Зображення користувача Петро Олар.
Петро Олар
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Пятрас Вайтекунас: Україна – вирішальна ланка успіху європейського континенту

«...Потрібно стукати в серця мільйонів європейців, потрібно використовувати медіа, культурні проекти, показувати і дивувати Європу. Україна – це та Європа, яку ви ще не бачили», – так заявив в ексклюзивному інтерв`ю Пятрас Вайтекунас, колишній посол Литви в Україні, учасник 6-oй міжнародної конференції «Регіональне співробітництво в умовах гібридних загроз», яка відбулася у Вільнюсі.

Ця конференція для України має важливе значення, але потрібно багато чого зробити. Україна давно є не стільки об'єктом для аналізу, скільки об'єктом для докладання зусиль і позитивних змін. Українці поглинають руйнівну енергію агресії Російської Федерації і нам, європейцям, залишається менше руйнівної енергії. Тому ми повинні інвестувати в Україну і жодним чином не дозволяти президенту Путіну піти, не заплативши за окупацію Криму і Донбасу. Російська сторона є стороною конфлікту, вона агресор. Україна в складному становищі і ніхто не може гарантувати, що перед виборами в Росії в березні наступного року, президент Путін не піде шукати нові об'єкти, можливо в інших країнах.

Я в Литві говорю про те, що Україна вже більше трьох років витримує агресію і тиск Росії і при цьому проводить реформи. З цим президентом, урядом і парламентом вони захистили країну і роблять реформи. Повільно, але зроблено вже багато. І я, тут в Литві, в інших країнах, в Америці, підкреслюю, що Україна справляється, йде вперед в сторону Європи, Заходу. Наше завдання і всіх в світі – допомагати Україні, чим можемо. Вона повинна отримати і політичну, і фінансову підтримку, зброєю, захистом своїх територій і можливістю бути вільною і незалежною європейською країною.

Сьогодні є приклад, коли країна НАТО, Туреччина, уклала угоду з Азербайджаном про взаємну допомогу в разі нападу третьої сторони. І якщо Брюссель підтримав би країни НАТО, сказав, що було б добре укласти такі угоди про оборону і взаємну допомогу Україні, Молдові та Грузії, я думаю, це могло б стати додатковою структурою для того, щоб збільшити безпеку регіону.

Є багато хороших ініціатив як в Європі, так і в Україні, і ми готові підписатися під ними. Вони не становлять конкуренції НАТО і не знижують роль і міць Європейського Союзу.

Зараз в світі технології розвиваються швидше, ніж ми сприймаємо світ, ніж ми готові прийняти ці швидкі зміни. Процеси глобалізації, які зараз відбуваються, просто лякають людей. І те, що відбувалося в Великобританії і Америці – це наслідок того, що люди злякалися і зробили крок назад. Вони не готові і замість того, щоб йти вперед, крокують назад. Може, це допоможе нам усвідомити, що зміни вже давно назріли, просто треба втілювати їх, крокувати вперед, не озираючись на те, як жили в минулому. Але самі по собі технології і машини нічого не вирішують, вирішують люди. Необхідно шукати можливість пояснювати собі світ і приймати ці зміни як неминучість.

Якщо я кажу, що сьогодні в Україні все більш-менш йде добре, я не такий оптимістичний на майбутнє. Без масованої західної допомоги Україні буде важко вистояти одній. Можна багато фантазувати, але є реальність. Як приклад – в Молдові прийшов до влади президент Ігор Додон, який хоче повернути Молдову з європейського шляху.

Якщо не буде створена успішна Україна, позитивні процеси зупиняться. Я думаю, Європі і Заходу з усіх сил потрібно допомагати створювати справжній успіх в Україні, яким можна пишатися і який подіяв би на життя звичайної людини. Щоб кожен громадянин відчув, що все працює без корупції і хабарів – наприклад, прийшов в поліклініку і все працює. Без такого успіху, без нормальної зарплати в Україні можна зруйнувати майбутнє. Зараз багато що залежить від вас, українців, і багато що залежить від Заходу, щоб в самій Україні не зникла мотивація рухатися європейським шляхом.

В Україні щодня культурна агресія, інформаційна агресія, кіберагрессія, військова агресія. Це в Європі кожен день на фронті гинуть люди. Ми не можемо говорити, що ми втомилися від України. Зараз для Європи втомитися від України – це втомитися від самої себе, втомитися від своїх цінностей, від усього того, що робить Європу Європою. Україна – вирішальне ланка в успіху європейського континенту. Потрібно стукати в серця мільйонів європейців, потрібно використовувати медіа, культурні проекти, показувати і дивувати Європу. Адже Україна – це та Європа, яку ви ще не бачили.

Без діалогу з рядовими європейцями, які вибирають свої уряди, політика не зміниться. Мало стукати у відчинені двері, треба стукати в серця людей.

 

Підготували Анна і Петро Олар (Вільнюс)

Наші інтереси: 

 Творити успішну Україну, щоб позитивні процеси не зупинялися

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи