Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія б'є по дерев'яних копіях установок HIMARS, приймаючи їх за справжні

Приманки, схожі на передові американські ракетні системи, обманом змусили росіян витратити дорогі крилаті ракети великої дальності на фіктивні цілі, кажуть високопоставлені чиновники США та України, а також фотографії моделей, які отримало видання The Washington Post.

22070201.jpg

A M142 HIMARS launching a GMLRS rocket. Фото: Вікіпедія

Українські приманки виготовлені з дерева, але їх неможливо відрізнити від артилерійської батареї через об’єктив російських безпілотників, які передають їхнє місцеперебування морським ракетоносцям у Чорному морі, пише The Washington Post.

За кілька тижнів у польових умовах приманки забрали у росіян щонайменше 10 крилатих ракет "Калібр".  Цей успіх змусив Україну розширити виробництво муляжів для ширшого використання, сказав високопоставлений український чиновник на умовах анонімності.

Використання приманок, про які раніше не повідомлялося, є однією з багатьох асиметричних тактик, які застосовували українські збройні сили, щоб дати відсіч більшому та краще оснащеному противнику.

За останні тижні київські оперативники підірвали залізницю та лінії електропередач на окупованій території, підірвали вибухівку на складах російської зброї та вбили підозрюваних колаборантів.

Знищення копій HIMARS може частково пояснити незвичайно хвалькувату оцінку Росією бойових втрат західної артилерії, зокрема, високомобільної артилерійської ракетної системи США HIMARS.

"Вони стверджують, що вразили більше HIMARS, ніж ми їх навіть відправили. Те, на що Україна пішла, щоб захистити поставлені Заходом ракетні системи, наголошує на їх важливості на полі бою", — заявив один американський дипломат.

Цим системам приписують призупинення просування російських військ на сході та півдні, давши Україні можливість завдавати ударів із відстані 50 миль, знищуючи сотні цінних російських цілей, включаючи лінії постачання, склади зброї та центри логістики, кажуть чиновники міноборони США.

Пентагон каже, що з початку війни надав Україні 16 HIMARS. Союзники США надали ракетні системи M270, які мають аналогічну функціональність.

Наші інтереси: 

ЗСУ перемагає ворога!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Алекс Гун.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Українською правильно буде: "по дерев`яних копіях".

Коментарі

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Навіщо про це писати?

Зображення користувача Юлія Гаркуша.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Будь-яка новина з’являється в інформаційному просторі саме тоді, коли на не виникає попит).

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Це написало Washington Post, яке посилається на високопоставлених українських та американських воєнних чиновників. Я просто переклала.

Зображення користувача Алекс Гун.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Українською правильно буде: "по дерев`яних копіях".

Зображення користувача Олена Каганець.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Дякую. Виправила.

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

До речі, я намагалася виправити, використовуючи відповідний застосунок, але не вийшло…

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Традиційна українська вигадливість (козаки теж не гребували хитринками:))

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Тепер росіяни не битимуть по реальним хаймарсам, бо вважатимуть їх макетами. Можливо, саме в цьому сенс цієї публікації – захистити зброю. Тобто, американці дійшли висновку, що росіяни неспроможні дистанційно відрізняти дерево від заліза. В іншому разі таку інформацію не варто було розкривати ворогу. 

Хоча може бути й інша причина – прагнення за будь-яку ціну опублікувати щось сенсаційне – для розширення авдиторії та збільшення рекламних надходжень. The Washington Post – наскрізь брехливий рупор Демпартії, без честі та совісті. Схоже, що ним також керують корпоративні психопати.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Термовізійна камера легко відрізнить дерево від заліза, але це додаткове, дороге обладнання. Та й на його встановлення потрібно замовляти цю опцію у виробника.