Про це пишуть "Известия" у розлогій статті "Еда за баллы: в России вводят продуктовые карточки".
Цікаво, що патерналізм держави радо вітають росіяни. «За» введення спеціальних карт для покупки певних продуктів харчування висловилися 78% громадян РФ, в той час як непотрібною таку ініціативу назвали всього 19% опитаних. Дивовижно, що половина респондентів (52%) не сумнівається в тому, що карти справді отримають громадяни, які бідують.
Російські експерти посилаються на досвід зарубіжних країн, які також практикують подібні соціальні акції. При цьому вони вважають, що російський варіант продовольчих карток є «найбільш продуманим», тому що одержувачі такої допомоги «зможуть витратити її тільки на товари першої необхідності і тільки російського виробництва».
У статті відзначається, що на відміну від талонної системи СРСР, що поширювалася на дефіцитні товари народного споживання, сучасні продуктові картки покликані не тільки допомогти малозабезпеченим громадянам, а й посприяти процесу імпортозаміщення.
Цікаві приклади, які наводить газета.
1. У США такі пільги доступні громадянам упродовж більше 50 років. Щомісяця громадянам країни, які мають низькі доходи, видають талони на суму $ 126, які вони вільні витрачати на будь-які необхідні їм продукти. Тільки в 2016 році в програмі взяли участь понад 44 млн. осіб.
2. На території Куби пільгові картки на їжу діють близько півстоліття. Завдяки продовольчим субсидіям, на які уряд витрачає понад $ 1 млрд. на рік, жителі країни платять всього 12% від реальної вартості продуктів харчування. Однак, на сьогодні в список пільгових товарів більше не входять сигарети, мило і зубна паста.
3. Великобританія. Після Другої світової війни в країні відчувався брак продовольства: пом'якшити цю проблему мали б талони. Поширювалися вони не тільки на продукти, а й на одяг, бензин та інші товари. Програму закрили в 1954-му, а через майже 60 років уряд Британії повернув продуктові картки для бідних громадян, замінивши ними грошові виплати.
Росіяни через 25 років після розпаду СРСР вірять і довіряють державі, схильні вірити бюрократам, які розподілятимуть "блага", і їх абсолютно не обурює сама постановка питання: дати бідним хліб, а не вудку!
Ще одне підтвердження неповноцінності росіян, як народу!
«За» введення спеціальних карт для покупки певних продуктів харчування висловилися 78% громадян РФ, в той час як непотрібною таку ініціативу назвали всього 19% опитаних.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Ще одне підтвердження неповноцінності росіян, як народу!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Чим більше пільг, тим більше схем для махінацій.
У них "продовольчі картки", у нас "субсидії" для кожного третього, а суть однакова.
Суть одна: зробити громадян залежними від влади, тобто рабами!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!