Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 129
  • Переглядів: 134

"Я не очікую відмови США від України" – Джорджія Мелоні пояснила позицію Трампа щодо Гренландії та України

Категорія:

Спецтема:

Минулими вихідними Мелоні прилетіла до Флориди для незапланованих переговорів із Трампом, який назвав її «фантастичною жінкою». Прихильники Мелоні сподіваються, що протягом наступних чотирьох років лідерка італійських консерваторів стане «мостом» між Вашингтоном і Європою.

250111101.png

Дональд Трамп і Джорджія Мелоні в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, США, 4 січня 2025 року

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яка є найбільш наближеною до Дональда Трампа серед європейських лідерів, заявила 9 січня, що вона вірить, що обраний президент США буде захищати інтереси Заходу після вступу на посаду і не залишить Україну, пише Reuters.

Виступаючи на пресконференції в Римі, Мелоні сказала, що отримала запрошення на інавгурацію Трампа 20 січня.

«Якщо я зможу, я з радістю прийду», – сказала вона журналістам.

Вона використала двогодинну прес-конференцію 9 січня, щоб розвіяти побоювання, що Трамп може розірвати відносини з традиційними європейськими союзниками Вашингтона, оскільки він проводить політику «Зробити Америку знову великою».

Цього тижня Трамп стривожив багато західних столиць, коли відмовився виключити можливість використання військових або економічних дій для придбання Панамського каналу і Гренландії, а також висунув ідею перетворення Канади на штат США.

«Що стосується питання Гренландії та Панами, я з упевненістю виключаю можливість того, що США найближчими роками спробують силою анексувати цікаві для них території», – сказала Мелоні.

За її словами, Трамп просто дає зрозуміти, що не дасть змоги ключовим стратегічним об'єктам, розташованим поблизу Сполучених Штатів, потрапити під вплив іноземних конкурентів, таких як Китай.

«Я думаю, що ці заяви... є енергійним способом сказати, що Сполучені Штати не стоятимуть осторонь, поки інші великі світові гравці просуваються в галузі, що становлять стратегічний інтерес для Сполучених Штатів і, я б додала, для Заходу», – сказала Мелоні.

ДИПЛОМАТІЯ І СТРИМУВАННЯ

Мелоні також відкинула припущення, що Трамп припинить підтримувати Україну і спробує змусити її прийняти невигідні умови для припинення майже трирічної війни з Росією.

«Я не очікую відмови США від України», – сказав Мелоні, додавши, що єдиний спосіб переконати Москву піти на переговори – це поставити її у скрутне становище.

«Трамп має здатність балансувати між дипломатією і стримуванням, і я прогнозую, що так буде і цього разу».

Єдина критика Мелоні щодо програми Трампа, яку він обговорював, стосувалася його обіцянки запровадити тарифи на глобальний імпорт до США.

«Я вважаю, що тарифи не є правильним рішенням, але я вірю, що рішення можна знайти шляхом переговорів з партнерами з ЄС і США», – сказала вона.

Витрати на оборону також можуть стати яблуком розбрату між Італією та Вашингтоном, оскільки Трамп закликає членів НАТО збільшити свої військові бюджети до 5% від обсягу виробництва.

Наразі Італія витрачає на оборону лише 1,5% свого валового внутрішнього продукту. Мелоні обійшла це питання стороною, заявивши, що проблема полягає в європейських бюджетних правилах, які не дають урядам свободи дій щодо військових витрат.

«Це питання більше стосується Європейського Союзу, який повинен визначити інструменти, якщо він хоче мати конкурентоспроможну оборону. На жаль, він їх не має або вони не є адекватними».

Наші інтереси: 

Джорджія Мелоні може стати хорошим посередником між Трампом і Україною. Мелоні протягом свого дворічного прем'єрства дуже палко підтримувала Україну. Підтримка Італії збільшилася після вступу на посаду прем'єра Джорджії Мелоні, яка очолює праву партію "Брати Італії", що розвінчує вигаданий ліваками міф, що усі праві погані та працюють на Путіна.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи