Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Правила чисел. Ніякої магії, тільки закони життя!

Світ:

Чому в нашому житті певні числа (часові проміжки) такі важливі? Це якась магія? Аж ніяк. Це складна система біоритмів, пов’язана з тим, як Бог створив світ і як ми в ньому функціонуємо. «Основна магія» нашого світу, сказав би Толкін, це 7‑денний тиждень, записаний у Біблії і найсприятливіший для ритму праці та відпочинку.

Правил діяльності, успішності, досягнення бажаного написано безліч. Одні певні, що для досягнення успіху треба їх строго дотримуватися, інші ж запевняють, що все індивідуально і жодні настанови це не панацея. Правда в тому, що погодитись можна з обома доводами: є правила, ефективність яких перевірена людьми й часом, а вам просто треба «приміряти» їх на себе.

Якщо вам комфортно й ви досягаєте результатів, то користуйтеся на здоров’я; а якщо вам щоразу доводиться пересилювати себе, та й помітних результатів якось не видно — придумуйте власні секрети успіху. Ми ж розповімо вам про ті хвилини-години-дні, які вважаються оптимальними для досягнення хороших результатів у будь-якій справі, для вироблення звички та досягнення успіху.

Правило 2 хвилин

Порада: те, що можна зробити менше, ніж за дві хвилини, потрібно робити негайно.

Як це працює: автор цієї стратегії — Джеймс Кліар, а її користь у тому, що вона допомагає не тільки перестати відкладати справи в довгий ящик, а й маленькими кроками рухатися до мрії.

Здавалося б, що таке дві хвилини? — коротка мить! Проте багато справ і не вимагають більше часу: помити посуд одразу після їжі; викинути сміття: акуратно скласти речі в шафу після прогулянки; відповісти на e‑mail тощо.

За цю ж мить ми можемо почати рухатися до мети: жодна мрія, звісно, не здійсниться настільки швидко, проте більша буде ймовірність продовжити робити те, що ви вже розпочали, ніж те, що ви тільки плануєте зробити.

Правило 20 хвилин

Порада: займайтеся справою як мінімум по 20 хвилин на день, аби вона принесла вам результати.

Як це працює: цей проміжок часу є незначним, а отже, навіть для справ, які не приносять вам задоволення, проте є корисними, його можна перетерпіти. Це правило становить частину стратегії, яка має назву «мистецтво маленьких кроків». Ви можете збільшувати цей проміжок відповідно до своїх актуальних потреб чи ситуації; проте цей мінімум — 20 хвилин —базовий. Основні «двадцятихвилинки» виглядають так:

  • 20 хвилин на день для занять спортом — і ти не перейматимешся своїм здоров’ям.
  • 20 хвилин на день на прибирання будинку — і ти забудеш про безлад.
  • 20 хвилин на день для підвищення концентрації — і ти не дізнаєшся, що таке творча криза.
  • 20 хвилин на день, аби вислухати свого партнера — і ваші стосунки не дійдуть до непотрібних криз.
  • 20 хвилин на день на слухання себе і ведення особистих записів — і ти забудеш про брак ідей.
  • 20 хвилин на день для роботи над створенням джерел доходу — і ти не будеш сушити голову над своїм фінансовим добробутом.
  • 20 хвилин на відпочинок — і ти забудеш про втому.
  • 20 хвилин на день читання корисної книжки — і ти зрештою станеш експертом.

Правило 72 годин

Порада: намагайтеся почати втілювати свої довгострокові ідеї протягом 72 годин (приблизно 3 дні) — це оптимальний час для того, щоб зробити перший крок на шляху до мети.

Як це працює: це правило сформулював німецький бізнес-консультант Бодо Шефер. На його думку, якщо ви не почали реалізовувати свою ідею протягом 72 годин після того, як вона у вас виникла, то шанси реалізувати її пізніше — дуже мізерні.

Вам не обов’язково протягом 72 годин (трьох днів) виконати все заплановане; проте вам потрібно зробити перший крок, навіть записати цю ідею, деталізувати й перетворити на мету: це збільшує шанси, що ви візьметеся за її реалізацію. Адже коли ви розбиваєте велику мету на маленькі кроки — вона виглядає досяжною та не такою страхітливо масштабною.

Наша підсвідомість тут може як зіграти нам на руку, так і створити бар’єри для виконання задуманого. І ця межа становить саме 72 години. Якщо ми рішуче беремося за справу, то налаштовуємо себе на те, що ця мета для нас важлива, а отже, ми повинні довести її до кінця. Якщо ми не беремося за її реалізацію, а починаємо над нею роздумувати, в нас з’являється страх невдачі, засудження чи її примітивності, — а це навряд чи додає ентузіазму й рішучості діяти!

Правило 21 дня

Порада: якщо повторювати одну і ту ж дію протягом 21 дня, то вона стає звичкою і виконується автоматично.

Як це працює: 21 день — це вам не якісь кілька хвилин — справа серйозніша, а отже, варто все робити поступово. Як і будь‑яку справу, розбийте процес вироблення звички на маленькі етапи — спробуйте протриматись один день, два дні, а якщо тиждень повторювати те ж саме? а два тижні? А там уже легше, бо звично й комфортно.

Чому 21 день? Цей період був експериментально доведений у США: двадцятьом людям видали спеціальні окуляри, які перевертали всі зображення з ніг на голову, й вони мали носити ці окуляри цілодобово. І саме на 21‑й день їхній мозок адаптувався до такого стану речей і сам почав перевертати зображення, сприймаючи таке його як звичне.

Особливості:

  • Якщо зробити хоча б одну перерву, навіть якщо вона припадає на 20‑й день, то звикати доведеться заново;
  • 21 день — це тільки 1 етап, насправді 100% звичка формується за 40 днів безперервного повторення потрібних дій;
  • 21 день дає змогу зрозуміти, чи насправді вам потрібні ці навички: якщо регулярні дії не дали результату й не приносять задоволення — тоді це просто «не ваше».

Правило 10 000 годин

10 000 годин — це 5 років повного робочого дня або 10 років роботи по 3 години на день.

Порада: щоб досягти успіху в будь-якій справі, потрібно витратити на неї 10 000 годин.

Як це працює: правило було описане Малькольмом Гладдуелом в його книжці «Генії та аутсайдери». Його твердження полягає в тому, що будь-хто, незалежно від таланту, вміння чи задатків, може стати професіоналом у будь-якій справі, витративши на її опанування та вдосконалення 10 000 годин.

Як доказ наведемо кілька історій успіху:

  • Перший концерт, який вважається великим, Моцарт написав у 21 рік. Доти Моцарт компонував музику вже близько десяти років.
  • Білл Гейтс провів за програмуванням на комп’ютері приблизно 10 000 годин, після чого зміг зробити значний прорив.
  • Десять років знадобилося «The Beatles» із дня заснування групи, щоб записати свої найвідоміші альбоми «Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band» i «The Beatles» (Білий альбом).

Почніть із двох хвилин — із них почергово складаються 10 000 годин на шляху до вашого успіху!

 

Наші інтереси: 

Якщо повторювати одну і ту ж дію протягом 21 дня, то вона стає звичкою і виконується автоматично. Вчимося бути дисциплінованими!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Гарні поради, дякую

Коментарі

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Гарні поради, дякую

Зображення користувача Ігор Гайдар.
0
Ще не підтримано

Правило 21 дня працює.
За 3-4 тижні систематична запланована щоденна дія стає звичкою.

Сидить козак в кобзу грає, що замислить – то все має.