Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Рейтинг українських оборонних підприємств, що найдинамічніше розвиваються

Зростає кількість приватних підприємств ОПК, які виконують державне оборонне замовлення, демонструючи технології, які раніше могли освоїти лише державні підприємства. Це, безумовно, є позитивним чинником.

(клацайте на фото, щоб збільшити)


Т-84 "Оплот" — основний бойовий танк українського виробництва

У разі збереженні нинішнього фінансування оборонної галузі України через 3-5 років виробляти озброєння і військову техніку в Україні просто не буде кому. Таку думку висловив на прес-конференції в УНІАН, присвяченій результатам Першого Всеукраїнського Форуму оборонної промисловості, президент асоціації «Українські оборонні технології» (УОТ) Володимир ГРЕК.

За його словами, 2010 рік виявився вкрай складним для української оборонної промисловості. «З початку року підприємства ОПК одержали з держбюджету лише 11 млн. грн., тоді як у 2007 році, найуспішнішому для вітчизняного ОПК, до початку вересня було одержано вже близько 500 млн. грн. Рівень фінансування, яке забезпечує цього року Міністерство фінансів оборонної галузі, абсолютно незадовільний, оскільки згідно з держоборонзамовленням на 2010 рік, держава замовила озброєнь і техніки майже на 600 млн. грн. У результаті, можна говорити, що виконання держоборонзамовлення цього року так і не почалося», - сказав В.ГРЕК.

При цьому він переконаний, що причини недофінансування є не об`єктивними, а суб`єктивними. «Однією з головних проблем є той факт, що 80% коштів на виконання оборонного замовлення передбачено у спеціальному фонді Держбюджету, з якого кошти в ОПК практично ніколи не надходили. Міністерство фінансів свідомо проводить таку політику, яка не дозволяє підприємствам ОПК виконувати державну програму розвитку озброєння і військової техніки», - переконаний В.ГРЕК.

Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин БАДРАК зазначив, що підходи держави до фінансування і реформування ОПК були і залишаються неадекватними.

«Вони не дозволяють сподіватися на припинення тієї стагнації, яка відбувається зараз у галузі. Водночас ми спостерігаємо зростання кількості приватних підприємств ОПК, які виконують державне оборонне замовлення, демонструючи технології, які раніше могли освоїти лише державні підприємства. Це, безумовно, є позитивним чинником.

Наприклад, приватне підприємство «Адрон» виробляє системи протидії високоточній зброї, які поставляються до країн НАТО. Інше приватне підприємство «Телекарт-прилад» змогло замінити своєю продукцією всю лінійку засобів зв`язку для української армії», - сказав В.БАДРАК.

Проте все це, за його словами, украй рідкісні приклади успішної роботи підприємств ОПК.

У ході прес-конференції були представлені результати опитування, яке проводилося ЦДАКР і УНІАН з метою визначити рейтинг підприємств ОПК, що найбільш динамічно розвиваються. В опитуванні взяли участь близько 40 експертів, серед яких були військові аналітики, керівники недержавних аналітичних структур, колишні урядовці силових відомств, представники недержавних оборонно-промислових і науково-промислових структур.

За результатами опитування був складений рейтинг з 10 підприємств ОПК, що продемонстрували найкращу динаміку розвитку в 2005-2010 роках.

Перше місце в рейтингу зайняло Держпідприємство «Антонов», на другому - ЗАТ «Мотор-Січ», третє місце посіло Казенне підприємство «Науково-дослідний центр кораблебудування».

Решту позицій рейтингу зайняли: Казенне підприємство «Науково-промисловий комплекс «Іскра» (4-е місце); ДАХК «Топаз» (5-е місце); Казенне підприємство «Харківське конструкторське бюро ім. Морозова» (6-е місце); Державне підприємство «Державне конструкторське бюро «Промінь» (7-е місце); Холдингова компанія «АвтоКрАЗ» (8-е місце); Державне конструкторське бюро «Південне» (9-е місце); ТОВ «Телекарт-прилад» (10-е місце).
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи