Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Соціального замовлення (нерівноцінна залежність)

Стосунки – як радіопередача:

Один партнер передає досвід й знання,

Інший – їх об’ємно приймає.

  Один – помикає, другий – потакає.

Ці стосунки допомагають при соціальних контактах, сприяють розвитку партнерів і розширенню їх інтересів. Об’єднують нерівноцінною інформацією, прив’язуючи партнерів почуттям обов’язку і відповідальності. У ділових взаємодіях сприяють соціальному прогресу.

Стосунки несиметричні: один із партнерів знаходиться у відношенні передачі, інший - прийому, і обидва в нерівноправній залежності. З однієї сторони є передавач, що не в повній мірі розуміє діяльність і досвід приймача, але має на нього вплив. Інформація, що надходить від передавача, сприймається приймачем легко, об’ємно, здається цінною, що не потребує доказів, і, як через підсилювач, перебільшено. З іншого боку - приймач, який цілком розуміє передавача, при чому навіть краще, ніж самого себе, й запопадливо виконує його завдання, але не здатний на нього вплинути. Передавач же, важко сприймаючи інформацію від приймача, вважає її непереконливою, неповною, недоцільною, суб’єктивною і не дуже важливою, зменшує її значення. Це приводить до неоднозначного сприйняття з викривленим змістом. Стосунки не дозволяють цілком реалізувати якості, тому що партнери знаходяться у взаємній залежності і між ними немає повноцінного обміну інформацією. Кожен відчуває власну неповноцінність, дискомфорт і невдоволення, як собою, так і іншим.

Партнери у стосунках соціального замовлення виконують два завдання:

1) передавач передає накопичений досвід приймачу і формує замовлення, задає ритм;

2) приймач виконує це замовлення шляхом задоволення потреб передавача, які перетворюються у інтереси приймача. Він допомагає йому і спрямовує його активність у потрібне русло. Він повинен опереджувати передавача, приймаючи неординарні рішення. Виконавцем соціального замовлення повинна бути особистість з високим рівнем розвитку інтелекту, мати відповідну освіту а то і посаду.

Коли мова іде про передачу досвіду, мається на увазі не тільки особистий досвід окремої людини, а й узагальнений соціальний досвід за умови, якщо людина компетентна у своїй справі і є рушійною силою у розвитку науки, техніки, політики і т.п. Тому такі стосунки можуть бути плідними і конструктивними в роботі, адже передавач, насичуючи позитивною енергією, дає поштовх і силу приймачу, а останній надає необхідну допомогу.

Оскільки стосунки нерівноправні, один із партнерів знаходиться у залежності від іншого, передавач, не бажаючи того, пригнічує приймача, який відчуває це, але зі своєї сторони хоче догодити передавачу, бо відчуває свою корисність і необхідність для нього. Передавач стає кумиром для приймача. Тому ці стосунки підлі, своєю оманливою слащавістю втягують партнерів у прірву взаємозалежності, вирватися з якої майже неможливо. Причому, на відстані ці стосунки дуже притягуючі, а при близьких взаємодіях не задовольняють партнерів і спричинюють зневагу передавача до приймача, хоча приймач ставиться до передавача великодушно і все вибачає.

Це стосунки з найбільш заплутаними взаємодіями, сприяють відчуженню й зацикленості, обмежують партнерів колом власних інтересів і потреб. Розірвати їх може лише передавач.

Тільки спільна справа може об’єднати партнерів, та й то за умов, що приймач змириться з роллю веденого і не буде прискіпуватися до партнера, а просто допомагатиме йому без зайвих слів робити спільну справу. Це можливо лише у ділових взаєминах, коли передавач - керівник, а приймач - підлеглий.


В тему:

Відчуття стосунків соціального замовлення приймачем

Відчуття стосунків соціального замовлення передавачем

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи