Якби канал перекрили в декількох десятках кілометрів до адмінкордону, де є остання стаціонарна дамба, ферми на південь виявилися б під загрозою посухи. Тому воду туди пускали під меншим тиском, а фермери своїми силами звели дамбу з мішків з піском.
Тепер же знайдено не тимчасове, а повноцінне вирішення проблеми, яке дозволить вирощувати рис і пшеницю. "Тепер у нас є впевненість у завтрашньому дні", – пояснив фермер Юрій Дудченко.
Дамбу звели за рік і витратили на неї 35 мільйонів гривень. Спорудження надійно перекриває течію каналу, не пускаючи воду на окуповану територію.
Фахівці кажуть, що роботи з облаштування нової дамби триватимуть. "Перший етап завершено. Продовження – це створення інфраструктури. Лебідки, чергові приміщення, охорона", – пояснив головний інженер управління Північно-Кримського каналу Володимир Оберемок.
Нова дамба має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому коли Крим повернеться в Україну, водою наповниться ще 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.
Заслінка на дамбі - це як натяк кримчанам.
БлокАДА є БлокАДА !
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
З одного боку добре - більше проблем загарбникам. З другого - вбиваємо природу територіі, яка (сподіваюсь) ще повернеться до України...
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
БлокАДА є БлокАДА !
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Заслінка чекає на повернення Криму. Але - тільки кримськотатарського!
Хай буде!