Між цими моїми телефонами: смартфоном NOKIA 2006 року і смартфоном FLY 2015 року всього 10 років різниці у віці і, одночасно, глибока прірва у технічному втіленні засобів мобільного зв’язку для спілкування… Але обидва телефони працюють чудово і я користуюся обома.
В техніці відбулися величезні зміни… В той же час, спостерігаючи навколишнє життя і спілкуючись із співгромадянами, бачу, що переважна більшість з них застигла в 1970-х роках. І який би найсучасніший засіб спілкування їм би не дали, вони все одно залишаються "СОВКОМ" – "СОВЕТСКИМ ЧЕЛОВЕКОМ" !
У 1961 році, виступаючи на XXII з'їзді КПРС, Н. С. Хрущов у доповіді про нову програму КПРС проголосив: «В СРСР склалася нова історична спільність людей різних національностей, що мають спільні характерні риси, - радянський народ. Вони мають спільну соціалістичну Батьківщину - СРСР, загальну економічну базу - соціалістичне господарство, загальну соціально-класову структуру, загальний світогляд - марксизм-ленінізм, спільну мету - побудову комунізму, багато спільних рис у духовному образі, в психології.
Постановою XXIV з'їзду КПРС від 1971 р. РАДЯНСЬКИЙ НАРОД був проголошений результатом міцної соціально-політичної й ідейної єдності всіх класів і верств, націй і народностей, що заселяють територію СРСР.
Через 20 років після урочистого проголошення цієї ідеологеми Радянський Союз розвалився!
Посилання:
1. «СОВОК» має декілька тлумачень:
А). Державне утворення – Радянський Союз (СРСР).
Б). Система соціалістичного господарювання.
В). Представник історичної спільності «радянський народ».
Два останніх значення, зрозуміло, нерозривно пов'язані. Справжні совки (люди) були ексклюзивним породженням совка (системи), і совок (система) на більшу частину складався з совків (громадян) і ними підтримувався. Зараз, в XXI столітті, совок (система) мертвий разом з СССРом, а совки (люди) залишилися, бо, як і інші форми ФГМ в термінальних стадіях, совкізм невиліковний принципово.
Про походження слова є кілька версій:
• Мем був придуманий євреями в середовищі «ковбасної еміграції».
• Народжений в Прибалтиці як скорочення від «СОВетская ОКкупация».
• Придуманий Олександром Градським, коли йому якось разом з приятелями довелося розпивати портвейн на дитячому майданчику з дитячого совка у зв’язку з відсутністю шклянок.
Вивчати історію і критично мислити!
Коментарі
"Ностальгірующіє по СССР" часто посилаються на низькі ціни на продукти харчування... Але давайте критично підійдемо до асортименту цих продуктів, а також до асортименту товарів, які були доступні в СССР. Список, зроблений "ностальгірующімі" ось тут...
http://visualweb.ru/wow/cccp_old_prices/
Читайте і порівнюйте з зарплатами і пенсіями того часу!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Тобто знадобилося трохи більше чотирьох десятиліть (1917-1961), щоб почати говорити про "спільний єдиний народ СРСР". Сучасній Україні лише 25 років, лише два роки назад почалася СПРАВЖНЯ війна за незалежність. Потрібні десятиліття, щоб в Україні сформувалося або відродилося те суспільство, яке почало з'являтися в часи УНР.
Миролюбність і озброєність!
Друже, на мій погляд, ти занадто ідеалізуєш
Якби в часи УНР було б "українське громадянське суспільство", то більшовизм не зміг би закріпитися в Україні!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Можливо, але саме варто посилатися на часи УНР, ніж ОУН-УПА.
Миролюбність і озброєність!
Сама продуктивна доба в розвитку української державності це Українська Держава під проводом гетьмана Скоропадського ! Порівняй, що було зроблено всього за 8 місяців його владарювання, з періодами Центральної Ради і УНР...
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!