Зображення користувача Володимир Майборода.
Володимир Майборода
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Полковник Юлій Мамчур «АТО потрібно було починати ще у Криму»

Український льотчик-герой – про війну, зрадників, помилку Путіна і побут колишніх кримських військових на материку в інтерв'ю черкаській газеті захисту інтересів дітей війни та ветеранів «Погляд часу».

15 серпня відзначив 43-й день народження командир 204-ї бригади тактичної авіації полковник Юлій Валерійович Мамчур. Представляти цю людину немає потреби – про нього сьогодні знає вся країна. Березневі події на аеродромі Бельбек у Криму, коли полковник Мамчур без зброї пішов домовлятися з озброєними військовими про розблокування аеропорту; оборона військової частини, три дні, проведені в полоні у російських військових, відмова перейти на бік противника… Багато кому запам’яталося відео, де українські льотчики на автоматні черги загарбників відповіли гімном нашої держави… Ці події зробили його справжнім національним героєм України.

– Як сьогодні живе 204-та бригада тактичної авіації?

– Після того, як вийшли з території Автономної Республіки Крим (а було це 30 березня) і влаштувалися у Миколаєві, основну увагу зосередили на відновленні боєздатності нашої частини. У нас залишилося 38% основного складу, тому у першу чергу зайнялися доукомплектуванням бригади. Вдалося також вивезти частину бойової техніки – більше 50 літаків, зараз над нею працює інженерно-технічний склад бригади. Техніка знаходиться у задовільному стані, але потребує певного ремонту.

– Чи доводиться вашим військовослужбовцям брати участь в операціях у зоні АТО?

– Звичайно, деякі завдання штабу АТО ми сьогодні виконуємо.

– Як обжилися у Миколаєві?

– Нормально, по-військовому. Розмістилися там, де раніше дислокувалися військові підрозділи. Місто Миколаїв зустріло нас дуже привітно. Миколаївці у найкоротші терміни допомогли нам прийти у себе після місячного перебування в облозі. Ми, чесно кажучи, навіть не розраховували на таку теплу зустріч, тому я адресую величезну подяку жителям міста, владі, які оперативно розмістили наших військовослужбовців, допомогли облаштувати військовий побут. Контрактники також живуть у казармах. Але коли йде війна… дах над головою є, робота є – і це найголовніше.

– Чи не виявив бажання повернутися у бригаду хто-небудь із ваших колишніх товаришів по службі, які залишилися у Криму?

– Час на перебазування було чітко визначено – місяць. Цей місяць усе розподілив, «пересіяв» нас – і тепер ми знаємо, хто чого вартий. Списки тих, хто перейшов на бік Росії, ми подали у прикордонну службу, у СБУ – щоб до них була особлива увага на кордоні, оскільки вони зрадники.

– Юлію Валерійовичу, чи не занадто жорстке ви вибрали для них визначення? Багатьом із них, напевно, можна знайти виправдання: у Криму живе сім’я, батьки, є квартира… та й зарплату їм російський уряд виплачує у чотири рази більшу, ніж нашим…

– Військовослужбовець давав присягу, і яке б виправдання він для себе не шукав – все одно він зрадник Батьківщини. При атестації українських військовослужбовців, яку перебіжчики проходять зараз у Російській Федерації, на особовій справі їм роблять помітки: «схильний до зради батьківщині». Офіцер із таким клеймом не має подальших перспектив у своїй професії. Наш вибір був свідомий, для кожного із нас він став одним із найважливіших етапів життя. Це було нелегко зробити.

– Чи зберігаються у вас дружні зв’яжи з колишніми товаришами по службі, що залишилися у Росії, хоча б на «людському рівні»?

– Ні. Сьогодні важко спілкуватися. Однокашники служать у різних країнах – у Білорусі, Казахстані, Росії. Але говорити з ними складно, я перестав це робити. Вони нас не розуміють, засуджують. Думаю, час підправить їм мізки…

– Як же так вийшло, що мирні люди, відносини між якими будувалися на дружбі і взаємодопомозі, в один момент стали ворогами?

– Ми цю ситуацію відчули в Бельбеку ще на попри кінці лютого – початку березня, коли українські телеканали протягом двох днів були відключені і працювало тільки російське телебачення. Ще вчора були друзями, допомагали один одному – і раптом в одну хвилину для певної частини населення стали «фашистами» і «бандерівцями».

Жителі Криму дуже сильно булли налаштовані проросійськи, бо найсильніша пропаганда йшла протягом уже трьох останніх років – працював цей так званий «зомбі-ящик», який так добре може маніпулювати свідомістю людини. Це страшно.

– Як Ви вважаєте – як військова людина – чи все грамотно було організовано при проведенні АТО?

– Не можу говорити як офіційна особа, але як громадянин вважаю, що антитерористичну операцію потрібно було починати ще у Криму, у Сімферополі. Сил і засобів для цього там було достатньо.

– І останнє запитання: звідки, по-вашому, з'явилися у росіян і так активно мусується тема фашизму в Україні? На чому вона заснована?

– Надумана тема. Хай керівництво Російської Федерації зніме рожеві окуляри і подивиться, що діється у них в країні. Наші «сусіди» обрали такий пропагандистський хід, щоб створити «образ ворога»: створили і тепер підживлюють із телеекранів. Товариш Путін усе ніяк не може стримати свої імперські апетити, мріє як «збирач руських земель» відновити імперію у колишніх межах. Але він не врахував, що український народ зовсім по-іншому вже мислить і не розрахував на таке потужне об'єднання армії з народом. Помилився товариш Путін, дуже сильно помилився…

 

Ігор Писарчук Полковник Юлій Мамчур «АТО потрібно було починати ще у Криму» // «Погляд часу»: газета захисту інтересів дітей війни та ветеранів. – №35 (265). – 28.08.2014 р. – С. 1, 3.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи