Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Рютте закликав НАТО збільшити постачання озброєнь для України до 40 млрд євро

Категорія:

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав країни-члени НАТО виробляти більше зброї та боєприпасів, оскільки він підтвердив, що Альянс знаходиться на шляху до досягнення цільового показника витрат на Україну в 40 мільярдів євро (44 мільярди доларів) в цьому році.

24062701.jpg

Марк Рютте

Рютте закликає НАТО надати Україні більше зброї, оскільки мета витрачання коштів в Україні в полі зору. Міністри оборони країн Альянсу розпочали дводенну зустріч у Брюсселі. У звіті, поширеному серед країн-членів Альянсу, розглядаються їхні витрати на допомогу Києву, пише Bloomberg.  

Новий генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору закликав зосередитися на збільшенні обсягів оборонного виробництва, включаючи обладнання для суші, повітря і моря, а також снарядів. Водночас, за його словами, НАТО має намір виконати зобов'язання щодо видатків, виділивши 20,9 мільярда євро в першому півріччі.

"Нам необхідно рухатися далі та швидше, щоб протистояти загрозам, що зростають, з якими ми стикаємося", - заявив Рютте журналістам у Брюсселі перед першою зустріччю міністрів оборони країн НАТО за час його перебування на посаді.

Глави оборонних відомств НАТО мають продовжити угоду липневого саміту, що відбувся у Вашингтоні, де вони домовилися про 40 млрд євро допомоги на цей рік. Ця обіцянка не виправдала спроб попередника Рютте, Єнса Столтенберга, забезпечити міцну багаторічну структуру фінансування, яка передбачає гарантоване фінансування в найближчому майбутньому.

Прийнявши кермо влади на початку місяця, колишній прем'єр-міністр Нідерландів зосередився на необхідності альянсу нарощувати інвестиції в оборонну промисловість.

"За останні два роки ми досягли значних успіхів у виробництві боєприпасів та виготовленні нових кораблів, бойових машин та літаків, – сказав Рютте. – Але ми все ще не виробляємо достатньо – і витрати залишаються надто високими".

Все більше країн-членів виконують зобов'язання НАТО витрачати 2% від обсягу виробництва на оборону з початку війни Росії в Україні – це те, чого найчастіше не звертали уваги за останнє десятиліття. Рютте закликав витрачати більше коштів, щоб бути готовими до майбутнього конфлікту.

У Брюсселі міністри оборони обговорять новий командний центр у Вісбадені (Німеччина) для координації допомоги та навчання для України. Альянс також зосередиться на роботі з промисловістю для покращення стандартизації як способу об'єднання армій НАТО та покращення практики закупівель.

Союзники також займуться прогалинами в системі ППО НАТО. Альянсу довелося відреагувати на ситуацію з боку країн на східному фланзі, де за останні тижні сталося кілька порушень їхнього повітряного простору російськими безпілотниками.

Скоординовані зусилля допомогли НАТО вийти на графік виробництва 2 мільйонів 155-міліметрових артилерійських снарядів цього року. Хронічний брак боєприпасів у Києві сприяв виснажливому просуванню Росії на сході України цього року.

Рютте заявив 16 жовтня, що НАТО має "спільно нарощувати масштаби виробництва, щоб виробляти більше та з меншими витратами".

Наші інтереси: 

НАТО активізувалася. Україна де-факто вже "вступила" в НАТО. Новий генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Україна близька до вступу в Альянс.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Генсек НАТО сказав, що питання приєднання України до НАТО було вирішено у Вашингтоні. Проте питання полягає у термінах приєднання країни. 17 жовтня Рютте заявив журналістам, що Президент України Володимир Зеленський може розраховувати на постійну підтримку НАТО, щоб "поставити Україну у сильну позицію перед потенційними переговорами з Росією щодо припинення війни".

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Генсек НАТО сказав, що питання приєднання України до НАТО було вирішено у Вашингтоні. Проте питання полягає у термінах приєднання країни. 17 жовтня Рютте заявив журналістам, що Президент України Володимир Зеленський може розраховувати на постійну підтримку НАТО, щоб "поставити Україну у сильну позицію перед потенційними переговорами з Росією щодо припинення війни".