Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про національний футбол. Постскриптум

Світ:

Федерація Футболу України і взагалі вся Україна може сміло брати приклад з маленької країни Ісландії, в якій мешкає всього 335 тис. людей - приблизно, як у одному спальному районі Києва, і яка за десяток років зробила неймовірний ривок у розвитку національного футболу.

16071403.jpg

збірна Ісландії на Євро-2016

Як країна, населення якої менше в понад 100 разів за населення України змогла не тільки стати однією з топ-футбольних націй Європи, але й повністю подолати проблему дитячого алкоголізму.

Трохи статистичних даних. В середині 90-х смертність в країні стала вдвічі перевищувати народжуваність.

Після того, як країна почала вкладати ресурси у футбол, в кінці 90-х ось що відбулося.

Якщо в 1998 році 42% ісландців у віці 15-16 років вживали алкоголь хоча б раз в місяць, то в 2012 році цей показних впав до неймовірних 5%. В 1998 році процент 15-16-річних підлітків, які щодня курили, був на рівні 23%, то в 2012 — всього 3%. 17% 15-16 річних підлітків, які попробували наркотики за 15 років перетворились в 3%. Фантастика, правда?

Але що більш фантастично - в 2009 році країна, при чому не за рахунок мігрантів, вперше в історії святкувала народження 5000 малюка за календарний рік! Продажа алкоголю за 10 років скоротилась на третину. Витрати з бюджету на охорону здоров'я зменшились на третину - люди перестали вживати алкоголь.

На сьогодні Ісландія найбільш футбольна країна Європи - 12% мешканців заняті у футбольній індустрії!

Перш за все в кінці 90-х країна інвестувала у відкриття критих футбольних полів у кожній школі країни, побудували 8 тренувальних комплексів (нагадаю, населення 335 тис.), але що найбільше забезпечило теперішній успіх - країна особливо вимогливо поставилась до тренерів. Молоді тренери получали привілеї, їх відправляли стажуватись до кращих європейських тренерів. Це дало результат.

Вдумайтесь, сьогодні жоден тренер без наявності ліцензії тренера типу UEFA B - не може тренувати навіть 7-річних дітей! Хто не знає, ліцензія типу UEFA A дає можливість тренувати клуби типу Барселони чи Арсеналу.

Сьогодні місцевий чемпіонат з футболу, в якому грають 12 команд (як і в Україні з наступного року!!!), хоч і не є сильним, адже практично всіх випускників молодіжок (дуже якісні кадри) викупляють команди з Нідерландів чи Швеції, однак за рахунок притоку грошей від продажу молоді, клуби вже самі в змозі купляти гравців у топ-клубів Європи. І що головне, клуби є самоокупними!! Ніхто не вкладає мільярд євро, як Ахметов, просто країна вклалась у своє майбутнє і це принесло користь не тільки футболу, але й здоров'ю населення, зменшення витрат на медицину, збільшення народжуваності, чим чи не найбільше страждає зараз стара Європа.

Тож замість того, щоб вкладати гроші в бразильських легіонерів, Суркісу, Ахметову і Коломойському слід було вкластись 10 років тому у розвиток молодіжного футболу. І вже сьогодні в нас були б нові Шевченки, Реброви, Лужні, та що там Шевченки... з нашими талантами в нас були б і Мессі з Роналду.

Ця стратегія могла б стати порятунком для України, порятунком для нашої влади, яка не мислить розвиток країни стратегічними цілями, а лише миттєвим самозбагаченням.

Але це не про нашу країну. Це про Україну з паралельної реальності... Хоча, якщо ми будемо доносити до влади подібні ідеї, може рано, чи пізно там знайдеться фанатик, який таки проломить шлях у світле майбутнє не тільки футбольне, але й загальнонаціональне.

Наші інтереси: 

Спорт як метафізичний чинник.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи