Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Пізнаємо “Українські місця в Польщі”

У Львівській обласній раді відбулась презентація туристичної карти-путівника, першої із серії “шляхами батьків”, - “Українські місця в Польщі”. Це вже 13-й за порядком проект, реалізований Благодійним фондом “Україна-Русь”, що досліджує і популяризує історію українських земель.

Захід приурочено до 90-х роковин Варшавського договору, за яким 21 квітня 1920 року Українська Народна Республіка (С.Петлюра) і Польща (Й.Пілсудський) домовились виступити єдиним фронтом проти більшовицької Росії, що сьогодні є особливо символічним. Окрім того від рівня українсько-польських взаємин напряму залежить стан українства в Польщі (про що йдеться у карті).

“Ідея такого путівника, - говорить президент БФ Ростислав Новоженець, народилась після неодноразових поїздок на наші етнічні землі до Польщі. Я пересвідчився, ще будучи головою РДА прикордонного району, що навіть влада, не кажучи вже про заробітчан, відвідуючи сусідню державу, мало орієнтується, де залишився там український слід. А потрібно брати приклад з поляків, що скажімо, приїжджаючи до Львова, завжди знають, де поклонитися своїм предкам, і залишають на цьому місці частинку національного прапора – біло-червону стрічку. Аби українці знали, де в Польщі слід почепити стрічку синьо-жовту і потрібен цей путівник”. У карті зазначено таких 568 населених пунктів, розкиданих по всій Польщі. Тут знайдете адреси українських консульств, громадських організацій, церковних об’єднань.

В основу карти покладено книгу “Український путівник по Польщі” історика НТШ , члена Правління Фонду Святослава Семенюка.

Путівник призначено передусім для туристів, з наміром розбудити у них зацікавлення саме українською присутністю в Польщі, але буде корисним і для представників товариств депортованих українців, що добре знають ці місця, бо він подає системну інформацію про кожне із зазначених міст і сіл.

У путівнику подано історичну довідку про життя українців, які є для Польщі такими ж автохтонами як поляки. Ба навіть більше: назва Польщі походить від давньоукраїнського племені полян, а не від поляків-лехітів.

А у V-X ст. взагалі весь південь Польщі і захід, включно з територією сучасної Варшави, заселяли здебільшого проукраїнські племена. А Краків до 999 року був давньоруським містом, аж поки його під натиском німців не окупували поляки. Цікаво, що козаки у 1657 р. захопили і Варшаву і Краків.

Про ці всі перипетії українців в Польщі прочитаєте у карті-путівнику. Також дізнаєтесь про місця народження і смерті визначних людей, про поховання Армії УНР, УПА, діяльність ОУН, українські церкви тощо.

 

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи