Як гаджети врятували дитячі життя
Упродовж останніх років поширеність смартфонів зростає, а сучасні підлітки є найбільш цифровим поколінням, яке бачив світ. Чимало педагогів і батьків побоюються, що така заглибленість у соцмережі та «зацикленість» на гаджетах завдає шкоди дітям та ізолює їх від світу. Тож група вчених під керівництвом професорки Каліфорнійського університету в Ірвайні Кендіс Оджерс зробила висновки щодо впливу нових технологій на розвиток дітей, соціальні взаємини та здоров’я, використовуючи інформацію, зібрану безпосередньо з гаджетів.
З насторожливих нюансів: ефект гаджетів трохи схожий на ефект хімічних речовин. Залежність за рівнем серотоніну та дофаміну, які виділяються, схожа на наркотичну. Але є й плюси. З появою гаджетів було врятовано чимало дитячих життів. За статистикою, у спільнотах, де мами не можуть достатньо пильнувати за дітьми, замість того, щоб вибігати на проїжджу частину чи випадати з вікон, хлопці та дівчата сидять з гаджетами вдома, у більшій безпеці.
У 10 років — кодувати, у 15 — програмувати
Важливий висновок науковців: гаджетів не треба боятися, це наше майбутнє, подобається нам чи ні. Не давати смартфонів та планшетів дітям — значить, робити їх менш конкурентноздатними, менш готовими себе реалізувати. Але батькам важливо розумно надавати ці гаджети, наповнювати тим контентом, який справді розвиває дітей.
Близько до цього було й дослідження, у якому вчені з’ясували, які професії штучний інтелект зробить не дуже потрібними, а яке широке коло для діяльності відкриє. На основі цього вони визначили оптимальний план навчання з інформатики.
До кінця початкової школи сучасна дитина має навчитися кодувати (створювати алгоритми) та робити сайти, у середній школі — створювати різні об’єкти за допомогою програмування, у старшій школі — робити свої додатки для девайсів. Хоча у більшості закладів освіти програма далека від цього, доведено, що сучасні діти цілком готові для опанування такої ідеальної програми.
Коментарі
Добре, що починається порозуміння між наукою і освітою.
Але як на мене, нова завороженість "розумними технологіями" також належить до індустріалу.
У постіндустріальній освіті не машинка вирішує, чи нам ставати совами, а Людина повертає Світові природній цикль.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !