В обґрунтуванні рішення, до якого додано біографію Стуса, читаємо, що він є «українським поетом і опозиційним діячем», а також «полонофілом та речником польсько-українського поєднання».
Виконати ухвалу має мер Варшави Ганна Ґронкевич-Вальц, рішення набуває чинності через 14 днів після його публікації в офіційному урядовому виданні Мазовєцького воєводства, повідомляє Рада міста Варшава.
Поблизу майбутнього скверу Василя Стуса знаходиться Національна бібліотека Польщі та найбільший економічний університет країни – Головна торговельна школа (SGH).
Процедура надання скверу імені Василя Стуса розпочалася наприкінці 2016 року. Тоді проект спочатку негативно, а відтак позитивно оцінила Комісія міських назв Варшави.
Перейменування скверу обійдеться Варшаві у 8650 злотих (2 тисячі євро), з чого більшість коштів — це ціна виготовлення та установки таблиць з назвою скверу.
Польща поважає українців попри всі політичні спекуляції.
Молодці!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Молодці!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
У світлі сьогоднішніх українсько-польських стосунків можна розцінювати даний випадок, як екстраординарний. Хтось з польської еліти непогано лоббіює інтереси України, незважаючи на її політичну еліту, тобто з литовським підходом до справи.
Si vis pacem, para bellum