальними, емоційними, нестійкими й ненадійними».
Найгірше те, що натовп психотиків здійснює такі саморуйнування, які жодна окрема людина в групі зазвичай ніколи не допустила б. Проте, не дивлячись на все це, постраждалі залишаються в невіданні про свій стан і не можуть розпізнати помилку на своєму шляху.
Що викликає масовий психоз?
Щоб зрозуміти, як можна довести до божевілля все суспільство, ви повинні спочатку зрозуміти, що зводить з розуму будь-яку конкретну людину. За винятком зловживання наркотиками або алкоголем, а також травм головного мозку, психоз зазвичай викликається психогенними факторами, тобто впливами, що беруть свій початок у свідомості.
Один з найбільш поширених психогенних факторів, які можуть викликати психоз, – це потік негативних емоцій, таких як страх або тривога, що приводить людину в стан паніки. Коли ви в паніці, природна схильність – шукати полегшення. Психологічно стійка людина може адаптуватися, зіткнувшись зі своїм страхом і в кінцевому підсумку перемігши його.
Інший механізм подолання – психотичний зрив. Психотичний зрив – це не занурення в хаос, а, скоріше, перевпорядкування переживань таким чином, щоб змішувати факти та вигадки, реальність та ілюзії. Таким чином наче відновлюється почуття контролю і паніка закінчується.
Психогенні кроки, що ведуть до божевілля, можна резюмувати наступним чином:
Фаза паніки – тут людина починає по-іншому сприймати навколишній світ і через це лякається. Є передбачувана загроза, чи то реальна, чи то сфабрикована або уявна загроза. Зростає збентеження, оскільки люди не можуть знайти спосіб раціонально пояснити дивні явища, що відбуваються навколо них.
Фаза психотичного осяяння – тут людині вдається пояснити своє ненормальне сприйняття світу, винаходячи нелогічний, але чарівний спосіб бачення реальності. Термін «осяяння» використовується тому, що магічне мислення дозволяє людині вирватися з паніки й знову знайти сенс. Однак це прозріння психотичне, тому що воно засноване на помилках.
Подібно до того, як психологічно слабка і вразлива людина може бути доведена до божевілля, так і великі групи слабких і уразливих людей можуть впасти в безумство.
«Вбивство розуму» – це древній спосіб управління масами шляхом систематичного знищення людського духу і свободи думки. Це система, за допомогою якої панівний клас нав'язує суспільству свою маячню.
Суспільство можна ментально вбити навмисним посівом страху. Особливо ефективний спосіб викликати страх і паніку, які призводять до психозу, – це роздмухування хвиль жаху, і не має значення, це реальний «жах» чи вигаданий. (Згадайте картинки з гробами минулого року!).
Техніку «хвилі жаху» можна представити у вигляді наростаючої хвилі, за кожним раундом страху йде раунд спокою. Суперечливі повідомлення, безглузді рекомендації й нахабна брехня використовуються навмисно, тому що це посилює плутанину. Чим більше заплутане населення, тим сильніша тривожність, яка знижує здатність суспільства впоратися з кризою. Чим менше вміння справлятися з панікою, тим більше шансів розвинутися масовому психозу.
Пропаганда, фальшиві й такі, які вводять в оману новини, використовуються для того, щоб зломити уми мас, і з часом стає все легше і легше контролювати всіх, оскільки збентеженість і тривога поступаються місцем психотичному розумінню, представленому засобами масової інформації як вирішення.
Джуст Меерлоу, автор книги «Викрадення розуму» зауважив: «Логіку можна зустріти логікою, а нелогічність – не можна. Це збиває з пантелику тих, хто думає правильно. Велика брехня і монотонно повторювана нісенітниця більш впливає, ніж логіка і розум. Поки люди шукають розумний контраргумент першій брехні, шахраї можуть атакувати їх іншою брехнею».
Коментуючи залежність людини від технологій, Меерлоу зазначає: «Ні відпочинку, ні медитації, ні роздумів, ні розмов. Почуття постійно перевантажені подразниками. Людина більше не вчиться ставити під сумнів свій світ. Екран пропонує їй уже готові відповіді».
Ізоляція – засіб, що викликає масовий психоз
Якщо не брати до уваги натиску розпалювання страху і пропаганди, основним інструментом для виникнення психозу є ізоляція. Коли ви позбавлені регулярних соціальних взаємодій і дискусій, ви стаєте більш схильними до помилок з ряду причин:
- Ви втрачаєте контакт з коригуючими силами позитивних прикладів, зразків для наслідування раціонального мислення і поведінки. Не всіх можуть обдурити спроби «промивання мізків», і ці люди можуть допомогти іншим звільнитися від їх помилок. Коли ви перебуваєте в ізоляції, сила цих людей сильно слабшає.
- Подібно тваринам, людською поведінкою значно легше маніпулювати, коли людина знаходиться в ізоляції. Як показали дослідження на тваринах, умовні рефлекси найлегше виробити в тихій, відокремленої лабораторії з мінімумом подразників, що відволікають від ідеологічної обробки.
У цьому відео йдеться про те, що гумор є зброєю людини проти психопатів, які нав'язують нам нову "нормальність". Автори також радять створювати "паралельні структури" людей, щоб не коритися системі, а жити за власними принципами та цінностями. Фактично, йдеться про невеликий відсоток населення, який не піддався масовому психозу і не потрапив до лап глобальних психопатів.
Ще одне пояснення подій, що відбуваються з людством останні півтора року.
Глибоке дослідження! Висновок той самий – треба створювати об'єднану мережу демосів. Ми її називаємо Аріянською Вільною Церквою.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Глибоке дослідження! Висновок той самий – треба створювати об'єднану мережу демосів. Ми її називаємо Аріянською Вільною Церквою.
Все, що робиться з власної волі, – добро!