Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 4

Український винахідник пропонує доступний аналог інтерактивних поверхнонь - CamTouch

Український винахідник робить «живою» будь-яку поверхню – стіну, стіл або навіть стелю.
 

Уже наступного року японські розробники готові перевернути ІТ-світ з ніг на голову: запускають у масове виробництво…сенсорне повітря. Картинка з'являється завдяки спеціальним дзеркалам, що відбивають проміння світлодіодного дисплея. А керувати нею можна за допомогою стереокамер, які охоплюють зображення з частотою кілька сотень разів за секунду. Поки японське диво готується побачити світ, український винахідник робить «живою» будь-яку поверхню – стіну, стіл або навіть стелю.
 

 

 

Андрій Коноваленко, розробник проекту CamTouch
 Моя розробка називається CamTouch і вона дозволяє будь-яку поверхню плоску перетворити на інтерактивну і керувати нею за допомогою лазерної вказівки або за допомогою спеціального стилуса
 

CamTouch  - це альтернатива інтерактивному обладнанню, яке у вигляді дощок, столів і навіть кіосків стрімко увірвалося в наше життя і займає у ньому дедалі більше місця. Навчальні заклади, банки, бізнес-структури, торговельні центри все частіше використовують ці засоби у своїй роботі.
 

Сергій Терещенко, спеціаліст з ІТ-технологій
 Допустим, в школах используется интерактивные доски или сенсорне столы. Особенность сенсорних столов – это возможность взаимодействовать несколько человек за одной поверхностью. В торгових центрах для навигации активно используются сенсорне киоски – это напольные конструкции с сенсорной ориентацией экрана.
 

Інтерактивні поверхні без сумніву популярні. Але  ціна дошки стартує від тисячі доларів плюс витрати на програмне забезпечення. Молодий український винахідник Андрій Коноваленко пропонує все в комплексі за  139  доларів. І це ще не всі переваги CamTouch. Щоб зробити будь-яку поверхню інтерактивною, Андрієві потрібно мінімум технічних засобів.

Андрій Коноваленко, розробник проекту CamTouch
 Для цього перш за все потрібен проектор, веб-камера і програмне забезпечення, яке я написав. Основна частина – це програмне забезпечення, але веб-камера теж відіграє важливу роль, бо вона модифікована і сприймає тільки інфрачервоне випромінювання.
 

Для початку необхідно спрямувати проектор на ту поверхню, яка має «ожити», далі – правильно встановити веб-камеру, запустити програму - і можна починати роботу. Керують поверхнею – за допомогою лазерної указки. Звучить просто, тож у чому секрет?

Перше – камера, її Андрій модифікував, додавши фільтр.   Друге і основне – програмне забезпечення.
 

Андрій Коноваленко, розробник проекту CamTouch
Це програмне забезпечення воно написане з використанням бібліотеки комп'ютерного зору OpenCV  це програмне забезпечення дозволяє одночасно працювати багатьом користувачам, використовувати і лазерну вказівку і стилус одночасно і є такі функції як зглажування,  бо камера має дуже низьку частоту кадрів – усього 30 за секунду -  і щоб не було різких ліній і штрихів, є функція зглажування.
 

Сфера застосування CamTouch, так само як і іншого інтерактивного обладнання - широка. Але найперше Андрій орієнтується на навчальні заклади. Випробування у школі, де навчався винахідник, показали гарні результати: навчальний процес став простішим і цікавішим.
В одному з київських ліцеїв, де навчаються кадети і панянки, вже оцінили переваги інтерактивного обладнання. Три роки тому тут з'явилася перша «жива» дошка. Тепер навіть для непосидючих третьокласників урок математики – саме задоволення.
 

 

 

Анастасія Крупіна, вчитель початкових класів ліцею-інтернату №23
 Це полегшує роботу дітей на уроці – їм стає цікавіше, вони активніше включаються в роботу. Для вчителя це легше, тому що менше можна сказати, бумажної такої роботи, роздруківки матеріалів, чіткіше зображення і можна використовувати дуже багато різноманітних прийомів – як і кросворди і як ви бачили на уроці самоперевірка прикладів.
 

Звичайний урок англійської у класі панянок перетворився на справжнє дійство з танцями, піснями та театральними сценками. Завдяки інтерактивній дошці можна «розбавити» заняття мультфільмами,  кліпами чи презентаціями.
 

Влада, учениця 5-го класу
С доской очень удобно работать - танцевать, слушать, всякие видео там смотреть.
 

Ліля, учениця 5-го класу
Не надо переписывать ничего, просто подошел, подчеркнул и сел на место.
 

Старші школярі також із задоволенням займаються з інтерактивними дошками. Приміром, тут у ліцеї їх три, тож доводиться ділитися. Хотіли б більше, але на заваді знову ж таки ціна. Тому для шкіл  CamTouch був би доречний. Розуміючи це, Андрій Коноваленко прагне скоріше внести останні правки, щоб зробити систему зручнішою для користування у навчальних закладах.

Андрій Коноваленко, розробник проекту CamTouch
 Я додам можливість, щоб за допомогою одного проектора і одного комп'ютера можна було створювати декілька робочих поверхонь повноцінних.
 

Позитивні відгуки спеціалістів про свою розробку Андрій уже отримав, коли представляв CamTouch на престижних конкурсах, зокрема, і на Microsoft Imagine Cup. Своє подальше життя молодий розробник планує пов'язати із програмуванням. І не лише тому, що цей напрямок дуже перспективний сьогодні. Андрій прагне довести, що передові інформаційні технології можуть бути доступні кожному.

 

Наші інтереси: 

Якщо є проектор то цей виріб можна викоритовувати для презентацій на конференціях,  звичайних уроках.  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи