Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У чому секрет смачної страви?

У якості продуктів та способі їх обробки. Потрібно просто взяти і без того смачний продукт і, правильно приготувавши, дозволити йому розкритися.

"Щоразу приїжджаючи в Італію я не міг зрозуміти, чому скрізь, у будь-якій частині країни, так смачно готують, – пише на НВ Style Євген Клопотенко, переможець шоу Майстер Шеф. – Просто в Італії – смачні продукти. І справа не тільки в кліматі, який є сприятливим для їхнього вирощування. Італійці вміють правильно поводитися зі своїми продуктами, вони їх люблять і, готуючи, передають цю саму любов.

Що заважає нам, українцям, смачно готувати? Погані продукти? Анітрохи, бо в Україні божественні продукти з неймовірним смаком. Буряк, цибуля, картопля, морква, особливо, молода, солодка, соковита, ідеальна.

Але вибір саме місцевих продуктів може бути набагато ширший. Я постійно питаю в наших фермерів, чому вони не вирощують, наприклад, фенхель? А ті, почувши страшне слово «фенхель», відповідають, що це дорого. Лише одиниці займаються вирощуванням «екзотичних» овочів – кольрабі, брокколі тощо. Адже в нас клімат, що дозволяє це робити, і найголовніше – у нас прекрасний чорнозем. Продукти, вирощені в нас, – одні з кращих у всьому світі й ідеально підходять для нашого організму.

Наприклад, живучи в Америці, я не міг знайти їжу, яка мені подобалася б. Усе було якимось пластмасовим і несправжнім. І коли я зварив наш борщ, він не мав того насиченого, яскравого смаку, тому що продукти інші.

Багато людей сильно помиляються, коли думають, що смачна і якісна їжа – це дорого. Ми просто звикли так думати.

Так, безумовно, артишоки, омари, трюфелі – це дорого. Але ж є величезна кількість звичайних продуктів, які мають дуже низьку ціну, але варто тільки обробити їх правильно, додати трохи спецій – і ви отримаєте божественний смак. Наприклад, зараз сезон гарбуза. Хіба гарбуз несмачний? Чи дорогий? Ось крабові палички і «Мівіна» – дорогі. Просто потрібно вартість рахувати за один кілограм, а не радісно хапати пачку, побачивши акуратно надруковану ціну за 50-100 г. Таким чином, ми, не замислюючись, платимо в середньому 60-80 гривень за кілограм щедро присмачених ароматизаторами, барвниками, пальмовою олією, підсилювачами смаку макаронів. А за імітуючий крабове м'ясо продукт, що містить крохмаль, емульгатори і натяк на фарш риби, назву якої виробник не вважав за потрібне писати на упаковці, ми з радістю віддаємо 170 гривень за кілограм", - пише кухар. 

Він вважає, що наша проблема криється в невмінні обробляти продукти.

"Ми нещадно вбиваємо продукти. А це вже злочин. Причому, злочин проти нашого здоров'я. Ми смажимо у великій кількості олії, поливаємо все тоннами майонезу, змушуючи нашу печінку здригатися від жаху. А ще ми позбавляємо себе можливості відчути справжній, яскравий, смак, що викликає неймовірні емоції, і насолодитися ним сповна. Наприклад, ніжну, злегка солодку цвітну капусту я не міг їсти близько 20 років, тому що мама її варила, а потім обсмажувала в клярі. А мені не подобалося. Потім я спробував приготувати її інакше – і я закохався у смак цвітної капусти, він виявився абсолютно новим для мене. Те саме і з печінкою, яку я не їв до 26 років, тому що вона була якоюсь недолугою, сухою і твердою. Але зробивши з неї повітряний і смачний паштет, я полюбив печінку".

На думку кухара, ми самі себе обмежуємо певним набором шаблонів.

"Якщо до кінця літа ми звільнили комору і вирішили знову заставити її консервацією, то обов'язково закрутимо у величезній кількості залиті оцтом помідори".

Але чому так відбувається? - питає Клопотенко. На його думку, ми боїмося нових смаків.

"Можливо, це пов'язано з жіночою психологією, тому що жінка, перш за все, готує для родини. Їй страшно приготувати щось нове. Вона хвилюється, що нове не сподобається домочадцям". 

Він вважає, що потрібно експериментувати, потрібно навчитися відкривати для себе нові смаки: поєднувати різні продукти, додавати спеції.

"Потрібно просто почати пробувати. Наприклад, рис можна зварити на основі чаю (зелений, ройбуш, зелений чай з жасмином, суничний ройбуш) або просто налити туди вина. А в добре відомий усім гречаний суп додати трохи кореня запашної селери, духмяний перець і щіпку кориці.

Якщо думка про додавання кориці лякає, то замініть корицю часником або ж коренем петрушки. Обожнюєте гарбузовий суп? Тоді не забудьте покласти в нього розмарин, трохи меду або надати пікантності за допомогою бекону. А якщо ми зваримо молоко з лавровим листом, духмяним перцем і ванільним цукром, то отримаємо новий, цікавий смак.

Або ж можна нарешті спробувати використовувати українські спеції: іван-чай, любисток, ялівець, сушену малину, чебрець, квіти бузини. Ви напевно багато разів про них чули, просто не допускали, що ними можна доповнювати і підкреслювати звичну їжу, адже вони мають чарівний аромат і неймовірний смак, який передається страві, прикрашає її.

Потрібно тільки знати, що живучи в Україні, ми володіємо справжнім багатством, яке доступне кожному. Нам залишається тільки навчитися правильно і раціонально ним користуватися. Тож зробімо це разом. І, тим самим, разом доведімо, що смачно готувати – це просто".

Ця стаття ставить запитання. Відповідь тут: Як легко перейти на живу їжу, оздоровитися, омолодитися, стати бадьорими і стрункими

Наші інтереси: 

Цікаво. Пізнавально. Варто замислитися.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
їжа
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Може когось здивує, але смачна їжа йде на шкоду людині - через надмірну стимуляцію смакових рецепторів людина переїдає, що руйнує її здоров’я.
Кухня і кулінарія - це потужні інститути наркотичної залежності, які вкорочують вік людини і поширюють "блюдоманство".

Найкраще вживати роздільно сиру їжу рослинного походження, яка має хороший природний смак і сприяє довголіттю і молодості.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Я в суп додавала в кінці варіння листочок винограду .амаранту мяти,настурції. і ін.Суп виходив наваристим Супи і борщі я фактично не споживаю. Мені цікавіше погризти кесок капусти. зїсти ложку дві незаправленого відварного рису чи ішншої каші В борщ я можу потерти кисле яблуко.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Надійшла у продаж смачна морква - солодка і всього по 6 грн. за кг. Ось є де розгулятися :)

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Таргитай Борисфенів.
0
Ще не підтримано

Ото вже ті помідори!? Та, на грядці смачні.

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

.... Печiнка, .... бекон... - це мертва їжа...

Хай Буде!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Повтішати свої смакові рецептори це єдине задоволення,що залишилося у більшості людей.Хоча які то люди,коли вони жеруть нутрощі таких же ссавців як і вони самі заради кількох хвилин смакового задоволення.Ця наркоманія блюдофілія накрила весь світ.Зрозуміло коли Дикий Захід,потрібно вижити і все таке.Але зараз,коли є вибір і доступ до інформації залишатися печінкоїдом без крайньої необхідності є варварством.

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

Тодi питання: Навiщо ЦЕ ТУТ рекламувати? - "Повтішати свої смакові рецептори це єдине задоволення,що залишилося у більшості людей.Хоча які то люди,коли вони жеруть нутрощі таких же ссавців як і вони самі заради кількох хвилин смакового задоволення.Ця наркоманія блюдофілія накрила весь світ.Зрозуміло коли Дикий Захід,потрібно вижити і все таке.Але зараз,коли є вибір і доступ до інформації залишатися печінкоїдом без крайньої необхідності є варварством."

Хай Буде!

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Може когось здивує, але смачна їжа йде на шкоду людині - через надмірну стимуляцію смакових рецепторів людина переїдає, що руйнує її здоров’я.
Кухня і кулінарія - це потужні інститути наркотичної залежності, які вкорочують вік людини і поширюють "блюдоманство".

Найкраще вживати роздільно сиру їжу рослинного походження, яка має хороший природний смак і сприяє довголіттю і молодості.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.