Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Мільярд збитків державі та "золотий" вагон: що відомо про бізнесмена Гринкевича і його родину

Категорія:

Світ:

Наприкінці грудня 2023 року затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. йдеться про Ігоря Гринкевича — одного з найбільших постачальників Міністерства оборони.

24010901.jpg

Бізнесмен Ігор Гринкевич (зліва), його діти і дружина. Фото: facebook.com/sokolovsky.inform

30 грудня Печерський районний суд Києва обрав Гринкевичу запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Станом на 8 січня підприємець лишається під арештом, пише Суспільне, яке зібрало інформацію про нього та про його родину і їхню роль у сімейному бізнесі.

29 грудня 2023 року у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили про затримання львівського бізнесмена — за словами правоохоронців, той пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів США. Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян зазначила, що хабар мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

За її словами, кілька місяців тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на суму у понад 1,5 мільярда гривень.

"Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень залучено підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 мільярда гривень та, відповідно, зриву постачання", — зазначила Тетяна Сапьян.

Шість контрактів були повністю не виконані. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили товар на склади військових частин у невеликій кількості, але отримали державні гроші за повне виконання зобов'язань. Вісім договорів були виконані із запізненням на 3-5 місяців.

"Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 мільярда гривень", — повідомила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань.

Вже 30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

Тоді ж у ДБР повідомили, що за попередніми оцінками, сума завданих державі збитків може сягати понад 1 мільярд гривень.

Що відомо про сім’ю та участь у тендерах сина Гринкевича

Восени 2023 року видання "Наші гроші" повідомило, що на Львівщині у селі Новий Кропивник планують побудувати Центр безпеки громадян. Управління капітального будівництва Львівської ОВА за результатами тендеру замовило будівництво Центру в ТОВ "Будівельний альянс Монтажпроект" за 33 мільйони гривень. Як встановили журналісти-розслідувачі видання "Наші гроші", вартість низки будівельних матеріалів у півтора раза перевищує ринкові, а директором і засновником ТОВ "Будівельний альянс Монтажпроект" є Роман Гринкевич — син затриманого підприємця.

Раніше ця ж компанія виконувала роботи на замовлення Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Також восени 2023 року компанія Романа Гринкевича виграла тендер на майже 115 мільйонів гривень на "реконструкцію з добудовою 12 класних приміщень і реконструкцію наявного блоку школи в селі Черниця Стрийського району Львівської області".

Наприкінці 2022 року Роман Гринкевич отримав відзнаку Президента України "Золоте серце" як волонтер та директор благодійної організації "Благодійний фонд "Hope UA".

У день затримання Ігоря Гринкевича журналіст Євген Плінський заявив, що Роман Гринкевич заручений із художницею Софією Морозюк, і зазначив, що вона нібито отримувала від нареченого коштовні подарунки, а також звинуватив того у причетності до корупційних оборудок і вкладанні отриманих з них грошей у творчу кар’єру художниці.

Соня Морозюк натомість наголосила, що досягла успіху у творчості власними зусиллями, заперечивши спонсорство з боку нареченого. Попри це на тлі скандалу з Ігорем Гринкевичем Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України повідомив про закриття виставкового проекту Соні Морозюк "Мазня".

У Ігоря Гринкевича є дочка Ольга Швед. Вона також втрапила у скандал у 2023 році. Дівчина опублікувала в Instagram-сторіс фото у золотому VIP-вагоні одного з потягів Укрзалізниці. 7 січня 2024-го головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва повідомила у Facebook, що їй пропонували гроші за видалення цієї новини.

Дружина Ігоря Гринкевича Світлана є професоркою Національного університету "Львівська політехніка". Вона працює заступницею завідувача кафедри маркетингу і логістики з наукової роботи. 8 січня видання "Високий замок" повідомило, що Світлана написала заяву на відпустку за власний кошт "у зв’язку з сімейними обставинами".

За даними сервісу YouControl, Світлана Гринкевич є засновницею п’яти компаній, чотири з яких базуються у Львові, — "Львівський завод збірних конструкцій-1", "Рент Естейт", "Вернісаж - 2000", а також "Юафорлайф". П’ята компанія, "Ренесанс-стиль", зареєстрована у селі Солонка на Львівщині. Наразі Світлана вказана у реєстрах сервісу як керівниця "Рент Естейт" та "Юафорлайф".

Станом на 8 січня Ігор Гринкевич залишається під арештом, бізнесмену може загрожувати до 8 років ув’язнення.

Наші інтереси: 

Розуміємо, що це тільки один з прикладів, як деякі "бізнесмени" мародерять на війні. Скільки прикладів ми ще не знаємо, бо їх прикривають психопати нагорі влади.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Влада покриває тих, хто краде на армії найбільше – Юрій Ніколов (відео)

Юрій Ніколов, редактор проєкту "Наші гроші" на Radio NV про скандал навколо Ігоря Гринкевича, співпрацю Міноборони з компаніями бізнесмена, а також інші військові закупівлі та їхнє урегулювання.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Влада покриває тих, хто краде на армії найбільше – Юрій Ніколов (відео)

Юрій Ніколов, редактор проєкту "Наші гроші" на Radio NV про скандал навколо Ігоря Гринкевича, співпрацю Міноборони з компаніями бізнесмена, а також інші військові закупівлі та їхнє урегулювання.

Все, що робиться з власної волі, – добро!