Населення нашої планети настільки різноманітне, що залишається лише дивуватися. Яких тільки національностей, народностей не зустрінеш! У всіх своя віра, звичаї, традиції, порядки. Своя красива і незвичайна культура. Проте всі ці відмінності сформовані лише самими людьми в процесі соціального історичного розвитку. А що лежить в основі відмінностей, які виявляються зовні? Адже всі ми дуже різні:
Очевидно, що причини чисто біологічні, залежать від самих людей і сформовані тисячами років еволюційно. Так і утворилися сучасні раси людини, які пояснюють наочне різноманітність людської морфології теоретично. Розглянемо докладніше, що ж це термін, в чому його суть та значення.
Поняття "раси людей"
Що таке раса? Це не нація, не народ, не культура. Ці всі поняття плутати не варто. Адже представники різних народностей і культур вільно можуть належати до однієї раси. Тому визначення можна навести таке, яке дає наука біологія. Раси людини - це сукупність зовнішніх морфологічних ознак, тобто тих, що є фенотипом представника. Вони сформувалися під впливом зовнішніх умов, впливу комплексу біотичних і абіотичних факторів, і закріпилися в генотипі в ході еволюційних процесів. Таким чином, до ознак, які лежать в основі поділу людей на раси, слід відносити:
зростання (зріст);
пропорції тіла;
колір шкіри і очей;
структура і форма волосся;
оволосіння шкірного покриву;
особливості будови обличчя і його частин.
Всі ті ознаки Homo sapiens як біологічного виду, які призводять до формування зовнішнього вигляду людини, але ніяк не зачіпають його обличчястісні, духовні і соціальні якості і прояви, а також рівень саморозвитку та самоосвіти. Люди різної раси мають абсолютно ідентичний біологічний плацдарм для розвитку тих чи інших здібностей. Їх загальний каріотип однаковий:
жінки - 46 хромосом, тобто 23 пари ХХ;
чоловіки - 46 хромосом, 22 пари ХХ, 23 пара - XY.
Це означає, що всі представники людини розумної єдині та однакові, серед них немає більш або менш розвинених, чудових над іншими, вищих. З точки зору науки всі рівні.
Види рас людини, сформовані протягом приблизно 80 тисяч років, мають пристосувальне значення. Доведено, що кожна з них формувалась з тією метою, щоб забезпечити людині можливість нормального існування на даній території проживання, полегшити пристосованість до кліматичних, рельєфних та іншим умовам. Існує класифікація, що показує, які раси людини розумної існували раніше, і які є на сьогоднішній момент часу.
Класифікація рас
Вона не одна. Вся справа в тому, що до XX століття було прийнято виділяти 4 раси людей. Це були такі різновиди:
європеоїдна;
австралоїдна;
негроїдна;
монголоїдна.
Для кожної були описані детальні характерні ознаки, за якими можна було ідентифікувати будь-якого індивідуума людського виду. Проте пізніше стала поширеною класифікація, яка включає лише 3 раси людини. Це стало можливим внаслідок об'єднання австралоїдної та негроїдної групи в одну. Тому сучасні види рас людини наступні.
Малі: безліч різних гілок, які утворилися від однієї з великих рас.
Для кожної з них характерні свої особливості, ознаки, зовнішні прояви у вигляді людей. Всі вони розглядаються фахівцями-антропологами, а сама наука, яка вивчає це питання - це біологія. Раси людини цікавили людей з давніх часів. Адже абсолютно контрастні зовнішні особливості часто ставали причиною расових чвар і конфліктів. Генетичні дослідження останніх років дозволяють знову говорити про поділ екваторіальної на дві групи. Розглянемо всі 4 раси людей, які виділялися раніше і стали знову актуальні недавно. Відзначимо ознаки та особливості.
Австралоїдна раса
До типових представників даної групи можна віднести корінних жителів Австралії, Меланезії, Південно-Східної Азії, Індії. Так само назва цієї раси австрало-веддоїдна або австрало-меланезійска. Всі синоніми дають зрозуміти, які саме малі раси входять в цю групу. Вони наступні:
австралоїди;
веддоїди;
меланезійці.
В цілому ознаки кожної представленої групи не надто різняться між собою. Можна виділити кілька основних рис, що характеризують всі малі раси людей групи австралоїдів.
Доліхоцефалів - подовжена форма черепа за співвідношенням з пропорціями решти тіла.
Глибоко посаджені очі, розріз їх широкий. Колір райдужки переважно темний, іноді майже чорний.
Ніс широкий, яскраво виражена плоске перенісся.
Волосяний покрив на тілі розвинений дуже добре.
Волосся на голові темного кольору (іноді серед австралійців зустрічаються натуральні блондини, що стало наслідком тієї, що закріпилася колись природною генетичною мутацією виду). Структура їх жорстка, вони можуть бути кучерявим або злегка кучерявими.
Середній зріст людей, частіше вище середнього.
Статура худорляве, довгасте.
Всередині австралоїдної групи люди різної раси відрізняються один від одного іноді досить сильно. Так, корінний житель Австралії може бути високим блондином міцної статури, з прямим волоссям, мають світло-карі очі. У той же час абориген Меланезії буде невисоким худорлявим темношкірим представником, у якого кучеряве волосся чорного кольору і практично чорні очі. Тому описані вище загальні ознаки для всієї раси - це лише усереднений варіант їхнього сукупного аналізу. Природно, що також має місце метисація - змішання різних груп в результаті природного схрещування видів. Саме тому іноді дуже складно ідентифікувати конкретного представника і віднести його до тієї або іншої малої і великої раси.
Негроїдна раса
Люди, що складають цю групу, є поселенцями наступних територій:
Східна, Центральна і Південна Африка;
частина Бразилії;
деякі народи США;
представники Вест-Індії.
В цілому такі раси людей, як австралоїди і негроїди раніше об'єднувались у екваторіальну групу. Однак дослідження XXI століття довели неспроможність такого порядку. Адже відмінності проявляються в ознаках між позначеними расами занадто великі. А деякі подібні риси пояснюються дуже просто. Адже території проживання даних індивідуумів дуже схожі за умов існування, тому і пристосування у зовнішності також близькі. Отже, для представників негроїдної раси характерні наступні ознаки.
Дуже темний, іноді синяво-чорний, колір шкіри, так як вона особливо багата на вміст меланіну.
Широкий розріз очей. Вони великі, темно-коричневі, майже чорні.
Волосся темне, кучеряве, жорстке.
Зростання (зріст) варіюється, частіше низький.
Кінцівки довгі, особливо руки.
Ніс широкий і плоский, губи дуже товсті, м'ясисті.
Волосяний покрив на обличчі розвинений погано, борода і вуса відсутні.
Негроїдів легко відрізнити від інших за зовнішніми даними. Нижче представлені різні раси людей. Фото відображає, наскільки явно негроїди відрізняються від європейців і монголоїдів.
Монголоїдна раса
Для представників даної групи характерні особливі риси, які дозволяють їм пристосовуватися до досить важких зовнішніх умов: пустельним піскам і вітрам, сніговим сліпучим заносів та інше. Монголоїди - це корінні жителі Азії і великої частини Америки. Характерні для них ознаки такі.
Вузький або косий розріз очей.
Наявність епікантуса - спеціалізованої шкірної складки, спрямованої на прикривання внутрішнього кута ока.
Колір райдужної оболонки - від світло до темно-коричневого.
Будова черепа відрізняється брахицефалією (короткоголовость).
Надбрівні валики потовщені, сильно виступаючі.
Добре виражені гострі високі вилиці.
Волосяний покрив на обличчі розвинений слабо.
Волосся на голові жорстке, темного кольору, прямої структури.
Ніс неширокий, перенісся розташоване низько.
Губи різної товщини, частіше вузькі.
Колір шкіри варіюється у різних представників від жовтого до смаглявого, зустрічаються і світлошкірі люди.
Слід зазначити, що ще однією характерною ознакою є невисокий зріст, причому як у чоловіків, так і у жінок. Саме монголоїдна група переважає за чисельністю, якщо порівнювати основні раси людей. Вони заселили практично всі кліматографічні зони Землі. Близько до них за кількісними характеристиками є європеоїди, яких розглянемо нижче.
Європеоїдна раса
В першу чергу позначимо переважні місця проживання людей з цієї групи. Це:
Європа.
Північна Африка.
Західна Азія.
Таким чином, представники об'єднують дві головні частини світу - Європу й Азію. Так як умови життя були дуже різні, то і загальні ознаки - це знову ж усереднений варіант після аналізу всіх показників. Таким чином, можна виділити наступні риси зовнішності.
Мезоцефалію - середньоголовость в будові черепа.
Горизонтальний розріз очей, відсутність сильно виражених надбрівних валиків.
Виступаючий вперед вузький ніс.
Різні по товщині губи, частіше середнього розміру.
М'яке кучеряве або пряме волосся. Зустрічаються блондини, брюнети, шатени.
Колір очей від світло-блакитних до карих.
Колір шкіри також варіюється від блідої, білої до смаглявої.
Волосяний покрив розвинений дуже добре, особливо на грудях і обличчі чоловіків.
Щелепи ортогнатичні, тобто слабо висунуті вперед.
Взагалі європейця легко відрізнити від інших. Зовнішність дозволяє робити це практично безпомилково, навіть не використовуючи додаткових генетичних даних. Якщо подивитися на всі раси людей, фото представників яких розташоване нижче, то стає очевидна різниця. Однак іноді ознаки перемішуються так глибоко, що ідентифікація індивідуума стає практично неможливою. Він здатний відноситься відразу до двох рас. Це посилює ще і внутрішньовидова мутація, що тягне появу нових ознак. Наприклад, альбіноси-негроїди - це приватний випадок появи блондинів у расі негроїдів. Генетична мутація, яка порушує цілісність расових ознак у даній групі.
Походження рас людини
Звідки взагалі взялося таке різноманіття ознак зовнішності людей? Існує дві основні гіпотези, які пояснюють походження рас людини. Це:
моноцентризм;
поліцентризм.
Однак жодна з них не стала поки офіційно прийнятою теорією. Згідно моноцентричної точки зору, спочатку, приблизно 80 тисяч років тому, всі люди жили на одній території, тому і зовнішність їх була приблизно однакова. Однак з плином часу зростаючі показники чисельності привели до більш широкого розселення людей. Внаслідок цього деякі групи потрапили в складні кліматографічні умови. Це і призвело до вироблення та закріплення на генетичному рівні деяких морфологічних пристосувань, що допомагають у виживанні. Так, наприклад, темна шкіра, кучеряве волосся забезпечують терморегуляцію і охолоджуючий ефект для голови і тіла у негроїдів. А вузький розріз очей захищає їх від попадання піску і пилу, а також від засліплення білим снігом у монголоїдів. Розвинений волосяний покрив європейців - це своєрідний спосіб теплоізоляції в умовах суворих зим. Інша гіпотеза носить назву поліцентризму. Вона говорить про те, що різні види рас людини походять від кількох предкових груп, які були неоднаково розселені по земній кулі. Тобто спочатку існувало кілька вогнищ, з яких пішло розвиток і закріплення расових ознак. Знову ж під впливом кліматографічних умов. Тобто процес еволюції йшов лінійно, одночасно зачіпаючи сторони життя на різних материках. Так відбулося формування сучасних типів людей з декількох філогенетичних ліній. Однак стверджувати напевно про спроможність тієї чи іншої гіпотези не доводиться, так як доказів біологічного та генетичного характеру, молекулярного рівня немає.
Сучасна класифікація
Раси людей за оцінками нинішніх вчених мають наступну класифікацію. Виділяється два ствола, а кожен з них має по три великі раси і безліч малих. Виглядає це приблизно так. 1. Західний стовбур. Включає в свій склад три раси:
європеоїди;
капоїди;
негроїди.
Основні групи європеоїдів: нордична, альпійська, динарська, середземноморська, фальска, східно-балтійська та інші. Малі раси капоїдів: бушмени і койсани. Населяють Південну Африку. По складці над століттям схожі з монголоїдами, однак за іншими ознаками різко від них відрізняються. Шкіра пружна, з-за чого для всіх представників характерно поява ранніх зморшок. Групи негроїдів: пігмеї, нілоти, негри. Всі вони поселенці різних частин Африки, тому й ознаки зовнішності мають схожі. Дуже темні очі, така ж шкіра і волосся. Товсті губи і відсутність підборідного виступу. 2. Східний ствол. Включає в себе наступні великі раси:
австралоїди;
американоїди;
монголоїди.
Монголоїди - поділяються на дві групи - північну і південну. Це корінні мешканці пустелі Гобі, що і наклало свій відбиток на зовнішність цих людей. Американоїди - населення Північної та Південної Америки. Мають дуже високий зріст, часто розвинений епікантус, особливо у дітей. Проте очі не такі вузькі, як у монголоїдів. Поєднують у собі ознаки кількох рас. Австралоїди складаються з декількох груп:
меланезійці;
веддоиїди;
айнці;
полінезійці;
австралійці.
Характерні для них ознаки були розглянуті вище.
Малі раси
Дане поняття - це досить вузькоспеціалізований термін, який дозволяє ідентифікувати будь-яких людей до будь-якої раси. Адже кожна велика підрозділяється на безліч малих, а вже вони складаються на підставі не тільки дрібних зовнішніх відмітних ознак, але так само і включають дані генетичних досліджень, клінічних аналізів, фактів молекулярної біології.
Тому малі раси - це те, що дозволяє більш точно відобразити становище кожного конкретного індивідуума в системі органічного світу, і конкретно, у складі виду Homo sapiens sapiens. Які конкретно існують групи, було розглянуто вище.
Расизм
Як ми з'ясували, існують різні раси людей. Ознаки їх можуть бути дуже полярні. Саме це послужило причиною появи теорії расизму. Вона говорить про те, що одна раса перевершує іншу, так як її складають більш високоорганізовані і досконалі істоти. В свій час це призвело до появи рабів і їх білих господарів. Однак з точки зору науки дана теорія абсолютно абсурдна і неспроможна. Генетична схильність до розвитку тих або інших навичок, умінь у всіх народів єдина. Доказом того, що всі раси біологічно рівні, є можливість вільного схрещування між ними з збереженням здоров'я і життєздатності потомства.
Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...
Опубліковано Андрій Камінь 13 Листопад, 2015 - 14:55 посилання
0
Ще не підтримано
Поговоримо про ось це "Генетична схильність до розвитку тих або інших навичок, умінь у всіх народів єдина. Доказом того, що всі раси біологічно рівні, є можливість вільного схрещування між ними з збереженням здоров'я і життєздатності потомства."??
Коментарі
Опубліковано Андрій Камінь 13 Листопад, 2015 - 14:55 посилання
0
Ще не підтримано
Поговоримо про ось це "Генетична схильність до розвитку тих або інших навичок, умінь у всіх народів єдина. Доказом того, що всі раси біологічно рівні, є можливість вільного схрещування між ними з збереженням здоров'я і життєздатності потомства."??
Коментарі
Поговоримо про ось це "Генетична схильність до розвитку тих або інших навичок, умінь у всіх народів єдина. Доказом того, що всі раси біологічно рівні, є можливість вільного схрещування між ними з збереженням здоров'я і життєздатності потомства."??