Мова росте разом із душею народу
До них належить слово “приймати” у виразах: приймати постанову – природно і просто цю фразу можна передати одним словом – постановити. Відповідно приймати рішення – вирішувати. Слово “давати” у сполученнях: давати клятву замінюємо на присягати, давати можливість – дозволяти, давати питання – запитувати, давати показання – свідчити, дати начало – започаткувати, дати добро – схвалити. Слово “знаходиться” є канцеляризмом у виразах: знаходиться під вартою, якому відповідає слово ув'язнений, знаходиться в користуванні – є в ужитку, знаходиться на ремонті – ремонтується. Вираз “з метою” вжито також для зв'язку слів у таких сполученнях: з метою вдосконалення – для вдосконалення, з метою виявлення певних недоліків... – щоб виявити певні недоліки. Слово “мета” вживаємо лиш тоді, коли насправді є мета, в інших випадках воно зайве.
Отож, висловлюймось простіше. Замінюймо канцеляризми виразами, властивими нашій мові. Вживаймо короткі прості речення. Викладаймо інформацію стисло, без зайвих слів.
Слушно.
І якби ж на згаданих канцеляризмах зупинилися. Їх в українській мові - хмара хмарою.
Коментарі
Слушно.
І якби ж на згаданих канцеляризмах зупинилися. Їх в українській мові - хмара хмарою.
Дякую, пані Оксано!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)