Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець
  • Відвідувань: 39
  • Переглядів: 46

Морський їжак і активне довголіття

Морські їжаки - це клас безхребетних тварин, який налічує приблизно 800 видів. Вивченням голкошкірих займався ще Арістотель. Останнім часом увагу дослідників привернув один із видів, котрий мешкає в Червоному морі.

Це маленьке колюче безхребетне створіння живе в прибережних водах і відоме довгою тривалістю життя. Морські їжаки можуть жити приблизно 100 років, гинуть переважно від хижаків, зокрема і двоногих. Але цікаво те, що навіть у такому віці у них не помітно ознак старіння. А функція розмноження у цих роздільностатевих тварин навіть інтенсивніше працює в старшому віці, ніж у молодому. Такі висновки зробили зоологи з Орегонського Державного Університету. На одній з особин, упійманих у 21 столітті, була мітка від 1805 року. А її здоров’я було прекрасним. Пізніше було проведено біохімічне і ізотопне дослідження, які підтвердили, поважний вік морських їжаків. І у них не знайшли вікових дисфункцій. Мабуть, такі можливості морських їжаків пояснюють те, що в Японії дуже цінують страви зі свіжої ікри і гонад цих тварин.

Харчуються Echinoidea переважно морськими водоростями і ведуть малорухливий спосіб життя. Нервова система їх влаштована так, що вони здатні розпізнавати тільки близько розташовані предмети. Але навіть за такої простоти їм вдалось поширитись у великому діапазоні глибин. Представники цього класу були знайдені навіть у Яванській впадині на глибині 6 850 метрів. І якщо морські їжаки існують вже приблизно 450 000 000 років, то це ще одне свідчення надійності їх фізіології для певних зовнішніх умов. Мілководні вапняки Естонії, утворені в силурійських період, відомі завдяки їжаковим.

Ерік Девідсон і Рой Бріттен з Каліфорнійського університету запровадили використання морських їжаків як модельних тварин для біологічних досліджень завдяки їх поширеності, плодючості і довгій тривалості життя. Згодом було виявлену здатність до регенерації тканин при потребі. Детальніше це описано в науковій статті А. Боднара і Дж. Кофмана "Підтримка регенерації соматичних тканин в коротко- і довгоживучих видів морських їжаків". Також у морських їжаків виявили генетичну послідовність 2А, котра крім них властива ще вірусам.

Тож тепер, якщо навіть морському їжаку зрозуміло, як довго жити, можна над цим задуматись людям і аріям. Мабуть, що одним із пояснень довготривалості життя цих морських створінь є простота влаштування, котра перевірена мільйонами років існування на Землі. Можливо, людям є сенс позбутись надмірних ускладнень в своєму житті там, де вони є зайвими?

Джерела

1) Журнал "Відкриття і гіпотези" № 12 / 2003 рік.

2) Sea urchin (стаття з англомовної Вікіпедії)

3) Морські їжаки (відео від телекомпанії Глас)

Наші інтереси: 

Вивчаємо біологічні основи активного довголіття

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Можливо треба ввести в меню: поїдання морського їжака!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Можливо треба ввести в меню: поїдання морського їжака!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Леонід Українець.
0
Ще не підтримано

Власне японці так і роблять. Можна піти далі: вивчити, що їдять морські їжаки.

https://www.youtube.com/@LeonidUkrainets