На відкриття заводу до Коломиї приїхав Петро Порошенко.
Обсяг інвестицій, вже вкладених в завод, складає 16 млн євро. З серпня завод у Коломиї вже видає першу продукцію. Заробітна плата на новому підприємстві складе близько 7-8 тисяч гривень.
До кінця 2017 планується працевлаштування до 1 000 працівників, у середньостроковій перспективі – до 5 000 осіб.
Основними напрямками холдингу Leoni є виробництво дроту і кабелю для різних сфер індустрії, виробництво джгутів, проводів та інших комплектуючих для автомобільної промисловості.
Нагадаємо, за будівництво заводу Леоні, який є найбільшою інвестицією за 25 років, Коломия конкурувала з кількома містами.
Минулого року 20 жовтня на вулиці Шарлая урочисто освятили та заклали пам’ятну капсулу у фундамент заводу “Леоні”.
“Сьогоднішня подія є важливою, особливо, якщо врахувати, що концерн “LEONI” – один з найбільших у світі виробників електричних кабельних мереж. Ключовими замовниками продукції “LEONI” вже є такі автогіганти, як “Дженерал Моторз”, “Фольксваген”, “Ауді”, “Порше”, “Ламборжіні” та інші елітні марки автомобілів”, – сказав Президент та додав: “Без українців сьогодні це буде виробити неможливо”.
Глава держави зауважив, що до 2021 року в Коломиї буде створено 5 тис. робочих місць, а вже зараз їх кількість дорівнює 800. Крім того, інвестори забезпечать заробітну плату, яка буде дорівнювати 8 тис. грн., унікальний соціальний пакет для робітників та європейські стандарти, які мають нарешті запрацювати в Україні.
“Мені надзвичайно приємно було почути від наших партнерів з Німеччини про те, як кардинально змінився за останні два з половиною – три роки бізнес-клімат в Україні, інвестиційний клімат, ставлення до людей та ставлення до інвесторів”, – зазначив Порошенко.
“Працює програма децентралізації і реальна передача повноважень з Києва до обласної ланки, до районної ланки, коли всі проблеми інвестор може вирішити тут”.
“Чітко наголошено, що внаслідок ефективних антикорупційних кроків інвестори не мають жодних проблем з поверненням ПДВ, яка була раковою пухлиною протягом останніх 23 років”, – сказав Президент.
“Відколи в Коломию зайшло “Леоні”, з’явилася альтернатива виїзду на заробітки”, – сказав на прес-конференції з нагоди відкриття заводу міський голова Ігор Слюзар.
“Друга проблема, яку вирішив інвестор, – це те, що Коломия стала ще й дотаційним містом, тобто від держави отримує дотацію”.
“Також Leoni стане основним платником податків у Коломиї. А це додатковий ресурс, щоб покращувати інфраструктуру міста: ремонт шкіл, садків, доріг”.
“Підтримали бюджет міста, за останній місяць півтора мільйона гривень, включаючи зарплату працівників, які вже прийняті на роботу. Ви знаєте, що Leoni є соціально-відповідальна фірма. З досвіду, що люди, які вчаться працювати, отримують зарплату, причому заробляють достойно, на рівні середньої зарплати в Коломиї”.
“Фірма, не починаючи виробництво та не отримуючи прибутків на території Коломиї, бере участь у соціальних проектах міста протягом останнього року. Рік назад проект з будівництва великого дитячого майданчика на центральному озері міста. Це й участь практично у половині всіх молодіжних та дитячих акціях, які входять у громадські організації на території міста”.
“Протягом останніх двох місяців фірма Leoni виступила спонсором нашої футбольної команди, яка бере участь у Чемпіонаті України серед аматорів”.
“Найбільше я хотів би похвалити в присутності голови ради директорів Leoni його підлеглих, за великий професіоналізм, розуміння справи, цілеспрямованість у досягненні тієї мети, яку їм поставили.
Вітаю з цією подією – це справді для Коломиї вирішальна подія.
Тому, ми дякуємо вам і сподіваємося, що всі ваші плани збудуться.
Високих вам прибутків, а нам – більше робочих місць”, – зазначив Ігор Слюзар.
Іноземні інвестиції свідчать про покращення бізнес-клімату.
Тепер Коломия це не тільки вишиванки,а і запчастини до Ламборджіні...5 тисяч зайнятих роботою людей на сучасному виробництві це добре для районного міста...
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Тепер Коломия це не тільки вишиванки,а і запчастини до Ламборджіні...5 тисяч зайнятих роботою людей на сучасному виробництві це добре для районного міста...
Вірю в те, що розумію.