Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Ракети Трампа проти хімії Путіна: хто кого?

Росія заблокувала резолюцію по Сирії в Радбезі ООН. Американці знищили сирійську урядову військову авіабазу на знак покарання за хімічну атаку.

Американці запустили 59 крилатих ракет "Томагавк" по авіабазі Шайрат. Там знаходились, зокрема, Су-22, з яких 4 квітня скинули начинені смертельним газом бомби на місто Хан-Шейхун у провінції Ідліб, загинуло 72 людини.

На думку багатьох експертів, реальний адресат атаки - не режим Асада, а Китай, Північна Корея та особисто Путін. Усі вони мають усвідомлювати, що Трамп здатен за необхідності на рішучі військові дії.

"Цієї ночі я віддав наказ про прицільну військову атаку по аеродрому, звідки була запущена хімічна атака, - сказав у своєму терміновому телезверненні президент США Дональд Трамп. - Це в життевих національних інтересах США - запобігати та протидіяти розповсюдженню та використанню смертельної хімічної зброї".

Чим, як і куди стріляли

Пентагон повідомив, що пуск стався 7 квітня о 4:40 за сирійським часом (співпадає з київським). Ракети запустили з есмінців "Росс" та "Портер", які знаходяться зараз у Середземному морі.

"Томагавки" зруйнували злітну смугу, заправні станції та літаки. Телеканал "Аль-Джазіра" стверджує, що загалом знищено 14 літаків армії Асада.

Момент запуску ракет:

 

 

Губернатор провінції Хомс, де знаходиться авіабаза Шайрат, заявив, що від ракетних ударів загинуло п'ять людей, ще семеро були поранені. Він також сказав, що були жертви у селищі поблизу авіабази, але не конкретизував, які саме. Сирійська армія заявляє про шістьох загиблих.

За даними громадської ініціативи Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини вбито четверо сирійських військових. Серед них - високопосадовий офіцер (є повідомлення, що це був цілий генерал). Організація стверджує, що удар майже повністю знищив базу.

У Пентагоні кількість жертв з сирійського боку не озвучували. "Попередні дані свідчать, що удар сильно пошкодив або зруйнував інфраструктуру та обладнання аеродрому Шайрат, зменшуючи можливості сирійського уряду використовувати хімічну зброю", - заявив спікер міноборони США Джефф Девіс.

За всі шість років сирійського конфлікту це перший цілеспрямований удар американців по військовій інфраструктурі Асада. Раніше по урядовій армії стріляли лише помилково, як-от в районі оточеного "Ісламською державою" міста Дейр-ез-Зор.

Гордієв вузол Трампа

Історія з хімічною атакою в Ідлібі дзеркально повторює атаку серпня 2013 року, в якій більшість міжнародного суспільства звинувачувало Асада. Тоді наповнені заріном боєприпаси запустили по передмістю Гута під Дамаском. Точну кількість загиблих так і не встановлено: дані коливаються від 281 аж до 1729 жертв.

Президент США Барак Обама, який називав використання хімічної зброї "червоною лінією", підготував усе до ударів по ключовим об'єктам військової інфраструктури Асада. Але до використання сили не дійшло завдяки Росії. Путіну запропонував просто відібрати всю хімічну зброю в Асада під наглядом міжнародних спостерігачів. Обама з полегшенням погодився на цей план.

Операція по вивезенню хімічної зброї тривала до червня 2014 року, а її знищення завершилося в 2016 році. Але режим Асада у цей час кілька разів ловили на використанні хімічної зброї, у тому числі, проти цивільних. За словами держсекретаря США Рекса Тіллерсона, Росія виявилася нездатною забезпечити виконання взятих на себе зобов'язань.

Для Трампа історія повторилася, але він обрав інший варіант поведінки. Його рішучість, схоже, виявилася сюрпризом для Москви. Адже все йшло до того, що світова спільнота висловить "глибоке занепокоєння", але жодних практичних наслідків для Асада не буде.

Іронічну посмішку тепер викликають і нещодавні заголовки російських ЗМІ про те, як російські системи С-300 та С-400 закрили сирійське небо від американських літаків і крилатих ракет.

Нахабство не пройшло

У середу, 5 квітня, Росія успішно заблокувала резолюцію Радбезу ООН стосовно хімічних атак в Сирії. Раніше вона так само блокувала всі спроби накласти санкції на сирійський уряд. Але Трамп, як виявилось, готовий діяти без санкцій Радбезу.

Напередодні удару він провів нараду з радником з питань нацбезпеки Гербертом Макмастером та очільником Пентагону Джеймсом Меттісом. Обидва, нагадаємо, вважають Росію супротивником США. Макмастер заявив, що вони зважили всі ризики військового втручання, але протиставили їх ризику бездіяльності.

Цікаво, що в 2013 році Трамп радив Обамі "не атакувати" Сирію. Після хіматак в Ідлібі він заявив, що це, зокрема, наслідок "слабкості та нерішучості" попередньої адміністрації.

Ударами по авіабазі Трамп увійшов у конфлікт із Кремлем, який всіляко підтримує сирійського президента. Фактично США і Росія опинилися на порозі збройного протистояння у Сирії.

Звісно, зарано ще проводити паралелі з Кореєю чи В'єтнамом, але Росії у цьому протистоянні світить малоприємна роль побитого. Бо її сучасний економічний стан сильно відрізняється від того, в якому перебував Радянський Союз.

До речі, цілком логічно запитати, чому Асаду сходили з рук попередні хімічні атаки. Справа в тому, що вони спричиняли менше жертв, до того ж, там йшлося про використання не забороненого конвенцієї хлорину (проте його використання проти цивільного населення заборонене).

У Хан-Шейхуні, на що вказують симптоми жертв, використано нервово-паралітичну речовину зарін, яка прямо заборонена конвенцією.

 

 

"Атака по суверенній державі"

Американці стверджують, що повідомили росіянам про удар, але не узгоджували його з ними. Також у Пентагоні заявляють, що удари не наносились по місцям, де могли знаходитись росіяни.

Команда CIT пише, що на авіабазі Шайрат під час першого наступу на Пальміру базувались російські вертольоти Мі-24 та Мі-25. Проте за останній час свідчень про знаходження на авіабазі російських сил не надходило.

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що, на думку президента, американські удари по Сирії - це "агресія проти суверенної держави" та порушення норм міжнародного права, причому через надуманий привід.

Путін, сказав Пєсков, бачить в ударах по Сирії з боку США спробу відвернути увагу світової спільноти від численних жертв серед мирного населення в Іраку.

Російське МЗС обмежилось наразі заявою, що Москва призупиняє дію укладеного зі США меморандуму про попередження інцидентів та забезпечення безпеки польотів авіації в Сирії, укладеного зі США. 

Загалом же, судячи з повільної реакції, у Кремлі розгублені. Пропагандистські ЗМІ явно не знають, яку лінію їм проводити. Вони перемежовують повідомлення про числені жертви з заявами про те, що більшість літаків перебазували ще до ударів. Отже, натякають читачу, шкоди завдано незначної і американські ракети просто подовбали землю.

Щодо інших ключових країн, то Німеччина й Франція поставились до ударів американців із розумінням. Ізраїль їх схвалив, а Іран, який підтримує Асада, засудив. У Білому домі наразі говорять, що це була разова акція. Проте, заявив представник Пентагону російським журналістам, вони зберігають "широкий спектр військових варіантів".

 

Наші інтереси: 

Рішучі дії Трампа вибивають землю з-під ніг Путіна.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Допомога Живим Словом і Трамп починає наводити порядок із кривавими диктаторами...А може просто співпало...)))

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Злочинній діяльності Путіна приходить кінець!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Кацапи згадали про суверенітет і норми міжнародного права. Саме час згадати про Крим і Донбас. Ракети сприяють проясненню свідомості.

Цитата:
Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що, на думку президента, американські удари по Сирії - це "агресія проти суверенної держави" та порушення норм міжнародного права, причому через надуманий привід

.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Ракетний удар по злочинцю Асаду - соратнику Путіна - це нагадування про Міжнародний трибунал, який підведе підсумки їхнього перебування на Землі!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Допомога Живим Словом і Трамп починає наводити порядок із кривавими диктаторами...А може просто співпало...)))

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Уже вдруге. Чиста випадковість :)
Як в анекдоті: "і так тридцять разів".

Явсе Світ каже:
Допомога Живим Словом і Трамп починає наводити порядок із кривавими диктаторами...А може просто співпало...)))

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!